Srpen 2010

191. Poprvé... Jsem řídila auto!

31. srpna 2010 v 19:28 | Elevanse |  Diary
 • Bože! Jsem z toho paf ještě teď. Určitě si pamatujete, jak jsem psala, že půjdu trénovat s babičkou řízení auta. Tak jsme jeli na letiště (bylo tam hodně volného placu) a babička mi předala řízení. Nejprve jsem vůbec netušila, co po mně chce abych udělala, ale časem se to lepšilo a lepšilo. A výsledek? Docela mi to jde :) Na silnici by mně samozřejmě nepustila :D Neboť nemám papíry, ale beztak to byl super zážitek. Příště mi to prý půjde určitě o něco lépe. No a nakonec budu mít i řidičák. :) Ono se to zdá, jako by to byla brnkačka, ale je to fakt pěkně těžký. Ještě teď si pořád říkám: spojka, brzda, plyn, spojka, brzda, plyn... :D Už máte taky nějaký podobný zážitek?
 • Ano, zítra nám začíná škola. (alespoň většině z nás, že? Kikush?! :D) Vstávat v 6.15 se mi fakt nechce (teror!). To bude zas roztřískaných budíků... :) Zjistila jsem, že na rozvrhu máme dvakrát do půl pátý a třikrát do půl druhý. Takže docela v poho rozvrh :) Nejhorší je asi pondělí a nejlepší pátek. Jinak máme dva nové profesory. Jeden nový na chemii a jedna nová na angličtinu. Na který předmět se těším víc? Řekla bych: Na chemii. Ale kdo ví, jaký bude ten nový profesor. No uvidíme. Všechno vám pak napíšu :) A pak se těším hodně na matiku a biologii. Na co se netěšim? Na praktika a angličtinu. A co vy? Jak se (ne)těšíte do školy?
 • Nový systém. Ano na blogu zavádím takový "nový systém". O prázdninách jsem totiž byla na blogu málo, protože byly samé dovolené. Byla jsem prostě pořád někde v letu. Teď snad budu psát každý den. Někdy to bude deník, někdy úvaha a jindy třeba fotky. Takže se těšte :)
 • Užívejte si první školní dny (:P) a nezapomeňte napsat koment. :) Čuuuuus :*

Otázky z BG! č.1

31. srpna 2010 v 10:47 | Elevanse |  Diskuze
1. Kdyby ses mohla na den proměnit ve zvíře, jaké by to bylo?
Kdybych nemusela pomýšlet na ohrožení života, vybrala bych si čápa nebo orla (v jejich podobě bych se mohla proletovat nad zemí, užívat si volnosti a mít trochu toho adrenalinu), dále bych klidně mohla být lvem (jelikož má obrovskou moc a je překrásný), možná bych i zkusila psa (přátelila se s lidmi a užívala si lásky).
2. Co ti ještě chybí k tomu, abys byla na 100% šťastná?
Kdybych si nesáhla do srdce, řekla bych, že mi chybí sakra hodně. Ale když to vezmu podle pravdy, mám skoro vše, co bych si mohla jen přát. Myslím, že nemůžu nikdy být dokonale šťastná, protože dokonalost neexistuje. Myslím si, že mi chybí lidé (popř. člověk), kteří by mi dávali ten správný vzor.
3. Záviděla bys druhému víc krásu, bohatství, zdraví, nebo velkou lásku?
Vezmu to vylučovací metodou. Krásu jsem ostatním často záviděla, ale vím, že i já nejsem zas tak nejhnusnější. Čím jsem starší, tím víc se sama sobě líbím. Krásu tedy ne. Bohatství? Určitě ne. Mne stačí to, co mám a věřím, že s tímhle nebudu mít nikdy velké problémy. Zdraví - to už je jiná. Na zdraví mi velmi záleží. Ale myslím, že nejsem nijak moc nemocná (naštěstí - klepu na stůl). Co bych asi ostatním nejvíce záviděla? Lásku.

