Leden 2011

245. Vysvědčení!

31. ledna 2011 v 20:39 | Elevanse |  Diary
Když jsem se dozvěděla, že v den kdy se bude rozdávat vysvědčení, budeme psát písemku, málem jsem se zbláznila. Ale co, písemka je za mnou, a myslím, že jsem jí zvládla docela dobře. :) Nejdůležitější na tomto dni je však vysvědčení! :) Asi se vás nebudu ptát, co jste dostali, protože to budete mít určitě napsané na blozích. Jdu si je všechny přečíst. :) Pokud se jedná o mně, byla jsem nevýslovně překvapená. Měla jsem pouze 5 dvojek. Tedy vyznamenání. Chápete?? Vyznamenání na gymplu!! :D :D Jsem maximálně ráda, ani nevím jak svoji radost mohu nejlépe vyjádřit. :) Doma jsem dostala pár penízků a taky jsem sklízela samé poklony a komplimenty - od příbuzných, spolužáků, kámošů. :) Jsem tak strašně ráda! :)
Problém s E je vyřešen. :) Děkuji moc z vaše komentáře, moc mi pomohly. :) E se nám pod návalem dotazů nakonec rozpovídala a dozvěděli jsme se, že měla pouze špatný den, nic víc. :) Jsem ráda, protože tak jak se chovala E, jsem jí ještě nikdy neviděla se tak chovat. Nebýt vašich komentářů, nepodařilo by se nám to z ní dostat. Díky, díky, díky! :) Jsem ráda, že vás mám!

244. Problém s "E"

30. ledna 2011 v 21:31 | Elevanse |  Diary
Takhle už to dál nejde, musím se vypsat. V minulém deníku už jsem trochu naznačovala, že já a Z máme poslední dobou problémy s E. Doteď jsme byli taková nerozlučitelná partička, ale od pátka se to všechno tak trochu změnilo. Vždycky jsme všude my tři chodili, na obědy, na odpoledky, dokonce jsme si jen tak mimo školu vyrazily... V pátek ráno jsem si povídala se Z o takových těch našich věcech, a příjde E a skočí mi do řeči, s tím že něco začne povídat o matice. A já jí zastavím a říkám jí, jestli může chvíli počkat, že něco vyprávím Z. A ona se hned naštvala, třískla s penálem. A odešla do své lavice. My se jí pak ptali, co to je, že jsme to nemysleli nijak špatně, ale že je zkrátka neslušné někomu skákat do řeči. A ona na to, že mně neslyšela, jak něco povídám. To bych ještě tak trochu chápala, ale ptali jsme se jí, proč tak hned vyjela a urazila se, že je strašně dětinská. A ona jen vykulila oči a řekla, že to byl "vrchol ledovce", co jsme jí udělali. Přitom jsme jí vůbec nic neudělali. Nevim, jestli nemá doma nějaký problémy, ale o žádných nám neřekla, protože poslední dobou je taková divná, a do každýho jen rýpe. Nevím co s tím... :(

Reklamy

30. ledna 2011 v 9:42 | Elevanse
Moc dobře víte, že nemám ráda reklamy. Proto mi je prosím pište sem a já se budu snažit vám na ně odpověď, někde zahlasovat atd. I když to tedy zrovna moc v lásce nemám. Hlasuji pro vás zásadně jen tehdy, pokud si to zasloužíte. ;) Mezi reklamy počítám i prosby návštěvy blogu. Děkuji mockrát, Elevanse. :)

About admin

30. ledna 2011 v 9:40 | Elevanse

About admin

Osobní

Adminka: Elevanse
Plné jméno: Elevanse Euridiké Lin
Začátek provozu: 17. října 2009
Online: Většinou denně
Zaměření: Deník, úvahy, realita
Hosting: blog.cz

O mně

Tady na blogu mi říkejte přezdívkou Elevanse. Mám své názory a dokážu si za nimi pevně stát. Ráda píši a čtu články. Mám ráda The Black Eyed Peas a zpěváka Robbieho Williamse. Lidi mně často nenávidí jen kvůli mým názorům. Nedokážou pochopit, že názory nemůžeme rozlišovat na špatné a dobré. Názory prostě jsou a hotovo! Ráda se nad vším zamýšlím, tvořím. Jsem takový kreativní člověk. 

