Říjen 2010

221. Prázdniny na Šumavě

31. října 2010 v 16:52 | Elevanse |  Diary
otestuj.blog.czAhóój! Vím, že jsem tu teď nic nepřidala, ale byla jsem pryč. :) Takže dnes je Halloween! Slavíte ho nějak? My teda ne... :D Je to zajímavý svátek, ale pro většinu Čechů je to něco neznámého. Zkrátka to není náš český svátek. :) Dnes jsem se teprv vrátila z tý Šumavy. Byli jsme tam od středy. Každý den jsme někam šli na túru. Byla sranda a dokonce jsme jeden večer přemluvili taťku, ať nás pozve do restaurace na večeři. :) Já si dala smažák s kroketama. A bylo toho strašně moc, skoro jsem to ani nemohla sníst, ale snědla! :D Pak jsme si zahráli šipky a domůů. :) Dneska jdeme k babičce na večeři. Sice nevim, co bude, ale tuším, že nějaká dobrůtka. Mám příííšernej hlad. :'( A zítra zase škola! Já se napůl těšim a napůl ne. Těšim se, protože budeme mít výtvarku a netěšim, protože budeme mít ty ostatní předměty. :D O výtvarce malujeme společný obraz. Já jsem s Eliškou a malujeme jakýsi portrét 'žena s perlou'. Nejhorší na tom je, že musíme namíchat přesně ty barvy, které jsou na pravé malbě. To zase bude patláníčko... :P :D No nic. Takže, užijte si HALLOWEEN! :) Já si ho užiju nejspíš s rodinkou... :)

Otázky z BG! č.8

30. října 2010 v 13:59 | Elevanse |  Diskuze
 1. Navštěvuješ své příbuzné dost často, nebo na to docela kašleš? Pokud se jedná o mé blízké příbuzné (babičky a dědy), tak ty navštěvuju často a ráda, pokud mám nějaký čas. Na ostatní docela kašlu. Vidím se s nimi, jen když přijedou k babičce, nebo se čistou náhodou potkáme na chodníku.
 2. Udělala jsi už někdy určitou věc jen kvůli kamarádům, a přitom se ti do toho vlastně vůbec nechtělo? Ano, párkrát ano. Teď si zrovna vybavím, že jsem na rozlučku se základkou šla jen kvůli mé jedné kamarádce. Jinak bych se na to nejspíš vykašlala. Hodně mi na ní záleželo, a tak jsem se nechala přemluvit. Nakonec to bylo ale docela fajn.
 3. Myslíš si o sobě, že jsi chytrá? Určitě nejsem úplně chytrá, ale vzhledem k tomu, že chodím na gymnázium a že se mezi školou docela hodně učím, si myslím, že chytrá jsem. Otázka ale je, jak a kdy svou chytrost používám. Právě v té nejnevhodnější chvíli…
 4. Provedla jsi v životě nějakou blbost, kterou by sis přála vzít zpátky? V životě jsem provedla hodně blbostí, ale určitě bych je nechtěla vzít zpět, protože co se stalo, tak se mělo stát. Vše je k něčemu dobré. Vždy.

220. Mimořádně úspěšný den

25. října 2010 v 21:57 | Elevanse |  Diary
otestuj.blog.cz
Ahoj, ahoj, ahoooj! Rovnou přejdu k fotce: to jsem já s novou barvou vlasů. Barva se jmenovala 'ledový kaštan' a je to něco mezi světle hnědou a červenou. :) Na týhle fotce je to blbě vidět, protože nemám momentálně foťák, a tak fotím přes webku. Proto je fotka trochu mázlá a tmavá.
Dále: Proč píšu 'mimořádně úspěšný den'? Protože takový dnes byl'! :D Kdo by to byl řekl. ;D Tak zaprvé: jsem šla poprvé se svou novou barvou do školy: všichni mě obdivovali, tvářili se mile (což se nestává zrovna často :D) a byli na mě hodní. :) O zemáku jsem dostala snad milion pochval.. :D Měla jsem hotové oba domácí úkoly, uměla jsem perfektně látky (byla jsem totiž zkoušená), měla jsem hezky upravený sešit a jako jediná jsem si stoupla na pozdrav, když přišel prof. do třídy. :D A taky se prof. líbila moje barva na vlasy. :D Prostě dneska dobrej den. Většina lidí byla docela v pohodě. Test z chemie byl docela lehkej, ale překvapila mě prof. na ájinu: dala nám přepadovku na nový fráze. :/ Ale tak celkem jsem něco odhadla. :) Anebo, kontrolujeme si domácí úkol, a příjde řada na mě: "I can't stand listening to country." - prof: "Really?'', po chvíli mě znovu vyvolá: "I don't mind playing football." - prof.: "Really?" :D :D A dalšá super věc: Zítra nejdu na odpoledku, jupí! :) Máme jen dvouhodinovku matiky. Pak jednu hodinu fyziky. Pak jdeme na tři hodiny poslouchat nějakého euro poslance a pak domůů! :) Dneska jsem se učila jenom fyziku: Píšeme přemýšlecí test na kapaliny a pevná tělesa = děs! To určitě bude takovej ten 'logickej' test, kterej maji všichni za pět (včetně mě).
Jo, dnes jsem na Zumbě nebyla, protože jsem zaprvé neměli odvoz a za druhé jsem se potřebovala učit. A udělala jsem dobře, že jsem tam nešla, protože mi to učení zabralo skoro celý odpoledne. Učila jsem se totiž až do teď! :X (zkoušim novýho smajlíka - inspirace: WeUn :D)
Téma týdne: Halloween. Cožee? Nevim nic. :D Maximálně tak to, že je to něco strašidelnýho a že se dávají svíčky do vydlabaných dýní. :D xD Ještě bych Vám chtěla poděkovat za úžasnou hromadu (xD) komentářů k článku o smyslu facebooku. Jsem ráda, že jste projevili i vy svůj názor a že se mnou také souhlasíte. A když seskupím celkově názor všech dohromady, všichni (resp. všechny) jste se shodli na  tom, že facebook má určité plusy a mínusy a že Vám většinou nejvíc poslouží ke komunikaci s přáteli. Ano, souhlasím, je to užitečná cesta, jak se s přáteli spojit. Ale samozřejmě bychom si měli dávat pozor na určitá nebezpečí, která říhají i tady. (to jsem zapoměla zmínit, omlouvám se) Ještě jednou děkuju: 12 komentářů a každý s vlastním názorem - jste fakt bombastický, díky. :) jste další, kdo mi dnes zvedl náladu. :)
Dobrou nooc, zítráá :) :*