190. Dvoustý deník + Den s Lůůckou

30. srpna 2010 v 17:47 | Elevanse |  Diary
 • Právě jsem dorazila z Lucčiný oslavy. Byla moc fajn, protože jsme tam byly jenom my dvě :D Nejprve bych měla říct, kdo to je. Když jsem ještě chodila na základku, tak chodila do o jeden stupeň nižší třídy. Teď jsem ale na gymnáziu (druhým rokem) a ona právě jde na nějakou jinou střední školu. Napsala mi SMS s tím, že by byla ráda, kdybych přijela na její oslavu, a tak jsem přijela. Povídaly jsme si o všem možném (jako vždy), hlavně o jedné bývalé spolužačce, která nás obě pěkně štvala. Tolik jsme se nasmály... :) Mám jí moc ráda. Je to človíček, se kterým můžu kdykoliv počítat. Samozřejmě mi není tolik blízká, ale navzájem jsme na sebe hodné, respektujeme se a hlavně si spolu můžeme říkat spoustu věcí, a víme, že to tu druhou bude zajímat. :) Měli jsme nějaký zákusek a dokonce jsme vychlastaly dvě dvoulitrovky kofoly! :D Já vám říkám, že kofolu přímo miluju. A Lucka také. Pak jsme se trochu prošli po městě, potkali pár zajímavých (xD) lidí a šli zpět. Domu jsem pak jela autobusem s mamkou. :)
 • Jasně víte, že se trochu schyluje k dvoustému článku v rubrice deník. A tato skvělá příležitost mi dává místo na článek, který bych chtěla napsat v trochu jiném stylu. Ráda bych napsala něco o tomto blogu, co nejspíš ještě nevíte, nebo netušíte. Možná bych vás trochu přiblížila k příběhu a historii tohoto blogu a k mnoha dalším věcem, týkajících se mne a samozřejmě mého blogu. Jasně, přijímám návrhy, co byste chtěli v tomto článku všechno mít. Jednu z věcí, kterou bych tam chtěla dát, je i něco o mích sbéčkách a možná i designu. Pokud byste se i vy chtěli alespon trochu podílet na tomto výročním článku, vyplňte prosím tyto krátké otázky. Za každé vyplnění budu moc moc ráda, protože mi tím velmi pomůžete. Ještě je v tom "dotazníčku" pár věcí, které bych chtěla, abyste vyplnili, jelikož budou potřebné v tom 200. článku. Každopádně vám všem předem děkuji. Zde to je:
1. Váš nick + blog (možno vyplnit nahoře)
2. Jak dlouho znáš můj blog?
a. strašně dlouho
b. nějaký ten měsíc
c. sotva chvíli
d. jiná možnost (napiš jakou)
3. Máš nějaký nápad, co bych mohla uveřejnit v 200. článku? Jaký? Může jich být víc! Jsem ráda za každý!
...Pokud jsi aff, pokračuj v dotazníku, pokud ne, vyplň jen to nahoře...
4. Jak jsi spokojená s mými komentáři?
a. nemůžu si stěžovat
b. celkem spokojená
c. mohla by si jich psát víc
d. mohly by být věcnější
e. mohly by být delší
f. nejsem spokojena vůbec
5. Popiš dvěmi (maximálně třemi) slovy můj blog.

Děkuju moc :) Pomohl/a jsi mi :)

189. Úklid

29. srpna 2010 v 19:07 | Elevanse |  Diary
 • Oslava byla včera docela super :) Mamka i brácha dostali spoustu dárků...
 • Zítra odpoledne jedu za kámoškou do města. Má narozky, takže jí popřeju a něco podniknem. Teď půjde do prváku - je o rok mladší než já. Chodila jsem s ní na základku. Mám jí toho strašně co říct, takže si budeme celý odpoledne nejspíš povídat a povídat... :)
 • Jináč, když jsme jeli do toho Jemniště, tak mi babička koupila časopis - Bravo Girl. A tam byly docela zajímavý otázky. Už je mám všechny zodpovězené, takže mně napadlo, že bych je sem postupně přidávala. Vždycky několik... Co vy na to? :) Jo a mám další díl příběhu, takže ten sem taky přidám. Napadlo mne, že budu psát další příběh. Ale zveřejním ho až ho celý dopíšu. Bude tak trochu o víře.
 • Celý odpoledne jsem uklízela svůj pokojík. Docela to tu prokouklo: vyluxováno, uklizeno, sešity a učebnice uklizený, pověšený nový plakáty... :) Zkrátka takový "letní úklid".
 • Zdařbůh
Hare Krišna Hare Krišna
Krišna Krišna Hare Hare
Hare Ráma Hare Ráma
Ráma Ráma Hare Hare

188 S babičkou na výletech

29. srpna 2010 v 9:00 | Elevanse |  Diary
 • Ahoj, ahoj, ahóóóój! Po dlouhé době jsem tady... :) Stýskalo se mi po vás!
 • Zatímco vy jste po mně plakali, já byla s bráchou u babičky. Bylo to tam fajn, buď jsme byli na výletech anebo doma. Doma jsem si četla, nebo něco dělala na notebooku, a na výletech jsme byli: 2krát ve městě, jednou za našema příbuznýma, na jeden zámek, a na druhý zámek - Jemniště.
 • Na Jemniště jsme jeli vlakem a pak jsme šli pěšky kilometr - dva. Okolí zámku je naprosto nádherné. Zahrady a parky mají překrásně upravené, je vidět že se o to opravdu dobře starají. Park jsme celý prošli a zjistili jsme, že tam jsou i zvířata: mýval, oslík, lamy, atd. Pak jsme šli na prohlídku zámku, a nakonec na zmrzlinový pohár. Pak zpět na vlak. Je tam opravdu nádherná příroda, čistý vzduch, a klid. Přála bych si tam bydle. Třeba na farmě nebo statku. Stejně jako moje babička. Určitě se tam zas někdy přijedu podívat.
 • Abych nezapomněla, včera večer měl můj brácha a moje mamka narozky, takže jsem neměla čas sem něco napsat.
 • A co jste dělali vy? Dnes mám volno, tak okomentuju Vaše články... :)
 • Zdařbůh
 • Příloha: 2 fotky. Ta první je babiččino koťátko. Ještě mu nedala jméno, a tak jsem navrhla: Merlin (Jo WeUn, vím, že se teď usmíváš :D ale to jméno se mi fakt líbí...) Bylo strašně roztomilý, a tak bylo středem pozornosti ;) Fotka je vyfocená z mobilu, takže žádná kvalita :D A ta druhá fotka: Ta je pro WeUn :)
otestuj.blog.cz