Oblíbené

Film

Hudba

  Spisovatel

Jídlo

Koníček

Povaha


Jméno:Elevanse Lin
Přezdívka:Elevanse
Pohlaví:Žena
Povolání:Student
Narozeniny:4. listopadu 1994
Věk:16

243. Pohodový víkend

29. ledna 2011 v 18:55 | Elevanse |  Diary
otestuj.blog.cz
Tak, právě prožívám pohodový víkend. S bráchou jsem dneska stavěla iglú. Nejprve to spíš vypadalo jako sopka, ale potom to už docela dostávalo tvar. Trochu jsme to zpevnili ztvrdlými kostky sněhu z bazénu, a tak to dostalo dobrej tvar. Bráchu jsem nechala tahat ty těžký lopaty plný sněhu, aby se taky trochu utahal a pěkně usnul. Protože poslední dobou je nevyřáděnej a nám doma pěkně zlobí... Tak jsem dostala úkol, ho pořádně utahat. :D Jinak jsem byla taky na půl hoďky u babičky, dostala novou televizi s DVD přehrávačem, tak jsem jí vysvětlovala co musí mačkat, když to chce spustit, nebo zastavit. Při tom vysvětlování jsem si připadala jako když učím v druhé třídě. :D Jinak se trochu vrátím v čase: do pátka. Ve škole jsme měli s E takové menší problémy. Ona je na nás se Z strašně naštvaná, protože jí pořád děláme naschvály. Ale my to myslíme ze srandy a ona z toho dělá zbytečné hádky. Fakt nás to pěkně štve. A nevíme, co s tím dělat. Už se s náma "nebaví" (takhle přesně to řekla, já říkám pořád, že se chová strašně dětinsky). Místo toho aby řekla, že to chápe, nebo aby se zasmála, tak se naštve. Opravdu jak chování sedmiletého dítěte... No nic, potřebovala jsem se vypovídat. :) Tak se mějte, bobečci. :*

242. Yeah!

26. ledna 2011 v 17:55 | Elevanse |  Diary
diary2
Já se z toho snad zblázním... Pořád si stěžuju, že se musim pořád učit a na ostatní věci mi nezbývá čas, ale když ten čas mám, tak ho trávím na netu. Achjo, já už vážně nevím... :)
Dneska byl super den, jenom 4 hodiny ve škole. :) A hned potom se jelo domů. :) A učení na zítřek taky moc není. Takže supér! :) Ale za to jsme dostali pořádně vynadáno z matiky, že nic neumíme, že se flákáme, a že si kvůli tomu hned zítra napíšeme test. :D Dobrý no. Ale jinak to bylo celkem v poho, povídala jsem si skoro se všema ve škole, takže tomu říkám docela úspěch! :) Z angličtiny jsem zase dostala 1 z mini testu. :) Jak jste na tom byly dneska vy? :)

241. Divný dědek

25. ledna 2011 v 21:14 | Elevanse |  Diary
obchody
Tak jsme byly s holkama včera v Rossmanu a radily jsme E jakou si má vybrat čelenku. Vybíráme to asi už pět minut, když si všimnu, že na nás čumí nějakej starej dědek. Ještě to chvilku neřešim, ale pak mi to přijde podezřelý a tak to šeptám holkám, ony se na něj podívaj a on k nám jakoby přistoupí. Myslely jsme si, že chce projít, a tak jsme uhnuli, ale on se zase vrátil. No prostě jsme všechny koukaly, co to je za blbce. Pak se jdeme podívat (v tom samém obchodě) na nějaký náušnice, a vidíme toho dědka jak stojí před pokladnou a čumí na nás! No co to bylo! To byl asi nějakej úchylák... :D Ach jo, já mám pořád takový "úchylácký" zážitky. :D Jo a co říkáte na nový design? :) Nechala jsem si na něm zálěžet, obzvláště na tom záhlaví. :)

"Fejs"