Smysl facebooku

24. října 2010 v 20:18 | Elevanse |  Úvahy
Facebook
Facebook, facebook. Když si vzpomenu na časy, kdy jsem ho neznala. Svět byl... jednodušší, lehčí, měla jsem víc času na jiné věci. Pak přišlo období, kdy mi o něm někdo řekl a já si řekla: ''Co to je za blbost? Vůbec se tu neorientuju. Radši se odhlásím." Po pár týdnech později jsem se do světu 'facebooku' docela zažrala a od té chvíle jsem hrála snad každou hru, komunikovala s každým. Tedy jsem byla na 'fb' většinu svého času. Tato mánie mě chytla a nepustila celý 1 rok. Pak už mě facebook omrzel a trávila jsem na něm minimum času. Dnes už se jen zajdu podívat, co dělají kámoši, zahraju si sem tam nějakou hru nebo si s někým napíšu. A bohatě mi to stačí. :) Myslím, že jsem teprve teď objevila pravý význam facebooku: komunikace. Jelikož se svými spolužáky ze základky nebo s kamarády z tábora se vidím jen málo, facebook mi dává možnost se s nimi jednoduše spojit. Žádné placené SMSky, volání nebo 'nepraktické' e-maily. Facebook je prostě vynález. To se nedá popřít. Ale má své chyby, jako asi všechno. :)

219. Den, ve jménu změn

23. října 2010 v 21:30 | Elevanse |  Diary
 • Čusky busky. Super, konečně je víkend... A pak půjdeme jen na dva dny do školy a zas máme prázdniny, což budu nejspíš zase pryč. No nic, teď se dívám na třetí díl Pirátů z Karibiku. Já tyhle filmy prostě zbožňuju. :*
 • A teď už k těm změnám. S mamkou jsme si doma obarvily vlasy. Mamka na černou barvu s červenými odlesky a já na hnědou. No ona není zas až tak hnědá, spíš trochu nazrzlá.. :D Zítra sem dám nějaký fotky, abyste viděli ten zázrak. :) A ještě k tomu jsem si nandala ty nové brýle.. Prostě změna jak blázen.
 • A další změny: Chci udělat nový design. Ale nevím, v jakém stylu ho mám udělat. Beru nápady. :)
 • Dneska jsem psala jen na rychlo. Protože nemám moc času... Páčko

Ztracený smysl pravého přátelství

21. října 2010 v 20:45 | Elevanse |  Úvahy
Green footh
Myslíte si, že víte jaká je pravá podstata přátelství? Jak se přátelství vyznačuje a jaké má hodnoty a požadavky? Pokud ne, doporučuji si článek přečíst, pokud ano, doporučuji si ho přečíst též. Dozvíte se jaký mám na tuto věc názor. Přátelé, přátelé, ... Každý o nich mluví, mluví více než je třeba. Myslím si, že smysl toho pravého přátelství časem docela upadá a lidé na něj zapomínají. Teď Vám povím jeden příklad přátelství, který jsem už někde slyšela, ale trochu ho přepracuji. Je to opravdu přesný příklad uvažování o této záležitosti. Hanka je naivní 17letá dívka, která bývá středem pozornosti a tajně miluje Davida. V blízké době se chystá mu to říst. Ivana je spolehlivá a milá 17letá dívka, dobrá přítelkyně Hanky. Jsou od sebe velmi odlišné, ale přesto se mají rády. Jednou se stalo, že se David začal líbit i Hance, a ta to řekla Ivaně, protože věděla, že pravé kamarádky si říkají všechno. Ivana to pochopila, protože David byl opravdu pěkný a milý kluk. Nebojovaly o něj, jen si o něm povídali. Přesto Hanka dělala víc věcí, aby se Davidovi zalíbila. Ivana spíš stála v ústraní. Jednou si David domluvil rande s Ivanou. Hanka byla zdrcená, smutná a rostl v ní vztek. A teď! Teď to ukončím. Příběh má několik vyústění. 1.) Ivana, jelikož pochopí Hanku, zruší rande. A domluví rande Ivaně. 2.) Ivana jde na rande a Hanka se s tím snaží vyrovnat. 3.) Ivana nejde na rande, raději zůstane s Hankou a udělají si nějaký super výlet.
Ukázka pravého přátelství je ta 3. Většina z Vás by řekla jedničku, jsem si jistá. :) V trojce je skrytý význam: láska x přátelství. Tedy se holky radši vzdají lásky než přátelství. Otázka ale je, není náhodou přátelství, jakýsi 'druh' lásky? Ano je. V tomto souboji by rozumově mělo vyhrát přátelství a měl by příběh skončit trojkou.
Tento příběh se objevuje velmi často i v dnešním životě. A víte jaký by měl nejpravděpodobnější konec? Ivana šla na rande s Davidem. Hanka by se strašně trápila, měla by deprese, atd. -> A rozbilo by to jejich přátelství. Nakonec by se ukázalo, že David je přelétavý kluk, a Ivana by byla sama. Bez lásky, bez přátel.
A proto je dobré se někdy nad tímhle tématem zamyslet. :)