187. Další do řady oslav

22. srpna 2010 v 14:00 | Elevanse |  Diary
 • Tento článek je přednastaven.
 • Bylo to 17. srpna a babička měla svátek. Přes noc jsem u ní s bráchou spala a ráno (dopoledne) jsme jí pomáhali s přípravou jídla :) Samozřejmě byly (jako vždy) řízky s bramborovým salátem, nějaké jednohubky a buchta. Jednohubky jsem dělala já - jedný s klobásou a jedny se sýrem. Před obědem přijela sestřenka (21) se svým přítelem a se synkem Davídkem :)* On je tak roztomilej :) Už umí chodit a říká: Táta, máma, umí štěkat a houkat a když jsme si s ním házeli míčem tak říkal: "ka!" :D Byla s nim legrace, obvzlášť můj brácha si s ním vyhrál. Davídek chodil po celým domě (jako cestovatel :D) a můj brácha musel lítat za nim, protože ho měl na starosti. A když ho sestřenka krmila polívkou, tak jí vzal Davídek lžíci a snažil se jist sám - dopadlo to tak, že byla polivka po celé jídelně :D Odpoledne dorazili i moji rodiče z práce a přáli jsme babičce. Dostala takový nádherný květiny! :* Navečer přijeli ještě nějaký příbuzný, takže tam byl docela bordel :D A já sem pořád musela přinášet do pokoje jídlo, pití, alkohol. A použitý nádobí zase odnášet - takže jsem byla babiččina pravá ruka :)
 • Oslavy jsou celkem v pohodě. Hlavně, že se sejdu s lidmi, které jsem už dlouho neviděla. Ale nevýhoda je zas to, že je docela bordel, a jeden druhého překřikuje :/ A vy máte rádi rodinné oslavy? :)

Kdy, proč, jak?

21. srpna 2010 v 14:00 | Elevanse |  Básně
Jak voňavý je med,
jak barevný je svět,
jak slunce vyjde hned,
jak studený je led,
   ptáte se...

Proč tlustý je kmen,
proč dívka plete len,
proč zdál se vám ten sen,
proč hlína patří ven,
   ptáte se...

Kdy poseče trávu kosa,
kdy na trávu padne rosa,
kdy ukousnete si masa,
kdy vyhyne vaše rasa,
   ptáte se...

(Je to spíš taková "emocionální" báseň, protože nedává moc smysl. Jen se sama sebe ptá... :))

Staré Řecké Báje (Petiška)

20. srpna 2010 v 14:00 | Elevanse |  Další postřehy
Začínám být tak trochu blázínek do Starých Řeckých bájí a pověstí od Eduarda Petišky. Tuto knihu jsem četla nejmíň pětkrát a pořád mně tolik uchvacuje... A ty řečtí bojovníci a hrdinové! Věřte mi, já se do nich totálně zamilovala. Takové hrdinství mně úplně překvapuje a vždy když si čtu jednotlivé povídky přemýšlím nad tím, zda jsou (byly) ty příběhy reálné. Protože kdyby ano, strašně bych si přále v té době žít a uctívat Řecké božstvo sídlící na Olympu. Nejvíc mám z hrdinů ráda Odyssea, Prométhea, Persea a Thésea. Mezi moje nejoblíbenější povídky patří především: Prométheus, Odysseovy cesty, Trojská válka a Orfeus. A ty jména, která jsou v bájích užitá, jsou naprosto jedinečná! Chtěla bych takhle pojmenovat své dítě (nemyslete si, že jsem blázen :D), třeba: Ariadna, Helena, nebo i Médea. A pro kluka zas třeba Hektor :) Ale nejspíš by byly kvůli takovým jménům problémy ;) Každopádně, vy jste už také četli tuto knihu? Pokud ano, líbila se vám? Co jste si z ní odnesli? Kniha je plná ponaučení, dobrodružství, a je tak čtivá, že když začnete - nepřestanete :) Vřele doporučuji.

