Únor 2011

Hudba v mém životě

26. února 2011 v 11:55 | Elevanse |  Další postřehy
Tématem, proč je pro mně hudba důležitá, jsem se již několikrát zabývala, ale dnes chci "hudbu" vzít trochu z jiného pohledu.
Když chci poslouchat hudbu, která se mi opravdu hodně líbí, musim si jí stáhnout, nebo kupovat CD, což dá celkem hodně práce a zabere to čas. Proto už asi rok poslouchám radio Kiss Jižní Čechy. Když nemám čas natáhnout si do mp4 všechny songy, jednodušše si toto rádio pustím, protože vím, že na kissu hrají zrovna ty písničky, co se mi moc líbí. Mám totiž ráda dance styl. Takže poslouchám radio v každé volné chvíli. :) Nejen písničky mají úžasné, ale i jejich programy mi vyhovují. Tady je několik programů, které pravidelně poslouchám:
1. Každé ráno jsou ranní jukeboxy: lidičky volají do rádia a přejí si něco zahrát + k tomu něco povídají, takže mám o zábavu i hudbu postaráno. :)
2. Když příjdu ze školy, poslouchám odpolední program s Košatkou a Cocem Jambem (double párty). Oba kluci jsou vždy ve skvělé náladě, a dokážou dostat do ní i úplně každého posluchače. do tohoto programu patří i "bonzák", kterého skoro každý zná. Jde o to že někdo napíše radiu, že chce někoho napálit, a právě bonzák se o to pokouší. Je to strašná sranda. :D
3. Podvečerní jukeboxy: zase: krásné písničky + komentáře lidí, takže super zábava. :)
4. A večer od osmi většinou bývají různé programy, většinou s DJ Basslickerem (- pařmenem od narození :D, který to umí vždycky pořádně rozject). Z programů mám ráda: Back to best, Kissparáda, Street connection, Diskopříběh, Kissmix. A v sobotu od šesti večer do šesti do rána jedou písničky jedna za druhou bez povídání = Horečka sobotní noci!
5. Mám ráda i jejich soutěže, které jsou v radiu skoro pořád. :)
Miluju tohleto rádio, protože mi dává přesně to, co potřebuju. A teď chci znát váš názor. Posloucháte toto rádio? Pokud ano - co se vám na něm líbí? Pokud ne - které posoucháte? Zaujal vás můj popis rádia?
Elevansík

252. Týden na farmě

25. února 2011 v 18:20 | Elevanse |  Diary
Jelikož nevím, zda bych vám stihla napsat do čtvrtka tento článek, píšu vám ho teď. :) Jedná se o to, že můj děda pojede v úterý do nemocnice, kde projde složitou operací, a zůstane tam pak ještě minimálně 10 dnů. Takže by na babičku zbyl celý statek a starosti okolo něj. Takže jí tam pojedu pomoct. :) Vím, že je to docela komický, ale ona se tam hlavně sama bojí a všechny ty starosti sama nezvládne. Proto tam jedu. Povinnosti, které mě tam čekají:
1. Krmit prase - to babička nemůže dělat, protože kdyby jí prase porazilo, tak se nezvedne (já už mám na to předpřipravenou taktiku - nesmím stát mezi prasetem a korytem, tudíž se budu plazit po zdi, hodím mu žrádlo, mezitím, co bude babička držet branku, no a pak jednodušše vyjdu ven a branka se zavře, kdyby se něco zvrtlo, tak do prasete mírně kopnu, kdyby se něco hooodně zvrtlo, tak prase nakopnu a zařvu :D)
2. Pomáhat s domácností - tím se myslí hlavně pomáhat babičce vařit, mýt a utírat nádobí, vytírat... Jelikož děda nebude doma, a budeme tam jenom my dvě, tak se nebude moc vyvářet. O to méně práce. :) Hlavně se nebudou dělat polévky, na které je děda při každém obědu zvyklý.
3. Krmit ostatní zvěř - takže chcete vědět, co tam děda všechno má? Prase, psa, 3 kočky, krocany, krůty, perličky, slepice, kohouta, králíky, husy a to by asi bylo vše, pokud jsem na nic nezapomněla. :D S tím, že tohleto všechno budu muset krmit + u psa měnit vodu, sbírat vejce, atd.
4. Zahradnické práce - hádáte správně, statek by nebyl nic bez pořádné velké zahrady (dokonce 3 zahrad, z nichž jedna je velká jak...). A na těch zahradách je toho hodně k práci. I když je ještě zima, je tu na starost spoustu věcí. Už se přeci jen probouzí život na zahrádkách...
No tak to by bylo asi tak všechno. :) Ještě bych měla zmínit něco mimo povinnosti, pokud něco takového bude. :D Nebudu tu mít notebook, takže budu ve volných chvílích číst, do bloku si psát nějaké nápady na blog (pokud nějaké budu mít), budu vyšívat, luštit křížovky, zkrátka dělat věci, na které nemám kvůli netu a škole žádný čas. Samozřejmě, že si s babičkou budeme do noci povídat a určitě se i dívat na telku. :) Což takhle pustit si "Tisíc a jednu noc"? :D
A kdy tam jedu? To je pro vás hodně důležité, protože po celý týden nebudu moct navštěvovat vaše blogy, ale to pak ještě napíšu nahoru na stránku, abyste vše viděli. :) Jedu tam od 3. března do cca 13. března (to nevím ještě určitě). Prázdniny máme právě ten týden od 7. března, jinak ten čtvrtek pojedu k babi rovnou ze školy, takže si musim do školy vzít všechny věci. :D Ale nebude toho víc než spodní prádlo a nějaké drobnosti, protože všechno ostatní oblečení už u ní mám. :) V pátek budu muset jet od nich do školy. To bude zase sranda. :D
Tak snad dědovi dopadne ta operace dobře. Tedy mimochodem: pokud ho nezabije pouhá myšlenka, že přenechává svůj statek těm největším antitalentům světa...
Takže mi držte palce, ale nebojte, ještě vám určitě napíšu. :)