218. Letohrádek Hvězda

19. října 2010 v 17:58 | Elevanse |  Diary
 • Čus bus! Jdu psát, co se dnes a včera událo...
 • Včír: Ve škole ani nic... Dostala jsem z angličtiny a zemáku 1. :) Nejhorší bylo, že jsme se o angličtině měli rozdělit do dvojic a říkat spolu nějaký rozhovor z učebnice. Všichni se rozdělili, jenom já jsem zase zůstala sama. :/ A hádejte s kym sem byla. S učitelkou! :D Přijela jsem domů pozdě, stejně jako každý pondělí a pak šla na Zumbu. Tentokrát mi to šlo líp. :) Pořád se zlepšuju. :) A když jsem se pak ze Zumby vrátila, tak jsem chodila úplně, jako kdybych tančila :D Ale vážně! :D Kroutila jsem při tom zadkem a ještě si zpívala. xD Takže sranda, no.
 • Dnes: Jsme jeli s třídou na výstavu K. H. Máchy do Prahy do Letohrádku Hvězda. Přijela jsem ráno (musela jsem brzo vstávat :/) s tátou autem. Pak jsem počkala chvíli na Elišku a spolu jsme se šli ohřát na gympl. :D Byly jsme tam strááášně brzo :D, a tak jsme se v tý tmě rozhodli někam projít po městě. Já: "Vážně chceš jít ven? Vždyť je tam strašná zima... a tma!" Eliška: "No a. Ale kam bysme šli?" Já: "Na hřbitov!" :D Ale nešli jsme ;) Ale chtěli jsme jít! :D Tak jsme se jen tak prošli, a až se rozednělo, šli jsme za Zlatkou (mi jí teď tak říkáme, protože jí to furt řiká jeden profesor :D) a pak na vlakáč. Do Prahy jsme dojeli celkem v pohodě, když si odmyslím to dooost divnýhl chlapa na zastávce, kterej na nás čuměl, jak když nás chce zavraždit. V kupéčku jsme byli s nějakýma dvěma chlapama, který nás měli určitě dost. :D Na hlaváku jsme pak jeli metrem, přestoupili a hurá na Malou Stranu. Odtud jsme jeli tramvají asi deset stanic!! (a to jsem ještě k tomu stála) Před Letohrádkem jsme se přímo brodili v tunách opadaného listí. Ale uvnitř to bylo nádherné. Dostali jsme od prof. nějaký úkoly a my jsme je měli za úkol vyhledat. Snad máme všechno. :) Chvíli jsme se tam koukali i na nějaký film "Cikáni" a pak na video o Letohrádku. Uvnitř to mají fakticky úžasný. No a zpět jsme jeli stejně. Byla sranda :) A za dnešní den jsem snad vystřídala všechny dopravní prostředky co existujou :D Teda krom letadla xD Prostě super den.
 • Potřebuju radu! :) Chci si nechat přebarvit vlasy, co myslíte, jaká barva by se ke mně hodila? (pro ty kdo mě znají)

