Listopad 2010

Hodnocení roku 2010

28. listopadu 2010 v 15:00 | Elevanse |  Další postřehy
Rozhodla jsem se zkráceně zapsat takové jakoby "hodnocení roku 2010". Sice ještě není úplný konec roku, ale do Vánoc bych na tenhle nápad určitě zapomněla. :D Takže jdeme na to...
Přátelé: Myslím, že jejich chování se o něco zlepšilo, jsou dospělejší, berou mě takovou jaká jsem, je s nimi sranda. Jsem s nimi spokojená, i když občas je to trochu na nervy, ale to k přátelství zkrátka patří. :)
Rodina: Jo tak ta se nemění. Žádný nový přírůstek :D, ani nikdo nezemřel, takže nadměrná spokojenost. Já když vidím, jak ostatním umírají babičky, dědové, nebo dokonce rodiče (při nehodě), tak přemýšlím, jak bych to asi nesla já. Já bych se s tím snad nemohla ani vyrovnat... No nic.
Velké akce nebo změny: Ale ani nic moc. Až na to, že jsem už v druháku na gymplu. :) Dovolený, nebo nějaký párty žádný nebyly (až na menší oslavy), takže vlastně nic nového.
Škola: Musím říct, že jsem se o hodně zlepšila oproti prváku. Už se mi pomalu rýsuje, které předměty mi jdou víc, a které hůř, a to jsem ráda. Lépe mi jdou ty přírodovědné obory: biologie, zeměpis, chemie (i dokonce fyzika mi začíná jít), a naopak zaostávám v dějepise, češtině. Ale zase němčinu mám třeba ráda. :)
Hobby: Vždyť vy víte, jaká mám nová hobby. Vrátila jsem se k ručním pracím: malbám, vyšíváním, pletením, háčkováním, atd. Dále sbírám všechny možné orientální věcičky (hlavně indické), a taky se o starověkou Indii velmi zajímám (i o náboženství). A musím zmínit i to, že chodím na Zumbu.
To jsou zhruba největší změny, nebo důležité události roku 2010. :) A jaké změny jste měli tento rok vy?

228. Zima

25. listopadu 2010 v 19:05 | Elevanse |  Diary
snowman
Ano je to tady... ZIMA! :D Všichni pořád kecaji o tom, jak u nich sněží a jak napadlo 5 centimetrů a u nás je velký ... prd. :D No nic. Tenhle a minulý týden byl docela v pohodě, nic nového. Dočetla jsem tu Jodie (napsala jsem o tom článek) a začínám číst tu knížku, co jsem dostala k narozkám: "Život pochází ze života" - sice jsem přečetla teprve pár stránek, ale knížka si mě celou získala. Je prostě úžasná! Tolik čisté logiky, rozumu, víry... Je to nádherná kniha. :) Vřele doporučuji! Aaaa: Zapoměla jsem napsat, co jsem všechno dostala... :D No tak samozřejmě několik bonboniér, nádhernou fontánku s dvěma slonama (:*), a pak nějaký oblečení... :) Už se strašně těšim na Vánoce. :) Bude volno a užijeme si spoustu srandy. :) Na Vánoce asi budeme na pár dnů na Šumavě, ale ještě nevim. Jinak Ježíška budem slavit doma. ;) A kde budete slavit Vánoce vy? :) Těšíte se na ně?

Kniha, která mě rozbrečela

24. listopadu 2010 v 20:23 | Elevanse |  Další postřehy
J. Wilsonová: Moje sestra Jodie. Kniha se velmi obtížně převypravuje, neboť ten příběh je založen na citech, které jsou nejlépe vystižitelné tak, jak jsou napsány v knize. Prvních 335 stránek jsem si užívala nádherného 'pohádkového čtení', byla jsem zvědavá, jaký bude konec. Avšak posledních deset stránek zcela změnilo děj. Čtenář si vypěstuje obrovský vztah k Jodie, a konec ho… Rozdrtí. Mě osobně rozplakal. Takový závěr bych rozhodně nečekala. Po dočtení jsem odhodila knihu do kouta a nechtěla jsem jí ani vidět. Byl to ten nejhorší závěr, jaký si jen dokážete představit. Pak jsem se k ní přeci jen vrátila s tím, že jsem si řekla: "Ne všechny příběhy mají happy end. Nebuď jak malá, která chce jenom pohádky se štastným koncem!" Ale přeci mám ty s happy endem mnohem raději. Jestli vám jí doporučuji přečíst? Asi jo. Ale stejnak jí doporučuju víc lidem, co nejsou moc citlivý. Například já z toho budu mít trauma ještě týden. Strašně jsem se v té Jodie viděla. Všechno co dělala, jak vypadala, atp. A pak ten konec! Hrůza. Kdo četl, ví o čem mluvím.