Rozhovor od Jasmíny

19. srpna 2010 v 14:00 | Elevanse |  Další postřehy
Rozhovor od Jasmíny (tajemstvifantasie.blog.cz)
Ahoj.
    Ahooj :)
Jak dlouho bloguješ?
    Zhruba 8 měsíců. (je to celkem dost oproti jiným blogům)
Co tě k tomu přivedlo?
    No, chtěla jsem mít nějaké stránky, které by jakýmsi způsobem pomáhaly ostatním lidem - pak z toho vznikl blog, který můžete vidět teď. (tedy deníky, úvahy, fotky)
Zkoušela jsi někdy nějaký jiný server, než blog.cz?
    Ano: webnode, estranky. Ale ani jeden mi nevyhovoval tak jako blog.
O čem je vlastně tvůj blog?
    Jak už jsem psala, na blogu nenajdete článek, který by nebyl o mne :)
Nemělas někdy chuť s blogováním seknout?
    Ano, měla jsem. A několikrát. Bylo to hlavně kvůli urážlivým a sprostým komentářům. Nejprve jsem si to v hlavě urovnala a řekla jsem si, že rušit blog je kvůli tomuto důvodu úplná blbost. Od té doby tyto komentáře mažu a skoro si jich nevšímám.
Kolik času denně blogu věnuješ?
    Stane se, že na týden jedu pryč (to přednastavím články), ale jinak se snažím být na blogu co nejvíce: každý den. Když mám čas (víkendy) jsou to třeba i 3 hodiny. Když nemám čas, napíšu článek, kouknu k SB a jdu - 1 hodina. Prostě záleží na tom, jak mám čas :)
Toleruješ reklamy (prosby o hlasy atd…)?
    Ne, protože neuznávám to, že spousta lidí si hlasy (s prominutím) "koupí". Takovéhle reklamy přehlížím a nehlasuji.
Co tě na blogování nejvíce baví?
    Asi to, jak s ostatními blogaři komunikuji :) - napíšu článek a ostatní řeknou svůj názor nebo komentář.
Záleží ti hodně na komentářích a návštěvnosti?
    Určitě! Bez čtenářů (a jejich komentářů) by byl blog na nic.
Jaká je tvoje nejoblíbenější barva?
    Nejvíce žlutá. Mám jí oblíbenou proto, že je barvou naděje. A často, když se cítím sklesle a mám depku, tak mi pomůže.
A nejméně oblíbená?
    No, moc nemusím světle růžovou. Je to taková moc "umělá" barva.
Máš ráda růžovou?
    Jak už jsem řekla, moc ne :)
Máš nějakého domácího mazlíčka? Jakého?
    Bohužel ne :( Ale moc bych si přála želvu.
Fotíš?
    Fotím často a ráda. Je to pro mne velký koníček.
Píšeš nějaké povídky? Pokud ano, tak o čem?
    Ano, píšu zatím jednu povídku - zatím nevím, jak se bude celkové jmenovat, ale je o lásce :)
To bude asi vše, děkuji za rozhovor
    Já taky děkuju :)

Takže jsem tu naposled :)

18. srpna 2010 v 20:21 | Elevanse
Oznamuji, že na blogu od 19. do 28. srpna nejsem!
Jsou přednastavené články :)

Konec, šmitec!

18. srpna 2010 v 13:50 | Elevanse |  Další postřehy
Všechno je totálně pokažený... Už mně vůbec (ale vůbec!) nic netěší. Mám takovou náladu, že bych se z toho nejradši zabila! Prázdniny jsou u konce, a já zas budu muset chodit do toho ústavu a ... Ještě dneska vyluxovat - řikám: rozkazy jak na vojně. A beztak mi každej řekne jen "dík" a to je všechno... Prostě mne berou jako hadr, s kterým si můžou dělat, co chtěj. Navíc tu neni nikdo, s kým bych si mohla popovídat, smát se s ním. Když mně ani rodiče nikam nepouštěj, všem mým argumentům se dokážou jen smát a řeknou: "No tak se furt neurážej" - a co dělaj oni? Urážej se kvůli každý pitomosti! Po kom to asi mám?!! Už ani nevím, co bych měla dělat. Když se člověk na nic netěší, může vůbec žít? Proč nás Bůh tolik trápí a chce abychom prošli takovými životními zkouškami? To chce zprovodit ze světa ty, kteří jsou nejslabší a nezasluhujou si žít? Chce abych se utrápila a zabila se? Slzy nic nespraví... Slzy jsou tu jenom proto, že litujeme. Ale já se přeci nemůžu pořád jen dívat na minulost, protože je tady budoucnost! Musim se na ní připravit a jít do toho po hlavě. Ať to stojí život nebo ne! Mám dojem, že nejlepší způsob jak se zabít je práškama. Už píšu závěť a texty které pak dá někdo po mé smrti lidem, kterým jsou určeny. A nepište, ať neblázním! Vždyť život si nese nějaké oběti... A já už v život nevidím štěstí. Jediné co mně drží teď při životě je strach ze smrti. Ale nebojte se, já ho překonám. Takže prášky, jo?

186. Další dovolená na Šumavě :)

16. srpna 2010 v 19:20 | Elevanse |  Diary
 • Nakonec se plány trochu změnily a hned druhý den se jelo na Šumavu. :) Ve čtvrtek jsme ujeli na kole 54 kilometrů a v pátek 25 km. Takže jsem pěkně natrénovaná a až pak pojedeme se školou na cyklisťák, tak jim budu ujíždět :D. Když jsme šli na slatě (po chodníčkách) tak jsem bráchu málem schodila do bažin xD Jsem to ale šikulka :D
 • Tři zranění: Říkám vám, já jsem strašnej nešika xD Nejprve, když jsme jeli na kole na Rokytu, tak jsem si tam dala v automatu horkou polívku a vylila jsem si jí na sebe xD Takže spálenina jak něco. Podruhý rozbaluju krabici od novýho foťáku - říznu se do krve. No a po třetí jdu do kuchyně a praštim se o kliku - modřina. A to všechno v jeden den! :D
 • Jak už jsem říkala, dostala jsem new foťák, ale zatim mi nefungoval, tak ho taťka jede zítra vyměnit :D :)
 • Taky jsme jeden den byly na Lipně (to už tam k nám přijela i babička) a společně jsme si pronajali na hodinku motorovej člun a brouzdali jsme si to po Lipně :) Byla trochu zima, ale za to náramná legrace a hlavně - focení. :) Doporučuju vám takovýhle výlet někam na vodu, protože je to fakt uklidňujícín :)
 • Další den jsme byli na jedný velký hoře: Třístoličníku. Cestou jsme nasbírali moře hub, ale nechtěli jsme je tahat až nahoru a tak jsme si je schovali a cestou zpět si je zas vzali :) A teď příjde to nejlepší: Když jsme šli nahoru po takové kamenité a bahnité cestě, narazili jsme na dooost velkou bažinu. Mamka nám řiká, ať jí nepřeskakujem a jdeme okolo: já a brácha jsme jí poslechli ale babička si to rovnou štrádovala do bažin. :D No samozřejmě, že šlápla do toho nejhlubšího místa a zapadla do něj až po boky xD Bahno pak měla až bůhví kam a zalejzalo jí i do bot. A ty kalhoty xD - taková změna: ze světlých na totálně tmavý :D Určitě sem dám i fotky, ať se trochu pobavíte :)
 • Mezi naše další hlášky: Taťka nám říká: "Hele, děti, támhle můžete vidět na kolejích parní válec". Samozřejmě tím myslel parní lokomotivu xD A pak: Jsme ve vesnici Nové Údolí, kde končí koleje (dále už nevedou), a mamka povídá: "Tak, teď musíme jet vlakem zpátky domů." A já se jí ptám: "A jakým směrem?" xD No docela dobrý - o srandu postaráno :)
 • Zítra zas napíšu a oběhnu sbéčka (dneska na to opravdu nemám čas :() Zdařbůh :*