217. Co je nového...

17. října 2010 v 21:15 | Elevanse |  Diary
 • Ááá, už další článek do narozeninové oslavy blogu! :D Já dneska nějak bláznim. :) Prostě se mi nechce uvěřit tomu, že jsem to se svým blogem přežila už celý rok. :D A že to se mnou přežila i WeUn a ostatní lidičky. Teda až na Kikush, která blogování nejspíš vzdala... :( Ale tajně doufám, že se vrátí, protože nám tu moc chybí! :( Změny na blogu nijak neplánuji... Prostě budu dále pokračovat ve svých kolejích... Jenom možná změním do měsíce design, protože tenhle mi připadá takový "bez energie". :D
 • Co poslouchám? Stále je to Robbie Williams :*, který má nádherné písničky. Poslouchám je už nějaký ten rok, a pořád se mi stejně líbí! Nejvíc asi: Angels, Morning Sun, Feel, Come Undon, atd. (možná i hiphopová "Rudebox"). Dál poslouchám P!NK, která má písničky o životě a často mně dokáže rozbrečet -> Dear Mr. President. Mám ráda i Stupid Girls a Family Portrait. A teď nově !! poslouchám Tarkana :)* Má nádherné písničky, ale NEJlepší je Kiss Kiss. A když si ještě k tomu pustíte klip... No prostě nádhera! :* Miluju ty jeho nádherný oči. :*** (viz. klik na c.č.)
 • Co škola? Pořád stejný. Trochu jsem se zhoršila oproti prváku, tak musim trošku zamakat. :D Obvzlášť na dějáku a češtině. Tedy pokud nechci mít trojku na výzo. :P Naopak mi ale jde fyzika :D :D Ne nejsem blázen... :) a matika. Trochu i biologie a zemák. Prostě jsem šprt, no. :P :D
 • Co kluci? Mmm, pár by jich v okolí bylo, ale jinak žádná sláva. Hledám si svýho Tarkana.. :)** Jo a měla bych se přiznat: docela dost ujíždim na cizokrajnejch fešákách :)* Pamatujete: Aliho Amiri ze Super Star? To byl můj idol! :**
 • Co kámoši? Žádná sláva. Noví se zatím neukázali... Ale zase se setkávám se svými starými přáteli. Takže jakoby spíš oživuji staré známosti. :D :D
 • Mimo to, se strašně těšim na váánoce :) Už teď mám takovou 'předvánoční' náladu :D A už jsem si i nakoupila nějaké dárky na Vánoce xD Nekecám, prostě mám asi Vánoční horečku :D Jak já se na ně těším... Klid, mír, pohoda. I když většinou bývá i u nás pěkně dusno, ale prostě ta vánoční nálada je cítit všude. :)* Nejradši mám noční procházky, nebo i projížďky autem, kdy pozoruju všechny ty světýlka, a tak. :) Ale to už předbíhám.
 • A co u Vás nového? Těšíte se na Vánoce? :) Co plánujete na podzimní prázdky? Já asi pojedu na Šumavu. :) A jste spokojený, kdo u vás vyhrál volby? Já docela jo. :) Tak se mějte :*
Kdo chce vidět fešáka :** ať klikne na celý článek :P :D

1. rok blogu

17. října 2010 v 14:25 | Elevanse |  Básně
Je to tady! Blog slaví tento den svůj první rok! :) A na počest jsem složila krátkou básničku:

Sotva než jsem řekla 'blog',
mému blogu už byl rok,
jeden rok už píšu Vám,
ale občas nadávám,
že na blog času není dost,
že řeším samou pitomost.

Úvahy, kde nechávám kus sebe,
básně, kde řeším jenom *tebe*,
fotky, kde zachycuji jen to krásné,
deník, nad kterým leckdo žasne,
povídky, kde nepíšu Vám lži,
příběhy, co pravdivé jsou vždy.

Můj blog jsem já a já jsem blog,
občas si dupnu, ruce dám v bok,
má pravidla se dodržovat musí,
nebo si leckdo z Vás zkusí!

(některé rýmy jsou trochu divně napsané, ale což, psala jsem to narychlo :))

Internet, programování, informační technologie

16. října 2010 v 10:44 | Elevanse |  Další postřehy
PC: www.otestuj.blog.cz
Internet, programování, informační technologie. Tohle všechno mě prostě baví! V současnosti mám několik plánů do budoucnosti, čím bych chtěla být. Některé jsem už sice jmenovala, ale připomenu Vám je. Vysoká škola, na kterou bych chtěla po gymnáziu jít, by byla Karlova Univerzita, nebo Jihočeská Univerzita v Budějovicích. Jednu z těhle škol si určitě vyberu. A co bych na nich chtěla studovat? Buď pedagogiku, nebo něco s přírodou (=Přírodovědecká fakulta) a nebo právě informační technologie. Hodina informatiky mi šla a dokonce i bavila už od 6. třídy, kdy jsme jí začali mít. Od té doby jsem se zúčastnila i na dvou soutěžích ve psaní všema deseti (ZAV). Jednou jsem se umístila na 2. místě a jednou na 3. Docela úspěch, nemyslíte? Takže bych měla i takové "plus" k přihláškám na vysokou. Asi si myslíte, že když jsem se umístila na vysokých příčkách v těchto soutěžích a když umím psát všema deseti, tak to používám i v praxi. A to je velký omyl. Normálně (třeba teď) si píšu jak chci, ale je pravda, že se na klávesnici skoro nepodívám. :) Chce to ještě větší trénink. (to bych nesměla být tak líná) A to ještě zdaleka není všechno! (ježiš, teď mluvim úplně jako ten chlap z teleshoppingu) Teď, na gymnáziu, mě informatika baví též. Obvzlášť programování. Úplně jsem se do toho zažrala. Článek <tag> už jsem Vám tady zveřejňovala, tak jestli se chcete na něj juknout - tak tady je. Zajímá mě jaké máte vztahy Vy s IT a podobnými technologickými věcmi. :) A pro zájemce:

216. Volby

15. října 2010 v 20:51 | Elevanse |  Diary
 • Ahojíček! :) Tak nám nastává víkend a tím i slibované články. Co by to bylo za den, kdybych nepřidala alespoň jeden "deník". :D Já nevim co, ale prostě mě to strašně baví psát... Aspoň víte, co se u mě děje. :P ;)
 • Ráno: Když jsme s bráchou vyšli domu, začalo něco příšerně mňoukat. Nejdřív koukám, co to má bejt za divnej zvuk a najednou nás napadne, že by to mohla být kočka. :D A tak jsme taky začali mňoukat... No prostě jako blbci. :D A najednou vidíme proti nám běžet malinký šedý koťátko. No to bylo tak roztomilýýý! :) :* Hned jsme si ho pohladili a šli na bus. Jenže! Ono šlo za náma. :D Celou cestu okolo nás běhalo a mňoukalo. :D Nejspíš mělo hlad... Brácha se ho bál :D A já se bála, abych ho nezašlápla. xD Na zastávce jsem se potkala s Májou - kámošem :) A jinak se neudálo nic zajímavýho.
 • Škola: Čeština: zkoušel, naštěstí né mně. Ale já jsem to stejně uměla :P Probírali jsme Fausta. Znáte ho? Respektive tu knížku? Sice jí nemáme číst jakou povinnou knížku, ale já si jí přesto chci přečíst :) :P Tak to vždycky dopadne... A když máme něco číst jako povinnou četbu, tak to nečtu. :D Anglina: Psali jsme testík z kondicionálů (zase) :D Byl docela těžkej. Někde jsem si nebyla moc jistá. A pak jsme se rozdělili do skupinek a ptali jsme se navzájem na takový napsaný otázky a tipovali jsme. Prostě legrace. :) Dějepis: No, původně jsme měli mít matiku. Ale nevim co je lepší. Probírali jsme Punské války a zkoušel. Já jsem ale už byla. :) Společenky: Nevyzkoušela mně! Jupí! :) A doprobrali jsme sociologii. :P Němčina: Dělali jsme nějaký cvičení s praktikantkou. Už jí máme druhou hodinu. Je docela v pohodě. Hlavně je to hrozná sranda... :D A poslední hodinu jsme měli taky češtinu, a to jsme se dívali na toho Fausta. :) Je to dost dramatický, ale prý je lepší si to přečíst. :)
 • Odpoledne: Jsem šla s Magdou na bus. Magda byla dneska nějak naštvaná... Ale ne na mně samozřejmě. :) Naštvali jí totiž spolužačky, protože prý musí nést v pondělí nějaký kytky do školy a bydlí hrozně daleko, takže se jí to nechce všude vláčet. A holky jsou zase moc líný... A pak v autobuse jí zas naštval řidič :D protože jí napsal úplně jinou cílovou stanici. :D Prostě dobrý, no. :)
 • Navečer: Šla jsem se kouknout k mamce na volby. Co tam dělá a tak. Zatim prej přišlo u nás na vesnici volit 20 lidí. A prý je to dost. xD :D Zatím u nás na vesnici vždycky vyhráli komunisti. :D To se nesmíte divit, když je u nás převážně důchodců. :D Ale teď se nevolí strany, ale kandidáti. Ale strany můžete zaškrtnou taky. :) A k večeři jsme byli u babičky na lívancích. :) Teď jen čekám až mamka příjde z voleb a půjdu spát. :)
 • Co jste dělali dneska? :) Taky jste měli takový "bláznivý" den jako já? :)

215. Učení, učení, ...

14. října 2010 v 17:43 | Elevanse |  Diary
 • Ahojec! Dneska jsem končila brzy - v půl druhý. Takže jsem se dostala domu poměrně brzo. Potkala jsem pár známejch, který jsem nějaký ten pátek neviděla, takže jsem si docela pokecala. :) Ve škole byla docela pohoda... O matice a fyzice jsem vůbec netušila. Učitelka nám tam kreslila nějaký trojúhelníky, lichoběžníky, shodné obsahy... Fakt nevim co to mělo bejt... Jo a psali jsme ze zemáku! Z geografie obyvatelstva. Skoro všechno jsem věděla. :)
 • Na zítřek jsem se hodně učila. Hlavně na společenky. Bereme teď nějakou sociologii. :) Docela mně to baví, akorát si pletu nějaký ty pojmy. Pak jsem asi !dvě hodiny! vysvětlovala bráchovi hodiny. Když on nechápe, že když je třeba deset minut po určité hodině, tak že malá ručička ukazuje trochu !po! té hodině. Takže jsem si tak trochu zahrála na učitelku. :D Ale pochopil to. No to je dost, vždyť už je ve třetí! :D Teď ještě mrkám na angličtinu. Jo a pod celým článkem máte ukázku diskuze, kterou bereme teď v ájině. Tak pro zájemce: mrkněte tam.
 • Páápáá :* (joou, zejtra už je pátek!)