23. ledna 2011 v 21:40 | Elevanse |  Úvahy
Je strašně zajímavé, jak ti lidé berou facebook vážně. Jo já vím, já vím, už píšu asi padesátý článek o zamyšlení nad facebookem, ale mně to prostě nedá. Dneska mně dorazilo to, že jsem na facebooku spatřila jeden velice zajímavý stav. Nejmenovaná dívka tam psala svému klukovi, že "to tak nemyslela, že se s ním nechtěla rozcházet, ale ať se k ní vrátí, atd." No co to je?? Nemůže mu to říci do očí? Chápu, že třeba někdy se stane "komplikovaná situace", jako je třeba nechtěný rozchod, dotyčný toho lituje a chce se omluvit, jenomže se s drahou polovičkou uvidí až zítra a chce mu to říci hned, ale nemusí hned všechno vyžblebtnout na facebook, kde to vidí úplně všichní! Což takhle mu zavolat? Ještě bych tolerovala e-mail, SMS, nebo zprávu na facebooku. Ale tohle! Když to dá na zeď, znamená ten vztah pro ní vůbec něco? Anebo má jen potřebu všechno vyklopit na facebook aby jí lidé obdivovali, nebo aby se cítila dobře, nebo aby ublížila tomu druhému? Napadá vás ještě nějaký jiný důvod, proč by tuhle hrůznou věc udělala? Ach jo. Já se z toho zblázním. Znovu zde připomínám svůj názor. Akceptuji facebook jako užitečnou věc, skrz ní můžu chatovat, napsat si kámošce o úkol, nebo si i třeba zahrát nějakou hru na odrelaxování... Ale zneužívání facebooku se mi nelíbí.

Falešní lidé

23. ledna 2011 v 15:58 | Elevanse |  Úvahy
Tento článek je o jedné mé nejmenované spolužačce, o které se ví, že je zamilovaná do Afriky a do všeho, s Afrikou spjaté. Neustále se "vytahuje" s tím, že se hodlá do Afriky podívat a že tam bude pomáhat hladovým dětem, bude je učit základní znalosti a že si s nimi bude povídat, atd... Můj názor je ten, že jen chce aby jí všichni obdivovali, jaké má dobré srdce a tak podobně. Ve skutečnosti je to velmi naivní dívka, která ani neví, co všechno by "výprava do Afriky" obnášela. Není ani v kontaktu s žádnou organizací, tudíž by mně docela zajímalo, jak tam pojede a s kým. Není to jenom o tom, chodit po afrických osadách a být považována "za královnu nebo Boha", který jim dá jídlo a něco je naučí. Obnáší toho mnohem víc. Vždyť nemoci a rizika, která jí tam čekají jsou velkým důvodem proč by tam takováhle dívka nejela. A opravdu si myslíte, že má dobré srdce? Několikrát jsem jí o něco žádala, a ona mne jen odbila, ve škole se velmi špatně učí, skoro propadá, ale je oblíbená (mezi spolužáky). A já se teď ptám, když nedokáže pomoci svým kamarádům, co by pak dělala v Africe?
- Možná jsem toto téma vzala příliš vážně a ve skutečnosti to tak vážné není, ale chtěla jsem Vám jen ukázat, jak všichni lidé v jejím okolí jí všechno to věří. Jsou opravdu tak hloupí? Anebo o tom vědí, že si vymýšlí, ale obdivují jí, aby patřili do party? Co myslíte vy? Je tohle všechno správné? A je to spravedlivé?

Prase ve městě!

22. ledna 2011 v 14:23 | Elevanse |  Další postřehy
Nedávno odpadla odpoledka polovině naší třídy. Já a ještě jedna kámoška jsme samozřejmě byli ve škole ale E se šla projít po městě a zašla i do knihovny. A když se vrátila, tak nám řekla, že prej viděla před knihovnou divoký prase, jak tam běhá sem tam a všichni lidi se na něj koukaj. :D No samozřejmě, že jsme jí nevěřili, obviňovali jsme E, že nám kecá, ale nakonec se ukázalo, že má pravdu. :D Psali to i v místním deníku. :D Jako my jsme z toho měli Vánoce ještě týden... Jak je to jen možný? Jak se mohlo to prase dostat do města? A tak jsem udělala pátrací akci na netu a zjistila jsem, že poslední dobou se hodně divokých zvířat stěhuje do měst. Ale nebylo tam napsané proč, což by mě docela zajímalo... Možná že se už zvířata méně bojí... Nevím no, ale každopádně to byl zážitek. :D