Obchody a nakupování

21. listopadu 2010 v 10:05 | Elevanse |  Další postřehy
obchody
Taky chodíte tak rádi nakupovat jako já? :) Já nakupování přímo miluju. Někdy mi stačí se jen podívat po obchodech a nic si nekoupit. Obvzlášť o Vánocích, kdy jsou všechny obchody nádherně vyzdobené. :) Ale na Vánoce bývá v obchodech docela rušno. Neboť všichni shání dárky na poslední chvíli. Nejvíc mně na tom štvou ty fronty. Proto je lepší si většinu dárečků nakoupit už dřív nebo přes internet, jako to dělám letos já. Zas tolik peněz na rozhazování nemám, tak spíš vybírám nějaký praktický dárky a pro rodinu jeden velký dárek. Sice drahý, ale celkově by to vyšlo levněji než kupovat hodně malých dárků. A navíc je to dárek, z kterého budou mít určitě velkou radost. :) Včera jsem šla po Bene a koukám, ve všech obchodech už mají Vánoce (světýlka, andělíčky, zvonečky). Je to sice hezké, ale podle mně, moc dopředu. Letos jsem poprvé viděla vánoční věci už v říjnu. Prodávali v obchoďácích takový ty čokoládový mikuláše a tak. Už se na ty Vánoce strašně těším! Chystám se napsat článek o pravém smyslu Vánoc. :)

227. Dárky

18. listopadu 2010 v 21:59 | Elevanse |  Diary
otestuj.blog.cz
Tak vám povím, že zítra budu mít další oslavu. :D Tentokrát to bude s mou rodinou. :) Nejspíš udělám chlebíčky, pomůžu s děláním řízků a pak si budu celý odpoledne užívat. :) (snad) Ale štve mně, že zrovna v sobotu v 17.40 dávají v televizi Útěk z vězení a já se na něj chci stráášně moc koukat! Ale když bude ta oslava tak asi těžko. :'( No nic, zkusim to nahrát. ;) Co dostanu? Od babičky a rodičů jsem vesměs všechno dostala, jen mi pak daji nějaký oblečení. :) A pak jsem taky měla dostat nějaký zvířátko, ale dostanu místo toho fontánu :/ :D Ale ona je vážně hezká. Je to taková jakoby fontánka do pokojíku s vodou a dvěma slonama. Až jí dostanu, vyfotím a dám sem. :) A už se těším na ten novej mobil, abych mohla fotit. :) Jinak už jsem sehnala pár dárečků k Vánocům. Co vy, jak jste na tom?

226. Rodičák

18. listopadu 2010 v 20:15 | Elevanse |  Diary
otestuj.blog.cz
Ano ano ano. Dnes se konal u nás rodičák. :) Jelikož chodim na gympl, tak tam probíhaj rodičáky trochu jinak, podrobněji. Z mamčinýho vyprávění akorát vím, že měla naše třídní velkej proslov a pak se tam celou půlhodinu bavili o našem fyzikáři, jaký nám dává zákeřný písemky, a jak je zlej, prostě se tam mamka nic nedozvěděla. Takže hned po diskuzi si šla pro moje známky a jela rovnou domu. Ostatní rodiče to tam prej řešili ještě s tim fyzikářem. To zejtra zase bude řečí... :/ Chudák náš pan profesor! A při tom za to ani nemůže. Jako přiznávám, že občas jsou ty písemky fakt na příliš vysoký úrovni, ale zase nás toho hodně naučí. Já osobně ho mám ráda, je docela fajn. A jelikož se holky na něj naštvaly, tak mu teď chtěj kazit život, jak jen nejvíc můžou. No jo no, co s tim nadělám... Prostě u nás na rodičáku se řešili jenom takovýhle věci. Vůbec žádný výlety, nebo zájezdy. Prostě jen tohle. To už tam mamka ani nemusela chodit... No nic. Jak to máte vy s rodičákem? Už jste ho měli, nebo teprve budete mít? :)