214. Mám brýle!

13. října 2010 v 21:19 | Elevanse |  Diary
 • Ufff. Mám chviličku, tak píšu. :) Kdybyste viděli, co se mi všechno dnes vešlo do hlavy, nevěřili byste. Propáníčka, vždyť já jsem se učila nejmíň 4 hodiny! Zítra se na to musim trochu víc vyfláknout. A nejvíc mě na tom štve, že i když se to stejně učim strašně dlouho, stejně vždycky dostanu blbou známku :/ Jenom občas se stane, že je to naopak...
 • A šup k tématu: Mám nové brýle! Ne sluneční, ale dioptrické! Takže je teď budu muset nejspíš nosit.. :/ Na čtení, na PC, na telku, do školy, atd. Jsou fialové se stříbrnýma vnkama na stranách. :) Jsou hezký, ale nosit je pořád.. To bude teprv něco.
 • Mimo ty brýle se neudálo nic nového. O těláku jsem zase provedla příšernou trapárnu, neboť jsem nevěděla, jak se dělá nástup... :D Ale naštěstí jsme sprďana dostali všichni. :) :D O víkendu jsou ty volby, co? Tentokrát na víkend nikam nejedu - zůstávám doma. Tak se pokusím blog zase o něco obohatit: úvahy, fotky, básně, atd. :)
 • Ve jménu blog.cz :*

213. Zamotaný den

11. října 2010 v 21:17 | Elevanse |  Diary
 • Dneska to vezmu jen tak letem světem. Měli jsme tedy tu exkurzi. Já s kámoškama a těma 2 šprtama :D jsme šli na určitý místečko do lesa, tam si to ohraničili a určovali všechny organismy na tom kousíčku. Krtek + ten druhej šprt byli totálně nesnesitelný, měli blbý kecy, narážky a byli srprostý jak dlaždiči. :/ To byla jedna dost velká věc co mně naštvala!
 • Pěkně jsme tam zrána mrzli, jelikož jsme byli v lese. Ostatní šli třeba do skleníku, jiní na louku. Ale my! jsme šli do lesa, kde je ta největší zima. Zato jsme se ale pak před zámkem asi hodinu slunili. :) Zase jsme tam měli pletky s holkama a s krtkem, ale tak to máme vždycky, že jo. Když oni si myslí, že si můžou všechno řídit a všechno bude podle nich, ale nebude! Šlo o to, že jsme omylem naštvali Elišku a ona naštvaně odešla. A holky + krtek začali hemzat: "Ježiši, co jste jí udělali? Chudinka..." No, najednou se o ní zajímaj! Celej prvák se s ní nebavěj a teď najednou je to chudinka Eliška... Eliška je narozdíl od nich v pohodě a nepřetvařuje se. A teď jsem vám napsala další příklad přetvářky ze života. Je to dost hnusný, co? Skoro až na zvracení. Obvzlášť z některých! :/
 • Ale nadruhou stranu jsem byla doma dřív a tak jsem stihla spoustu věcí doma a tak. Mrkla jsem i na net. Co nového u SB? WeUn měla nedávno Beauty den, který vyhrála v nějaké soutěži v časopise. :) Tak to jí ještě jednou gratuluji a věřím, že je spokojená. :) Kikush stále "stávkuje" :( Vrať se co nejdřív... Prosím. Nany má nejspíš hodně starostí se školou, protože se na blogu také už dlouho neobjevila. :) A Adé-él úspěšně pokračuje ve svém příběhu a jako málo z blogů stále "deníčkuje" :) Jako jáá. :)
 • Teď pokračuji v deníku. Večer jsem zas vyrazila s mamkou na Zumbu. Zase jsme tančili Waka waka. :P :D Procvičili jsme se, možná že jsme i zhubli a hlavně odreagovali od té hnusné reality...
 • Čágos :* (už brzo budou narozky blogu ;) i moje :D)

212. Krásný datum: 10.10.2010

10. října 2010 v 19:21 | Elevanse |  Diary
 • Čauky. :) Zapoměla jsem Vám napsat, že na víkend jsem pryč. Ale hlavní je, že jsem Vám aspoň jeden článeček přednastavila. :) Byli jsme na Šumavě (kde jinde). Nic moc zajímavého se tam nedělo. V pátek jsme tam přijeli a zašli na Kofolu (rodiče na pivo samozřejmě, a brácha na džus). V sobotu jsme šli na pěší túru podél hranic, kde jsme se s bráchou rodičům ztratili :D, ale pak jsme se zase našli... :) A dnes šli rodiče na procházku sami a my s bráchou jsme jim připravovali nějaký program = no blbost, no. :)
 • Zítra, jelikož je na gymplu maturitní generálka, jde celá naše třída někam do přírody. Někdo jde do lesa, někdo k rybníku, atd. Já jdu s kámoškama do lesa. :D Máme mít s sebou nějaký igelitky a skleničky s víčkem. Nejspíš budeme něco sbírat. Jo a jsme ve skupině s těma největšíma šprtama ze třídy... No fakt super. :/ To budou zase kecy. Achjo. Ale aspoň, že se nemusíme učit. ;) A navíc máme jen do půl jedný (jinak máme do čtyř). Takže se vrátím poměrně brzo a pak hurá na Zumbu. :D
 • Co jste prováděli vy, za toho krásného počasí? Mějte se, bobíci :D :*