240. Chceme ho zpět!

20. ledna 2011 v 18:05 | Elevanse |  Diary
otestuj.blog.cz
Čau čau. Tak se hlásím, že jsem úspěšně dokončila dnešní den plný písemek a zkoušení. A také jsem se dozvěděla většinu známek, co dostanu na výzo, ale ještě si přeci jen počkám až ho dostanu, a pak teprve napíšu co mám. :) O čem ale chci dneska mluvit je to, že celá naše třída chce zpět našeho původního učitele chemie (učil nás v prváku). Dneska jsme ho to totiž měli na supla na chemii a zjitili jsme, že nám strašně chybí ty jeho vtípky, správný nadhled a charisma. Prostě ho chcem zpět!! Ihned!! Jenže to asi nepůjde. :( S tím nic nezmůžeme. Bohužel. :(
Elevanse

Jsme hrdí na náš mateřský jazyk!

19. ledna 2011 v 21:20 | Elevanse |  Úvahy
Tak dlouho jsem přemýšlela o čem mám na toto téma napsat. Jako první mně samozřejmě napadl Český jazyk, jako předmět ve škole, jelikož se s ním setkávám skoro každý všední den. Ale pak jsem si řekla, že o Českém jazyku jako takovém se dá napsat úplně něco jiného a lepšího. :)
Český jazyk je pro nás mateřským jazykem. Sice už to není přesně ten původní jazyk, protože jsme si ho trochu zmodernizovali. :) Hlavně těmi novými výrazy (neboli neologismy), typu: Hustý, vokno, vostrý, tý vado, čoveče (čéče) atd. Ale přesto bychom na ten náš jazyk měli být hrdí. Je to jazyk, kterým se mluví pouze v jedné zemi, a to u nás, takže je to vlastně takové naše národní tajemství. ;) Musíte sami uznat, že by se asi angličanovi těžko učila čeština. Angličanovi, který nezná žádné pády, a tak složité složení vět, jako máme právě my. Učení češtiny by pro něj musel být horor. :) Ale pro nás se učit angličtinu je docela jednoduché. Takže můžeme být hrdí, že umíme a zvládáme tenhle nádherný jazyk. Máte ho rádi taky?? :)

239. Shrnutí týdne

18. ledna 2011 v 20:04 | Elevanse |  Diary
otestuj.blog.cz
Teď jsem se zrovna dívala, že poslední příspěvek do deníku jsem napsala dávno, tak je potřeba to dohnat! :)
Počasí: Tím bych asi začala. :) Všichni píšou, nebo povídají, že jsou u nich záplavy, ale tady u nás nic. :D Máme tu krásné počasí už týden (od té doby co roztál sníh). O víkendu krásně svítilo slunko a dneska se odpoledne také oteplilo, na teploměru jsme měli 8°C. Dobrý co? :D A taky už sleduju, že ráno dřív svítá a večer je trochu déle vidět sluníčko. :) Zpozorovali jste to taky?
Učení: Jo tak učení je strašně. Je už blízko k vysvědčení, a tak učitelé prověřují jak o závod. Nejhorší je, že všechny písemky píšeme ve třech dnech za sebou a potom vůbec nic. Takže nikdy nestíhám se na celej den naučit. :( Zítra nás například čeká velká písemka z ájina a ještě gramatický cvičení z češtiny. No, držte palce! :) Jinak mi dneska odpadli první dvě a poslední dvě hodiny, takže jsem jela na pohodu. :)
Přátelé/historka: Dneska a včera jsme se s kámoškama pěkně nasmáli. Já se Z sedíme před učebnou na lavičce vedle sebe. A teď se chceme zvednout, jakože se už připravíme, než půjde učitelka. Z se chtěla zvednout ale takovej malej cvoček na mých kalhotách se zaháknul za její svetr, a tak se musela kvůli tomu znova posadit. :D No my měli výtlemy jak blázen. Snažila jsem se vyprostit, ale vůbec to nešlo. :D A kdyby sem za to zarvala, tak bych mohla Z taky urvat kus svetru. xD No já byla vytlemená, a teď ještě příjde E, a ptá se, proč se tak chechtáme. A jak jsme měli ty výtlemy, tak jsme jí to nebyli ani schopni říct. Takže na nás koukala jak na debily. :D A potom jí to Z řekla a ona říká: "A stejně, co je na tom tak vtipnýho?" :D :D A to už jsme měli další záchvaty. Ten den jsme zažili nespočet humorných historek... :)