Otázky z BG! č.9

17. listopadu 2010 v 11:22 | Elevanse |  Diskuze
1. Stydíš se ukázat v plavkách? A proč ti to tolik vadí?
Ano. Není to kvůli tomu, že bych měla nějak špatně tvarovanou postavu nebo špeky, ale kvůli tomu, že se cítím taková celá nesvá. Že jsem jakoby hodně odhalená. Je mi to docela nepříjemné.
2. Zdrbla jsi už někdy svou kamarádku? Pokud ano, přiznala ses jí potom k tomu?
Samozřejmě se mi to jednou nebo dvakrát stalo, ale bylo to už z nejvyšší nouze. Bohužel jsem se jí k tomu nepřiznala, a teď si říkám, že kdybych jí to řekla, možná, že by mi víc důvěřovala. Určitě by to bylo lepší. Příště to tak musím udělat. Ale kdybych se jí přiznala, bylo by to pro mne dost trapné, neboť na každé pomluvě, co jsem kdy řekla, bylo trochu pravdy. Už asi chápete.
3 Vadilo by ti, kdyby tvoje kamarádka prožila milostný románek s tvým bráchou, anebo bys naopak štěstím bouchla šampus?
Byla bych určitě zaražená a přišlo by mi to dost divný. Podle mne by to má kamarádka nikdy neudělala.
4.  Vejdeš do pokojíčku své kamarádky a na posteli zahlédneš ležet její deníček… Nakoukneš do něj?
To záleží na situaci. Pokud by byla někde blízko, zřejmě bych do něj nenahlédla, protože bych se bála, že mně uvidí. Ale kdybych věděla, že je daleko, možná bych tam mrkla. Ale jen možná, protože bych se bála, že si tam přečtu něco, co jsem ani moc nečekala. Samozřejmě by se to nemělo dělat, ale zvědavost je zvědavost.

225. Oslava šestnáctin s kamarády

14. listopadu 2010 v 15:25 | Elevanse |  Diary
otestuj.blog.cz
Sice jsem měla 'opravdový' narozky už 4. listopadu, ale nebyl často někdy pořádně oslavit. No takže to vyšlo akorát na včerejšek. Venku bylo krásně, stejně jako dneska, akorát trochu vítr. Bylo nás tu pět! :D Jedna kámoška nepřišla, protože měla nějaký problémy doma. 
V pátek a sobotu dopoledne jsem uklízela jak blázen (s bráchou) celej dům, takže to byla docela makačka. Odpoledne přišli holky, a byly u nás tak do osmi. Dýl už nemohli, protože neměli odvoz. :/ Ale užili jsme si to. Koukli jsme se na film, poslouchali rádio, povídali si, smáli se, prošli se po naší vesničce a na závěr jsme si zahráli televizní hry - to byla největší prča. :D Jídla bylo moře, takže nám asi půlka všeho ještě zbyla. Tak to tady teď dojídám, piju kafe, poslouchám kiss. Před chvílí jsem se doučila nějakej text na ájinu, tak snad to umim. :D Zítra: Zumbáá (waka waka eee... :P) a možná že nám odpadne celá odpoledka, takže bych přijela domu už ve dvě, nebo jednu, no ale ještě uvidíme, jak to všecko bude. :P Taky si plánuju, že půjdu do knihovny a s kámoškou doděláme obraz na výtvraku - je fakt překrásnej! :* Vyfotím, ukážu... :P 
Jó! A víte na co jsem zapomněla? Napsat vám, co jsem všechno dostala. :D Takže: Náádhernou sošku INDICKÝHO slona (z toho mám největší radost), dvě bombošky, víno (:D), Rexonu, vůni Rosso, nějaký líčidla, a knížku: 'Život pochází ze života' od hnutí Hare Krišna (z toho mám taky velkou radost). Hned jí začnu číst, až dočtu tu Jodie. :) Tady je fotka těch dárečků. Je to přes webku, takže nečekejte nějakej 'zázrak'.
Dárečky - otestuj.blog.cz

Nezodpovězená otázka jménem "náboženství"