Otázky z BG! č.7

9. října 2010 v 10:00 | Elevanse |  Diskuze
1. Pomlouváš často ostatní?
Ne tak často. Párkrát jsem pomluvila, ale pak jsem toho litovala, protože se to daný člověk už dozvěděl. Na pomluvy si dávám ze zkušenosti pozor.
2. Za jakou věc ses naposledy někomu omlouvala a za co by se měl omluvit někdo tobě?
Naposled jsem se omluvila bráchovi, i když neoprávněně. Správně se měl omluvit on, ale je špatně vychovaný, takže na mně jen vyplázl jazyk, naštval se a odešel. Poslední dobou mně dost štve.
3. Zahlédla jsi kluka své kamarádky venku s jinou. Věříš mu, že to byla jen jeho kamarádka, anebo to hned začneš pořádně rozmazávat?
Pokud mi ON řekne, že to byla jeho kamarádka, měla bych mu věřit, protože by to mé kamarádce určitě neudělal, a kdyby jo, byla by pomsta! Kdybych to jen však vytušila a on mi to neřekl, určitě bych si myslela, že je to něco víc a hned bych informovala kamarádku. Myslím, že by to bylo to nejlepší, co bych mohla udělat. Přeci je nebudu sledovat a dívat se, zda mezi nimi něco není. Pak by se to mohlo ještě obrátit proti mně. Takže jí to v klidu řeknu s tím, že k tomu dodám: "Nechci to nijak přehánět. Chci abys věděla, že není vůbec jisté, že je to jeho 'holka.'" Prostě popravdě. :)
4. Už ses někdy před někým totálně znemožnila a čím?
Ano, několikrát. Většinou to bylo tím, že jsem se při řeči totálně zamotala a spletla vše do sebe, a pak mi nikdo vůbec nerozuměl. To se mi stává docela často. Pak jsou to takové klasické trapasy, jako že třeba zakopnu, nebo se poliju pitím… Ale to se asi stává každému. Umění je, se z trapasu nějak šikovně dostat. A třeba se i sám sobě zasmát. :)

Barevný a rozmanitý podzim

7. října 2010 v 18:13 | Elevanse |  Úvahy
Podzim je tu!
Podzim! Jedno ze čtyř období. Nádherné, barevné a tajemné... Toto roční období mám osobně moc ráda. Právě v tuto dobu se pořizují ty nejkrásnější a nejbarevnější fotky přírody. Příroda je v tu chvíli tak rozmanitá, že na fotce vypadá opravdu nádherně. Mám ráda podzim mimo jiné i z důvodu, že mám v listopadu narozeniny. :) Ano, už brzy je budu slavit. Asi proto jsem se narodila v tuhle roční dobu - miluju podzim a vše s ním spojené. To chladno, vítr, padající listí, občas déšť a mlha... Podzim je v přírodě nejkrásnější. Co se týče sportů, spíš sportujeme v nějaké hale nebo místnosti než venku. Ale zato si můžeme udělat krásné procházky. Podzim je podle vědců období tvořivosti. Alespoň pro mě to tak platí. Na podzim mám stokrát víc nápadů a elánu dělat nové a nové věci! Pro někoho je to, myslím, naopak. Počasí ho neláká jít ven, a tak je doma zalezlý u PC nebo TV. Já někdy jdu ven, a když jsem doma, tak něco tvořím. :) Nebo si čtu, maluju, atd. Podzim je i vlastně taková "příprava" na zimu. Všechny zbylé rostlinky se zazimovávají, připravují se na krutou zimu (i když v posledních pár letech ta zima už není taková jaká bývávala). Zmenší svůj metabolismus a čekají... Ale to už povídám o zimě. :) Co máte rádi vy na podzimu? A proč? Co na podzim děláte?

211. Dvě hodiny ve světě <tagů>

5. října 2010 v 20:49 | Elevanse |  Diary
 • Opovažte se mi napsat, že jste nezaznamenali žádnou změnu na blogu! No samozřejmě, trochu jsem upravila design. Komentáře a ikony v článcích jsou nové. Další novinky: napíšu článek na téma "Podzim". Zatím nevím kdy, ale někdy určitě. :) :P
 • Dnes se ve škole nedělo nic zajímavýho. O němčině mě vyzkoušela (nečekaně), ale stačilo umět vyhledávat v textu, tudíž jsem dostala za jedna. :) Byly to opravdu lehké otázky... Z fyziky z testu jsem dostala 3, takže docela spokojenost. A psali jsme test z češtiny: diktát + rozbor vět + mluvnické kategorie. Odpoledne jsme měli praktika! :) Tentokrát z biologie. Mikroskopovali jsme kořen mrkve - jednou nastrouhaný (a zalitý benzínem) a jednou jen samotný odřezek. A druhá část: stříhali jsme listy třešně a následovmě drtily v mističce a pak pozorovali proti slunci a zkoumali zbarvení papírku, který se vloží do toho výluhu z listů. :) Takže jsem si praktika užila. Abych nezapoměla: měli jsme dvouhodinovku informatiky. :) IT mám ráda, takže jsem byla happy a ještě víc, když jsme dělali tvorbu webu. ;) Ale je to jen přes obyčejný texťák, takže o jednoduchosti psaní článků na blog si můžu nechat jenom zdát. :) Jestli teda si budu tvořit své opravdové stránky. To je totiž samý <tag>, <div>, <src="image.jpg>, a podobně. :) Ale mě to docela baví, musím přiznat. ;)
 • A co jste zažili (ne)zajímavého vy ve škole? :) Vaše Elevanse