Dopisování

13. srpna 2010 v 10:00 | Elevanse |  Úvahy
otestuj.blog.cz
Už jste si někdy s někým dopisovali přes mail nebo dokonce přes českou poštu? Já ano, zkoušela jsem obojí. Pro mně má dopisování si poštou takové "své" kouzlo. Dopisovala jsem si s jednou super slečnou - měla moc pěkný rukopis :) Psali jsme si snad o všem: o škole, o klucích, o rodině, o životě. Byla s ní sranda. Ale pak už jsme na psaní neměla ani jedna čas, a tak jsme si napsali své mailové adresy a psali si "na rychlo" tam. Ale nebylo to ono :/ Podle mně je psaní klasickou poštou hrozně zábavné. Každý den se běžíte podívat do schránky, zda tam nemáte krásnou bílou obálku s vaším jménem. Doporučuji i stránky, kde si můžete psát s lidmi z cizích zemí a oni zas píšou vám: postcrossing.com. Zaregistrujete se tam a necháte počítač aby vám vygeneroval adresu a vy tomu člověku napíšete pohled. Stačí napsat pár vět anglicky: jakože doufáš, že se mu bude fotka líbit atp. Můžeš napsat i něco o sobě a o místě kde bydlíš. Nesmíš na pohlednici napsat kód, a člověk kterému posíláš dopis musí zadat kód do netu a tak potvrdí, že jsi mu ten pohled poslala. A za několik dní můžeš čekat na další pohled, který ti pošle zas někdo jiný, komu se vygeneruje právě tvá adresa. Pak vidíš takovou mapku světa a je na ní znázorněno, do jaké země si pohled poslala. Začátečníci posílají dopisy jen po Evropě, pak až do Číny nebo Ameriky. Je to zábava, zkuste to taky! Přesný návod najdete na jejich stránkách. :) Já prostě miluju dopisování! :*

Vrať se!

12. srpna 2010 v 10:00 | Elevanse |  Básně
Chci být s tebou všechen můj čas,
až vrátíš se zas ke mně,
doufám, že se vrátíš včas,
z té velké daleké země.

V Rusku je veliká zima,
já myslím že ty to víš,
zmiz jim rychle před očima,
u mně vždy najdeš skrýš.

Nechci tě násilně měnit,
nechci tě zbytečně trápit,
když se sám nechceš změnit,
a nechceš se ke mně vrátit.

Prosím, nekopírujte.

185. Music all the day! ♫

11. srpna 2010 v 10:09 | Elevanse |  Diary
 • Miluji! Koho? Musiku! ♫ Skoro každou... :* Hlavně musí být rytmická - aby mně donutila tančit nebo zpívat!! ♫ Nejvíc teď poslouchám: Lady GaGa, David Hasselhoff, the Black Eyed Peas. Písničky, co mně poslední dobou nejvíc dostaly: Waka waka, Not afraid, Hledá se žena, Getting over you, Kaboom, Alejandro, The little things. Muziku poslouchám celý den ♫! I love ♫
 • Prosím vás, znáte někdo film Odysseus? Už jste ho viděli? Je sice trošku starší, ale já bych se na něj ráda podívala. Nevim však kde ho stáhnout... :( Nikde není... Ani s titulkama x( Kdybyste někdo věděli, napište, prosím :)
 • Až tady na blogu nebudu - nechám přednastavené články. Rozhodla jsem se udělat do každé rubriky alespoň jeden článek, abyste měli každý den něco jiného :) Určitě se zanedlouho vrátím, protože se mi bude po vás stýskat. Pak vám povím, co jsem dělala :)...
 • Tak pá :* Mějte se beze mne (alespoň chvíli) dobře...