9. listopadu 2010 v 21:08 | Elevanse |  Úvahy
náboženství
Náboženství, neboli víra v něco nadpřirozeného. Na světě existuje spoustu náboženství. Těžko říct, které z nich je 'to pravé'. Podle mě z nich ani jedno není pravé. Možná že je na několik náboženství z části trochu pravdy, a možná že i na všech je trochu pravdy. Náboženství dává člověku určitou chuť žít. Lidé pomocí víry nachází věci, o kterých před tím neměli ani tušení, jsou více šťastnější, svobodomyslnější, uvolněnější, klidnější. Náboženství je poslední dobou i takovým 'lékem' na deprese. (zda se to dá takto říct) Udělala jsem jednu věc: zjistila jsem si o každém významném nábpoženství několik věcí a hlavně jejich názory na svět. Já sama se nejvíce přikláním k hinduismu. Jejich názory (nebo pravdy) mi příjdou reálné a s většinou jsem se schodovala. Tedy nejvíce ze všech ostatních. Připadá mi takové rozumné a logické. Víru si každý vybírá sám, každý ji má jinou. Náboženství by si měl vybrat on sám. Tedy stručně řečeno jsem PROTI tomu, aby byli lidé do náboženství 'nuceni'. Obvzlášť se to stává u rodičů. Rodiče věří a samozřejmě chtějí aby věřili i jejich děti. To není správný přístup. Každý má své právo se rozhodnout. A tím bych chtěla vyjádřit i takové 'poděkování' svým rodičům, že mně nedali pokřtít. Beru to od nich za rozumnou věc. Chtěli, abych se o své víře, rozhodla sama. Je vidět, že s nimi mám velmi podobné myšlení. Zatímco mé blízké okolí je pokřtěno - celá rodina, kámoši - a já ne, nepřipadá mi v tom žádný rozdíl. Možná, že se z tohohle ohledu cítím celkem dobře? Nejspíš.

224. Náročný den

9. listopadu 2010 v 20:14 | Elevanse |  Diary
diary2
Uffff... Dneska to bylo docela sadomaso. Né, že by bylo nějaký těžký zkoušení, nebo náročný testy, ale profesoři byli tak celkově přísný a učeního jsem doma taky neměla zrovna nejmíň. Učila jsem se hlavně na test z preromantismu, který píšem zítra. Z písemky z dějáku mám celkem dobrý pocit, jo a z tý slepý mapy jsem dostala jednotku. :)
Za to spolužáci ze třídy jsou strašně kamarádský a prostě v pohodě, dokážou pomoct, jde si s nima prohodit pár slov. Prostě paráda. :) Z toho jsem docela nadšená. Už nás ten gympl tak trochu kultivuje. :) :P
Ale toho učení co máme! Božínku, to si ani nepřejte vidět. Je to strašný. Hlavně se mi to všechno plete do sebe. A tak vymýšlím nový způsob učení se. :) Zatím používám ten starý osvědčený, ale chce to změnu.
Co dělám novýho? Včera: zumba, dneska háčkuju čepici pro bráchu. Docela mně to baví :) Výsledky vám sem hodim, až budu mít ten foťák. Anebo aspoň nějaký nafotim přes webku. :) Inspirovala jsem se u WeUn, a tak čekejte úvahu o náboženství (v nejbližší době). Čágos (nebo podle mého dědy: Těbuch! :P)

Nové hobby

7. listopadu 2010 v 21:18 | Elevanse |  Další postřehy
art
Ano, je to tak. Objevila jsem své nové hobby. Dalo by se říct, že jsou to celkově všechny ruční práce. Např háčkování, pletení, vyšívání, atd. Dále je to malování, kreslení,... Nevím, jestli se to dá zařadit do ručních prací, ale má to s tím hodně věcí společných. Celý víkend jsem strávila nad učením háčkování. Je to zajímavé můžete to vyzkoušet taky. Doporučuji. Co se týče pletení, upletla jsem dneska takovou menší šáličku. Určitě sem dám později fotky, abyste viděli aspoň něco z mých výtvorů. Zatím se zdokonaluji, ale počítám s tím, že později budu umět háčkovat a plést různé oblečení: zatím jsem přemýšlela o šále, ponožkách a čepici. Tyto tři věci jsou celkem jednoduché. Co na toto hobby říkáte vy? Líbí se vám? Už jste něco pletli, nebo háčkovali, anebo se teprve na to chystáte? :-)