Vaše komentáře a názory

16. ledna 2011 v 9:30 | Elevanse |  Další postřehy
Chtěla bych vyjádřit vděčnost za Vaše komentáře k mým článkům. Jsem moc ráda, že si mé články alespoň někdo čte a že se pokusí vyjádřit i svůj názor na danou věc. Někdy nesouhlasíte, někdy souhlasíte jen na půl, a někdy se s mým názorem ztotožníte. Ať je to jakýkoliv komentář, jsem za ně všechny ráda. A chci Vás podpořit, abyste komentáře psali i nadále, neboť mi to dělá obrovskou radost. :) Samozřejmě se Vám snažím i komentáře oplácet, ale někdy kvůli nedostatku času nestíhám. Ještě jednou děkuju moc. :)

Naivita mládí

13. ledna 2011 v 19:58 | Elevanse |  Úvahy
Tak si představte, že jsem na youtube.com shlédla několik videí, kde vystupovala slečna jménem Natalia Sadness. Moderuje svůj "zvědavý dotazník" a videa pak dá na internet, aby se mohl celý národ smát. Je to opravdu příšerné. Už jste si videa zkoukli? Pokud ne, tak vřele doporučuju, alespoň se zasmějete. :) Je nádherná, člověk by dokonce věřil tomu, že jí je alespoň 20 let,... Usmíváte se, dokaď nezačne mluvit. Pak nastává velká vlna údivu. No je to strašný, poslechněte si co říká... :) Její naivita mně přivádí do rozpaků! Ale aspoň se v tomhle světě najde někdo, kdo je naivní, dětinský, optimistický, jako právě ona. :) Nevím, co si mám přesně o ní myslet, jelikož jí osobně neznám, ale její vystupování mi příjde dokonce nevhodné. Klidně ať si tohle natáčí a pouští si to mezi kámoškama, ale ať to nedává na web a neztrapňuje se tak... Božínku, děvečka jedna, až vyroste, tak se bude hoodně divit, co to jako malá vyváděla. :)

Muzika jako inspirace

9. ledna 2011 v 19:50 | Elevanse |  Úvahy
muzik
Muzika. Co pro Vás vůbec znamená muzika? Pro někoho to může být příjemné odrelaxování, pro někoho koníček, jiným zase pomáhá v přemýšlení a pro některé je inspirací. A čím je pro mně? Asi vším, co jsem jmenovala. Nejvíce asi inspirací. Při muzice mi prostě jde vše lépe, jako by to byl nějaký pohon nebo energie, která mi pomáhá. Musím však uznat, že záleží na druhu hudby. Při dechovce by se mi asi špatně učilo, nebo pracovalo. :) V hiphopu je zase hodně mluvení tudíž bych se nesoustředila na konání jiné práce. Pro mně je ideální orientální hudba, remixy anebo (ne)obyčejný pop. A teď bych se s vámi chtěla podělit o to, jakou hudbu poslouchám. Více najdete v celém článku.

238. Školní šílenství

9. ledna 2011 v 9:12 | Elevanse |  Diary
diary2
Školní šílenství. Jo, tak tohle přesně mně čeká tento týden. Po-Pá píšeme každý den snad dvě malé písemky + je moře zkoušení  + máme dů + mám na každý den nějaký referát, projekt, nebo seminárku. A na pondělí a úterý se musim učit dneska. Jsem docela zvědavá, jak to všechno stihnu. Na pondělí: naučit se na test z bižule, výtvarky, napsat projekt, dů z ájiny, zkoušení ze zemáku a dějáku. Na úterý: naučit se na test z fyziky, úkol na němčinu, učit se na češtinu, atd. Je toho prostě moc! To nemůžu nikdy vživotě stihnout. A to jsem jmenovala jenom dva dny. :/ Je vidět, že se už blíží pololetí: ten nával písemek, zkoušení, úkolů,... Po dopsání článku se hned musim vrhnout na nějakej ten úkol. Tak mi držte palečky ať se všechno výborně naučim a podám i stejně dobré výkony ve škole... :) Je u vás také takovéhle období?

Co je po smrti?!