184. Pozor, žiju! :P

10. srpna 2010 v 17:42 | Elevanse |  Diary
 • To: "pozor, žiju" jsem napsala z důvodu, že jsem konečně napsala další příspěvek do deníku. :) Dnes je vedro - příšerný vedro, ale do bazénu se mi nechce, neboť je tam jen 26°C x( :D Dopoledne jsem hlídala bráchu, koukali jsme se spolu na telku a pak hráli hry. K obědu byla čočkaaa (mňam) + uzený. Po obědě jsme se jeli s bráchou podívat za mamkou do práce - do knihovny a tam jsem si četla různý nový (právě mamce přišli) časáky, jako je BG!, Top Dívka, Dívky nebo BRAVO. A půjčila jsem si tam od Willsonový: Moje sestra Jodie - tak snad se mi bude líbit. Začnu jí číst nejspíš zítra... Protože ještě musim dočíst Společenstvo prstenu. Jo a dostali jsme už povinnou četbu na druhák, děs! x( Celkem přes dvacet knížek - jen jsem zvědavá, jak to budu stíhat číst, když se musim učit a zbytek času trávim na blogu a fb (xD)
 • Jináč - od čtvrtka bude malé pozastávčo :) (neptejte se proč, protože vám to povim až se vrátim k blogu :D) Takže bude pozastavení od čtvrtka do neděle (nejspíš). Budu se věnovat na pár dní jiným věcem (o těch vám povím až pak :). Hlavně nebrečte, protože něco přednastavím, snad ... :D A začnu přednastavovat už teď.
 • Tak ahoj :*

Psycholožka

9. srpna 2010 v 15:15 | Elevanse |  Úvahy
Psychologie bylo povolání, kterým jsem chtěla jednou být. Říkala jsem si jak to musí být zajímavé nahlédnout do životů ostatních, pokusit se jim pomoci a řešit s nimi různé problémy. Dnes na to mám úplně jiný pohled. Vlastně od té doby, co jsem sama začala k té psycholožce chodit. Když jsem jí navštívila poprvé, musela jsem jí nakreslit portrét jakékoliv osoby. Nevěděla jsem kterou po mně myslí, a tak jsem prostě nakreslila sebe (akorát jsem se trochu vylepšila ;) - netuším co z toho tehdy vyvodila. Jestli jsem sobecká, myslící jen na sebe, nebo že hodně lidí neznám. Pak jsem musela kreslit další obrázek: místo každého člena rodiny jsem měla namalovat zvíře. Sebe jsem namalovala jako kuře, tátu jako zajíčka, mamku jako ježka a bráchu jako chobotnici :D Nevim co mně vedlo k tomu, abych je namalovala zrovna takhle, a taky nevim další věc: co z toho mohla ta psycholožka vyvodit? Otázka kterou jsem si od té doby pokládala neustále: Berou mně jako blázna? Teď vím, že psycholožka to má velmi těžké, neboť řeší nejen svůj život, ale životy spoustu dalších lidí a snaží se jim pomoci. Musí někdy nahlédnout do hrůz, které se stávají v rodinách a mezi spolužáky. Občas jí i pacient může napadnout. Má to těžké...

Otázky od WeUn II.

9. srpna 2010 v 14:22 | Elevanse |  Další postřehy
Otázky od WeUn :) - já odpovídám...