210. Poprvé na Zumbě

4. října 2010 v 21:37 | Elevanse |  Diary
 • Tak jsem vám, lidičky, byla poprvé na Zumbě! :) S mamkou jsme tam přijeli o půl hodinky dřív, a tak jsem si koupila ledový kafe, a chvíli jsme čekaly na nějaký lidi, abychom tam nebyly jako první. :D Nakonec jsme tam šli - do nově zbudované tělocvičny (vedle základky). Maji to tam fakt moderně udělaný: několik šaten, sprchy a obrovská hala, dokonce i automat tam měli! :) Měli jsme velmi příjemnou předsvičovatelku, občas na nás šla teda trochu rychlejc, ale někdy jsme zas cvičili na pomalé písničky. Prý očekávala, že nás tam příjde nějak okolo dvaceti, ale ono nás přišlo 100. :D Poplatek: 80,- Kč. To se mi zdá trochu moc, ale když nás bylo tak hodně, tak doufám, že to sníží. :) Ono se z toho vlastně musí platit i nájem té tělocvičny. Jelikož je nová a škola nemá peníze, tak se nájem platí docela velkej.
 • Tancovali jsme tam na různé rytmické písničky, nejvíc znám asi: Waka waka, Kiss kiss, a takové ty latinské a arabské písničky. :) No nevím, zda to bylo úplné tancování... Bylo to něco mezi aerobikem a tancem, no. :) Každopádně, vřele doporučuji! Navíc nám řekla, že si můžem cvičit jak chcem, když se nebudeme chytat. Takže, když někdo neznal kroky a jen tak tam pochodoval, nebo se aspoň snažil houpat do rytmu, tak se v tom davu úplně ztratil. :D A taky tam takových lidí bylo docela dost. :) Ale já jsem se celkem chytala, až občas na nějaký rychlejší rytmus moc ne. :) No, jsem z toho stráášně nadšená a příště jdu zase! :) Kdyby jste měli jakýkoliv dotaz ohledně Zumby, tak napište do komentu. Ráda odpovím. :) Jinak je to každý pondělí. Příjdu ze školy a hned zase jedu. Pak se vrátím najím se a jdu do postele. Takže docela jen tak tak. :)
 • Jinak: Ve škole nic novýho. Z dějáku jsem dostala 3- a z ájiny 1. :) Ve středu píšem už po třetí zas z těch kondicionálů. :/ Děs! A zítra to snad bude pohoda - mám praktika z biologie. :) Takže budu mikroskopovat. ;)
 • Čusky, busky. :*

209. Je tu Srpen...

3. října 2010 v 19:19 | Elevanse |  Diary
 • Víkend: Celkem ušel. Včera se naše celá rodina jen tak válela doma. Chvíli u PC, chvíli na TV a já jsem začala číst novou knížku: "Moje sestra Jodie" od Wilsonové. Nečetli jste jí někdo? Zatím se mi teda líbí, je napsaná docela poutavě. První kapitolu jsem měla přečtenou během pár minut. :D Dnes se jelo k babičce na oslavu - svátek. Před tím jsme byli nakupovat v Kauflandu, já si samozřejmě přihodila do košíku věci, které miluju :* Například našlehané podmáslí, 2 bílé jogurty, Bebe (do školy) atd. Pak jsem se šla mrknout do obchodu se zvířaty, protože sháním želvičku. :) Bylo by to moje první zvířátko! Domlouvala jsem se s babičkou, že by mi jí koupila (s akvárkem) k narozkám - ty mám 4. listopadu. Už se těším! :)
 • Datumy: A když už jsme u těch datumů tak je na čase Vám připomenout, že můj blog bude 17. října (což je za chvíli) slavit své první narozeniny! Už mu bude jeden rok! :D Podle mně je to docela dost (když se podívám na ostatní blogy, které majitelky 'prostě zahodily' a hned si šli vytvořit nový). Další datum: 11. října už dostanu ty brýle :'(
 • Talentmania: No když už je téma týdne "Talentmania", tak mě napadlo na to něco napsat. Samozřejmě tento článek nebudu přidávat do 'téma týdne', protože o Talentmanii skoro vůbec není. :D Je jasný, že když tato soutěž měla obrovský úspěch v jiných zemích, takže ČR tuto soutěž musí udělat také. Podle mě tato soutěž ztratila jakousi 'úroveň', viz. hlásí se do ní lidé, co nemají žádný umělecký talent. Samozřejmě, každý z nás má v něčem talent, ale jít do soutěže s tím, že zabrnkáte na kytaru pár country písniček není nic pro Talentmanii. Něco se mi ale zase líbilo. Doufám, že vyberou opravdu jen ten nejlepší talent. :)
 • Zítřek: Jojo. Zítra budu mít docela nabito. Školu mám až do čtyřech, pak pojedu busem domu, převlíknu se do sportovního a poletim na Zumbu zase zpátky. :D A vrátim se nějak kolem osmé hodiny. To se navečeřim, připravim se do školy a půjdu chrnět. :) Jsem na sebe zvědavá, jak to zmáknu.
 • Poznámka na závěr: Nejhorší známky mám zatím z těláku. :D
 • Mějte se :*