10 věcí, které mám ráda

6. listopadu 2010 v 8:23 | Elevanse |  Další postřehy
1. Kdo tě do této hry pozval: WeUn
2. 10 věcí, které mám rád
3. Pozvat dalších 10 osob do hry: tak to budou moje SB a otatní, kdo chtějí :)

  1. Akce s přáteli: Miluju, když si můžu s kámošema někam vyjít, nebo něco s nimi pořádně oslavit. Vždycky je moře srandy a stáášně moc zážitků. Poslední dobou se snažím realizovat i zapomenuté návrhy na výlety. Takže s kámoškama teď někdy zas někam vyrazíme. :) A navíc teď budu mít oslavu, takže si užijem, společně. :)
  2. Brácha: no a samozřejmě i celá moje rodina. Lezeme si na nervy skoro pořád, ale přesto jsme prostě rodina. Můžu být ráda, že nemám rozvedené rodiče a že mám nějaké zázemí. Občas si s nimi fajn pokecám. Je s nima i docela sranda. :D Taťkovi teď dávám lekce informatiky (bože, on si myslí, že když na mp3stahuj.cz si označíš všechny písničky a zmáčkneš enter, tak se ti všechny písničky spusťejí a dokonce i popořadě! :D tak se mu teď snažim vysvětlit, že si to musí nejdřív stáhnout...). A s mamkou zase pařim nějaký hry na facebooku, posíláme si dárečky a tak. :)
  3. Gympl: Gympl, na kterej chodim, je prostě nejlepší. I když občas nádávám na pondělní rána, přesto vždycky ráda příjdu. A i když je to budova plná ústaváků, přesto jsou ty fajn lidi i profesoři. :) Sem se vždycky bud ráda vracet. Mám to tu ráda, naučila jsem se tu spoustu věcí, nejen teoreticky ale i prakticky. Za dva roky budu maturovat a potom... Se budu muset rozloučit. :( Je to skvělá škola, nikdy na ní nezapomenu...
  4. Facebook: Jojo. Ten tu nesmí chybět. :P I když je to tzv. 'žrout času', přesto ho mám ráda, neboť se vždycky dozvím něco nového od mých kamarádů. Když třeba jsem si nezapsala úkol na ájinu, nebo třeba nevím z čeho se bude zkoušet, vždycky se můžu zeptat. Je to prostě perfektní spojení s přáteli. :)
  5. Město, kde sice nežiju, ale trávím zde nejvíce času, chodím zde do školy, jsem tu s kamarády, nakupuji tu, chodím zde na procházky, učím se tu... Kdo mně znají (WeUn..) určitě ví, jaké je to město. Je to samozřejmě i historické město, plné obchodů, škol, lidí... A co je důležité, vždycky je tu co dělat. Nakupuju, procházím se, jdu do knihovny, jen tak sedím před školou (a třeba se i učím), chodím do cukrárny s kámoškama, atd. Prostě okouzlující město. :)
  6. Příroda: Je krásná, rozmanitá, ráda se v ní procházím, nebo dělám i jiné sporty: jezdím na kole, lyžuji, běžkuji. A bez přírod by to nebylo ono. :) Ráda ji i fotím, nebo dělám doma sbírky listů, mechů, kapradin, lišejníků... Ráda i přírodu jen tak pozoruji. V přírodě se dá dobře přemýšlet, je to takové odpočinkové místo, ovzlášť tehdy, když už vás ten reálný život pěkně štve.
  7. Svůj blog: Tak jako WeUn, i já mám strášně moc ráda svůj blog. Bez něho bych nedala ani ránu. Je to deník, zároveň jsou zde jakési výplody z mé hlavy, útržky, fotky, s kterými bych se s vámi chtěla podělit. A co tvoří podstatnou část blogu? No samozřejmě lidi, co na něj chodí. Bez nich by si mé články nikdo nečetl.
  8. Snění: Snění nám pomáhá v mnoha věcech. Zvětšujeme si svou fantazii, relaxujeme, nebo si představujeme budoucnost... Já ráda sním. Také proto, že mně vždycky napadnou nějaké nápady, které si pak hned zapíšu a snažím se je realizovat. No jo, občas to prostě nejde... 
  9. Svůj pokoj: Protože zde najdu všechny věci které mám ráda: měkkou postýlku, rostlinky u okna, plakáty mých oblíbených herců a zpěváků, moře knížek v knihovně, výstavku s věcmi, kterých si hodně vážím (dárky), různé sbírky (kamenů, odznaků, turistických známek, známek na dopisy,...), kosmetiku, našlo by se toho mnohem víc.
  10. Uvažování: Kdybych v životě neuvažovala, byla bych docela nahraná. Uvažování prostě každý potřebuje. Napříkad mně pomáha skoro všude: ve škole, na blogu, při povídání si s přáteli...
Věcí, co mám ráda je strašně moc, ale nemůžu je Vám sem vyjmenovat všechny, neboť můžu vyjmenovat jen 10. :P