7. ledna 2011 v 18:37 | Elevanse |  Úvahy
Každý již určitě víme, že jednou umřeme. Je to realita, sice krutá, ale je. Jsme s tím smíření (ve většinách případů) a užíváme si života jak nejvíc to jde a dokud to jde. Určitě jsme se kolikrát zamýšleli na dotázkou, co je po smrti? Tázali jsme se sami sebe a tázali se i ostatních. Někdo tvrdí, že po smrti není "nic", ale nedovede svůj názor objasnit, a na otázku, jak vypadá "nic", odpoví, že nic je prostě nic. Nezlobte se, ale to je nesmysl. :) Podle mně po smrti něco musí být, i když si to asi nedovedeme představit. Ale když si to nedovedeme představit, to ještě neznámená, že to není. Toť můj názor na tuto věc.

Můj vysněný pokoj

5. ledna 2011 v 21:12 | Elevanse |  Další postřehy
Nechala jsem se inspirovat u WeUn (jako vždy). :) Teď budu popisovat svůj vysněný pokoj. Samozřejmě, že takový nikdy nebudu mít, ale je to spíš jenom taková představa.
Chtěla bych, aby můj pokoj neměl obyčejný tvar. Obdélník, nebo čtverec mě nudí, je to takové nevýrazné, obyčejné, opakované, jednoduché. Ne, já chci něco originálního! Co takhle ovál? Nebo trojúhelník? Počkat a co třeba sedmiúhelník? Jo, to chci! Pak by nastal jeden problém. Museli bychom přizpůsobit nábytek právě tomuto tvaru, což by u několikaúhelníku nebyl problém, ale u oválu jo. :) No ale to je starost návrháře. Nábytek bych stejně měla ze dřeva. Ze dřeva nějakého tropického stromu, který by nádherně voněl exotikou... Pak bych zde měla plno květin: dracény, palmy, fíkusy a kaktusy. Na každém krůčku bych měla nějakého slona: jednou keramického, pak dřevěného a sádrového... Postel bych měla vyrobenou též ze dřeva a povlečení by bylo celé zelené nebo třeba i s indickými vzory. Žádné plakáty, protože stěny by byly zakryty břečťanem. Neviděla bych ani na druhý konec pokoje, skrz ty květiny! Přesně to chci! Lampičky bych neměla, místo nich bych měla všude svíčky, anebo takové ty lampičky na olej, jak byly dříve. Nad postelí by nebyly žádné moderní hodiny, byly by tam krásné dřevěné vyřezávané hodiny s kukačkou, která by mně každou hodinu upozornila na svůj čas. :) Místo rádia a mp3 přehrávače bych tu měla klec s exotickými ptáky, třeba papoušky a andulky. Měla bych tu i několik fontánek, které by zavlažoval vzduch v pokoji. Topila bych si tu krbem, kam bych vždycky za hodinu muselaa přikládat dříví. A ptáte se co podlaha? Byla by z mechu. :) Vysněný pokoj si určitě představuju jinak než vy. Ale chtěla jsem se o tohle s vámi podělit. Aspoň vidíte, jak moc mám ráda přírodu a Indii. :) A jak by se Vám zamlouval můj pokoj? Dokážete si ho vůbec představit? :) Pište!

237. Drsný návrat

3. ledna 2011 v 20:30 | Elevanse |  Diary
otestuj.blog.cz
Dnes to byl vskutku drsný návrat do školy. Nemohla jsem se vypořádat s ranním vstáváním, natož abych dávala pozor ve škole. Byla jsem dnes vůbec ráda, že jsem ráda. :) Naštěstí nikdo nezkoušel, ale měli jsme 9 hodin, tak si mně asi dokážete představit, jak vypadám. Hned po skončení prázdnin trčet ve škole 9 hodin! Proboha! Hrůza. A co vy? Jak se Vám podařilo zvyknout si na tvrdé školní podmínky? :) --- Jsem ráda, že se WeUnka zase vrátila po pozastávku a že komentuje. Tímto jí moc děkuji. :) --- Zítra máme praktika z... Fyziky. :/ Učila jsem se, učila, ale nevím, zda mi to bude k něčemu vůbec platné. Tolik vzorečků, tolik se každá proměnná opakuje, že v tom mám totální bordel. Jak jste na tom vy z fyzikou? Čůs :*