- Kdyby jsi dostala možnost vylepšit svět co by jsi udělala, vynalezla by jsi něco nebo by jsi uělala něco úplně jiného
    Chtěla bych vymyslet něco, co ještě nebylo vytvořeno, například protilátku na nějakou zhoubnou nemoc, nebo něco podobného. Hlavně, aby to bylo lidem k něčemu :) Od malička jsem chtěla vytvořit perpetum mobile, ale okolo deseti let jsem usoudila, že je to naprostý nesmysl. :)
- Jaký zákon/y by jsi chtěla nebo naopak zrušila.
    Určitě bych chtěla zrušit trest smrti, který je v některých zemích ještě zaveden. Ikdyž nějaký masový vrah povraždil polovinu velkoměsta, pořád bych ho nechala naživu. Nemyslete si - není to kvůli tomu že takových lidí lituju, ale je to proto že na světě pro ně existují horší tresty než je smrt. Zabít člověka za to, že zabil jiného člověka vyvolává řetězovou reakci :) Prostě bych tento zákon zakázala. A který bych chtěla? Hlavně ty zákony, co říkají jednu jedinou věc a nemají více smyslů, jak si je vyložit. Protože se klidně může stát, že zákony někdo využije.
- Dostala jsi 3 měsíce volna a k tomu 200 tisíc, co uděláš,podnikneš ?...
    No podle toho v jaké by to bylo situaci. Ale kdyby se to stalo právě teď (v době co budu studovat), zřejmě bych vyrazila na obrovské nákupy všeho možného, část bych věnovala na takové věci jako je charita nebo něco podobného, pak bych si samozřejmě někde chtěla užívat na pláži a vlastnit jedno apartmá v pětihvězdičkovém hotelu :) Zbytek (pokud by nějaký byl) bych si ušetřila...
- Jak si představuješ svůj vysněný pokoj
    Tak zaprvé: co nejméně nábytku, a když už tak bílý. Dále bych chtěla mít stěny pomalované nějakými starověkými ornamenty, nebo runami a mezi nimi pověšené mé výtvory či vyšívané obrázky od mojí prababičky. Pak bych si tam přála mít hnědý koberec a dva vykýře. :) Postel nejspíš s nebesy :)*
- Jak podle tebe vypadá ideální a nejhezčí holka/ kluk
    Nejhezčí holka by měla mít hlavně pěkné vytvarované tělo (xD) a překrásné oči ve kterých je vidět plno naděje. Vlasy by měla mít blond, dlouhé, mírně vlnité. Nos užší a ústa tak akorát :) Kluk by měl být svalnatý (ale ne zas jak kulturista :D), mělo by být vidět, že o sebe pečuje: takže zdravé a pěkné vlasy... :) A hlavně neodolatelný úsměv a oči :) Pokud jde o povahu, měli by být oba mírní, plní života, kreativní, ohleduplní a hlavně aby tomu druhému rozumněli a dokázali mu poradit. Aby se s nimi dalo dobře komunikovat a vyprávět si o všem :)
- O čem většinou přemýšlíš a sníš ?
    Nejvíc asi o tom, co bude zítra. Když si vybavím, že máme zítra angličtinu, tak už se připravuju na trauma a hned večer mám trochu depku (popravdě, hodiny angličtiny nesnášim). Takže nejvíc přemýšlím, co bude zítra ve škole :) Když usínám, tak vzpomínám co se za celý den dělo. Když mám špatnou náladu tak většinou o tom, jaký má smysl život a proč jsem se vůbec narodila a takovýhle věci. Když jsou prázdniny, většinou přemýšlím hodně do budoucna, kým jedno budu, čím se budu zabývat, a jak to všechno jednou dopadne.
- Svět spěje k internetovému a technickému světu. Za pár let tu budou umělé stroje, člověk, zvířata. Umíš si představit, že knihy budou jen historie, že obyčejný pes bude, jako pro nás drak - fantasy stvoření ? Chtěla by si to změnit ,jak by jsi to udělala ?
    Bohužel já (malé nic) bych s tím nejspíš nic nenadělala. Možná že bych uschovala pár věcí (důkazů), které zřejmě za stovky let nebude nikdo znát, do velké truhlice a zakopala bych jí do země. Vložila bych tam fotografie naší krajiny (která ještě není tolik zničená), nějaké knihy, atd. Aby lidé věděli o co ve svém životě přicházejí. Možná že už ani nebudou znát lásku a přátelství a nebudou jinak komunikovat než přes internet. Třeba je jednou nějaká síla jako je "Bůh" potrestá za to, že nevyužívají ničeho jiného než jen ty věci co jsem už zmínila. Každopádně my s tím nemůžeme nic udělat. Kdybychom mohli, tak bysme s tím zřejmě taky nic neudělali.
- Jsi zamilovaná, jak to poznáš, co se stebou při téhle krásné citové věci děje ?. Myslíš si, že je to jen chemie.
    Poznám to jednodušše: Když HO vidím, rozklepou se mi koleno a přemýšlím, jak se mám postavit, kam mám dát ruce. Když si povídám s kámoškama a vidím ho, zapomenu hned řeč a na všechny jejich řeči říkám "hmm, jo, ne". Mám takový zvláštní pocit v břiše a celý den nemyslím na nic jiného než na něho. Jo, a pořád se na něj dívám..! :D A když se na něj podívá někdo jiný, nebo s ním jen promluví, hned si fantazíruju, že mi ho chtěj vzít... :D Á, tak tahle otázka se mi líbí... Chemie, jak říkám, je prostě VŠUDE! Ale když se mně někdo zeptá jestli i vlásce, neřeknu to. Protože to nevím... Ještě jsem tu pravou lásku nepoznala, takže nemůžu posoudit. Možná to jednou poznám :)
- Věříš na osud ?
    Ano. Vše je osud. To že teď píšu pro tebe odpovědi, i to, že mi právě nad hlavou zpívá ptáček :) vše je osud. A kdo říká: "přenecháme to osudu." tak je trochu cvaklej, protože i kdyby s tim něco dělal, pořád to jeho dělání bude osud. Já to neumim moc dobře vysvětlit, ale kdyby nebyl osud, tak nejsme ani my, není prostě nic...
- Tvoje 3 nejoblíběnější věci nebo živočichové :P ?
    Notebook (:D), knížky a kočky :*
- Bez čeho se neobejdeš ?
    Rozhodně bez mé MP4, na které jsem příšerně závislá :D - mám na ní filmy, písničky, knížky...
- Jaké typy lidí upřímě nesnášíš ?
    Ty co o něčem mluví, a nic o tom neví. Viz. kecy patnáctiletejch (zdovolením) debilů o politice a podobných věcech. Zkrátka, jesi si mně nechcete znepřátelit, tak mluvte jasně a mluvte o věcech, o kterých něco víte. Další typy lidí co nesnášim, tak jsou lháři... Ty nikdy nevystojím...
- Co si představíš pod pojmem dokonalost ?
    Dokonalost = neexistuje. Možná je toto slovo spojeno s nějakým ideálem, který vživotě nemůže existovat... Nic není dokonalé... Toto slovo pro mně skoro neexistuje...
- Co se ti líbí na životě a co ne ?
    Líbí se mi že v něm můžeme zažít pěkné a příjemné věci, ale také ty, z kterých se můžeme poučit. Nelíbí se mi.... vlastně nic. I když teď si myslíte, že jsem blázen. Všechno (i špatné věci) je k něčemu dobré. Občas se mi tedy nelíbí jaké mám podivné myšlenky :D
- Věříš v zánik světa a věříš, že to zrovna bude v roce 2012 ? Co myslíš, že to způsobí ?
    Zánik světa? Podle mně se toto nikdy nestane, a ty fámy, že to bude na rok 2012 jsou podle mně jen smyšlené. Ale kdyby to byla pravda, tak zřejmě zanikne svět stejně jak vznikl. Bude nějaký velký třesk (nebo něco podobného). Ale říkám, do takových věcí já nevidím :) A taky doufám, že nás zánik světa nezastihne...
- Co je pro tebe v životě nejdůležitější ?
    Určitě zázemí, rodina a to, že můžu žít trošku na úrovni :)
- Proč máš vlastně ráda můj blog a jaká rubrika nebo konkrétní článek máš ráda nebo tě zaujal ?
    Mám ráda snad všechny rubriky, protože do každé z nich dáš kus svých pocitů, emocí, prostě část sebe :) Na tvém blogu se mi nejvíc líbí to, že vypadá jako kdybych ho psala sama já... :D