223. Je mi šestnáct!! :)

4. listopadu 2010 v 20:56 | Elevanse |  Diary
Happy birthday
+ A máme tu 4. listopadu. :) Konečně jsem se dočkala: je mi 16! :) Na facebooku mám snad milion přáníček a taky jsem pěkně 'uděkovaná' :D Večer jsme si udělali s rodinou takovou malou oslavičku, ale jinak to budu slavit až za týden (protože teď neni čas). Zatim jsem dostala: nový džíny, krásný kožený rukavice, hrneček s nápisem: 'Internetový maniak' :D :D a ještě nějaký blbůstky. :) S kámoškama to budu slavit, o víkendu za týden. To bude zase jednou sranda! :D :) No a co pro mně 16 let znamená? Skoro nic. :D Ale jednu výhodu to přece jenom má: můžu si udělat řidičák na motorku ;P :D Což si nejspíš nebudu dělat.. :D Počkám si na 18 a udělám si řidičák na auto. :)
+ A jsem taky mega nadšená!* :) Dostala jsem z velmi těžkýho testu z fyziky jedničku! :) A dokonce jsem lepší než ten šprt... :) Super co? :) A jednotku mám i z chemie, ale tak ten test byl primitivní. :) :P Zato mně naštvala učitelka na matiku: řekla mi, že pravej úhel se má dělat podle trojúhelníku s ryskou a ne pomocí odhadu.. :D Ale co, já se odhadem skoro vždycky trefim... :P :D
+ Tak teď poslouchám Kissparádu a čtu všechny přáníčka na facebooku a děkuju za ně. :) Děkuju i WeUn a Adé-él, kteří mi taky popřály. :) Děkujůů :)*

222. Mix novinek

2. listopadu 2010 v 20:58 | Elevanse |  Diary
- Dnes: celá rozzářená, happy, s dobrým pocitem na srdci a s chutí psát (spát)... :) A pročpakto všechno? Mnoho lidí z okolí mě velmi překvapilo! Dnes byli neuvěřitelní! Prostě byli strašně super. A já si o nich myslela jaký jsou to pitomci a tak. Možná jsou, ale prostě dneska byli jiní. Možná že je to přetvářka a já se zase raduju z něčeho co ani nebylo, ale prostě jsem šťastná. :) Dnes byl snad můj nejúspěšnější den v týdnu. Až na to, že mě naštval učitel na češtinu. Jelikož mi v jedný práci našel snad milion chyb. Nevim, co s tim mám dělat už. :/ To se mu mám přesně trefit do noty, co chce abych mu tam napsala. Chjo. No zítřek ve škole bude snad taky v poho. :)
- Poslouchám stráášně moc písniček. Ty, co se mi nejvíc líbí jsou pod záhlavím, tak se na ně můžete kouknout. :) Většina z nich je hodně hraná na kissu. Jo a teď poslouchám 'kissmix'. Znáte to? :)
- Co čtu? 'Ohlasy písní českých a ruských' od Čelakovského. Na Mahábháratu jsem se vykašlala. Přečetla jsem pár desítek stránek, a prostě: to neni můj vkus. Je zde příliš 'dospělých', hlavně sexuálních záležitostí. Myslím, že knížku si celou přečtu teprve, až budu starší. Tohle pro mně fakt neni. :)
- - - - - - - - - - - - - - -
Miluju Vás! :*