Co jsem přečetla

8. srpna 2010 v 13:38 | Elevanse |  Další postřehy
Inspiroval mne článek u mého aff WeUn. Rozhodla jsem se napsat sem seznam knih, které jsem přečetla. Zdaleka to nejsou všechny, ale jsou to všechny, které si pamatuju :)
---
Goscinny Sempé:
 - Mikulášovy prázdniny
 - Mikulášovy patálie
   ° obě dvě knihy jsou vesměs vtipné příhody malého kluka Mikuláše
Ivor Baddiel a Jonny Zucker:
 - Děsivé umění: Tajemná magie
   ° kniha z řady "Děsivé umění" mně upoutala především svou nápaditostí a svými zajímavostmi
Lenka Lanczová:
 - Doteky noci
   ° jeden z dívčích románků, zabývajících se "životní problematikou" :)
Judy Blumeová:
 - To jsem já, Margaret
   ° dívčí románek: příběh dívky, která věří v Boha, kterak se vypořádává s dívčími problémy
Ronald M. Hahn:
 - Nebezpečný chat
   ° příběh partičky dětí, která se zaplete s tajemným a nebezpečným člověkem na chatu
Vojtěch Steklač:
 - Boříkovi Lapálie
  ° legrační příhody malého kluka
Eva Herzová:
 - Riskuj pro lásku
  ° další dívčí románek plný vášně a samozřejmě i sporů
Letopisy Narnie:
 - všechny díly
  ° fantasy knihy plné dobrodružství a neuvěřitelného napětí
Harry Potter:
 - všechny díly
 ° všichni určitě znají příběhy mladého kouzelnického školáčka, který se mění v pravé kouzelnického hrdinu
Enid Blytonová:
 - Tajemství ztracené kočky
 - Tajemství spálené chaty
 - Dobrodružství u Tajné hory
  ° tajemné a dobrodružné příběhy, při kterých knihu prostě neodložíte
Lynne Ewing:
 - Dcery měsíce
  ° fantasy kniha, která vás překvapí svým neuvěřitelným napětím, končí velmi napínavě
Kopietzová a Sommer:
 - Agáta a doktor Lupa: Černý rytíř
  ° příběh s kouzelnou lupou, kde se dva hrinové vydávají po stopách temné osoby
Ota Hofman:
 - Lucie, postrach ulice
  ° velmi známý a již zfilmovaný příběh neposlušné dívky Lucie
Josef Pohl:
 - Za trnkovým keřem
 - Pod jezevčí skálou
  ° zfilmované knihy, popisující život hajného na Šumavě a jeho vnoučka, který k němu jezdí
Eduard Petiška:
 - Staré Řecké báje a pověsti
  ° klasika, ale přesto je dobré jí znát - příběhy Řeckých hrdinů a bohů
Homér:
 - Odysseovy cesty
  ° jeden Řecký (Ithacký) král zažije při cestě z trojské války nepříjemná dobrodružství
Richard Bach:
 - Iluze
 - Most přes navždy
 - Jonathan Livingstone Racek
  ° každá z knih je plná života a myšlnek, který má z nás skoro každý
WITCH:
 - Studna pána mlh
  ° dobrodružství pěti čarodějek (Will, Irma, Taranee, Cornelia, Hay Lin)
Biblické příběhy
  ° další klasika - příběhy z historie o Ježíši a době před ním

183. Povodně, potopy,...

8. srpna 2010 v 11:41 | Elevanse |  Diary
 • U nás už konečně neprší. Přestalo to někdy v noci - naštěstí. Od rána se díváme na čt24 a sledujeme ty pohromy. Taťka má teď velkou práci, protože je správce toků. A tak teď objíždí všechny toky v okolí a dělá kontrolu. Berou teď každého dobrovolníka. Prý se vrátí až někdy ve čtyři. Chtěli jsme jet s ním, ale já nemůžu, jelikož se mi v autě dělá blbě (už od malička), mamka musí něco udělat v domácnosti a brácha by jim byl na prd. :D Ale je mi těch lidí líto...
 • Dnes zřejmě nic moc zvláštního nebudu dělat: televize, internet, hry,... K obědu si dáme zřejmě polivku, jelikož tu neni taťka. Jinak bychom měli prejt s bramborama :/ Co máte vy k obědu? :P
 • Dnes dopíšu otázky pro WeUn, a taky bych měla napsat nějakou básničku, protože mám zatím jen jednu xD Ještě počítám s článkem, které knížky jsem přečetla a něco o nich. Nechala jsem se inspirovat aff WeUn :)*
 • Opatrujte se (xP) ... Elevanse