251. Nové novinky :)

23. února 2011 v 20:45 | Elevanse |  Diary
Ouups! Co to je za nové nastavení? Sotva tu dva dny nejsem, a už je tu změn! Nemůžu si na ten nový vzhled vůbec zvyknout, ale snad časem to bude lepší... Nejvíc mně štve, že nemůžu (nebo jsem ještě nepřišla na to, jak) vkládat obrázky na začátek textu, aby se ten text zobrazoval kolem celého ovrázku! Jaktože to nejde?! Nevíte někdo, co s tím?
No tak budu pokračovat. Co bylo nového ve škole? Dnes celkem nic. Jenom nám ředitel spřeházel skoro všechny hodiny, takže máme úplně jiný rozvrh než před týdnem, a nejde jenom o předměty, ale i o učebny, protože pokaždé jsme v jiné učebně! No hrůza. Já už fakt nevim. A všechno to je jenom kvůli španělštinářce, protože my máme na gymplu jenom jednu, a ta je skoro už dva měsíce nemocná, a nemůžou za ní najít náhradu. Teď už prý někoho našli, ale zato se musí prý změnit celý rozvrh... A já v tom teď mám pěkný bordel! Jinak známky jsou celkem dobrý (až na výjimky :D). Dneska jsme psali diktát z češtiny + jazyková cvičení, tak snad to dopadne dobře. :)
Dnes byl u nás pěkný mráz, dokonce -15°C (což je u nás v posledních dnech obvyklé). Dívali jste se dneska na čt1: TYKADLO? Tak tam byl dneska právě náš gympl! :D Úplně jsem koukala! Sice jsem tam z těch lidí nikoho neznala, ale celkově ten výstup byl pěkně trapáckej. :D Co myslíte? (kdo jste to viděli)
A strašně moc se těšim na prázdniny, až pojedu pomáhat k babičce na ten statek. :)
A taky už mám konečně opravený ten kabel! :) Johou!

250. Rozbitý kabel

21. února 2011 v 20:57 | Elevanse |  Diary
otestuj.blog.cz
Tak přeci jen nám ta zima hned tak nezmizí. A mně to pěkně štve, už zase abych přešla od lehkých mikin ke svetrům. :( No co, přírodu nezměníme, a tak se s tím musíme smířit... Dnes bylo u nás v zapadákově dokonce -15°C = děs běs. Co u vás? Taky kosa?
Tak si představte, že se mi poničil napájecí kabel u netbooku a tak budu muset koupit novej, nebo ho nechat opravit. Dneska jsem proběhla snad všechny obchody s elektronikou, který v městě byli, ale všude mi řekli, že s tim musím do servisu, anebo si to objednat přes internet. Takže ještě zítra oběhnu všechny (dva) servisy. :D Bože bože, to je starostí. :)
Jinak škola je celkem pohoda, známky jsou skvělý, nemám si na co stěžovat. Docela i spolužáci se teď chovaj normálně, jsou v pohodě. :) 
Jelikož nemám ten kabel, tak mi půjčuje mamka ten svůj (má stejnej laptop), ale samozřejmě ho nemůžu mít pořád, tak než budu mít nový, tak nebudu mít tolik času na blog, tak mně omluvte. Ale budu se snažit psát články pravidelně, jen občas vynechám návštěvy k oblíbeným... Doufám, že pochopíte. :)

Plná barev - část 1.

19. února 2011 v 21:06 | Elevanse |  Povídky

colorfull

Nechala jsem se inspirovat u jednoho mého oblíbeného blogu, a to u: B.* A proto jí i děkuji, že mne přivedla na tak skvělý nápad, psát nový příběh. Ten předtím jsem nedokončila, vím to, ale budu se snažit aby se vám tenhle příběh líbil víc! :)Část první: V přírodě


Písmeno S

17. února 2011 v 17:12 | Elevanse |  Diskuze
1. Vymysli větu, která bude mít všechny slova začínající na písmeno L:
"Syrové sirečky smrděly společně se Standou." :D No tak to je blbost...
2. Vyjmenuj 4 slova začínající na S, terá pro tebe něco znamenají, a napiš proč:
a. Slon - mám doma velkou sbírku všech možných slonů, je to mé oblíbené zvířátko :)*
b. Sport - ráda sportuju, mám ráda atletiku a hry s míčem, jezdím na kole, plavu, v zimě lyžuju
c. Svět - strašně ráda cestuju, objevuju nová místa, jezdím i do zahraničí, nebo se školou na kurzy
d. Sorma Kalbim - náádherná písnička, od Tarkana...
3. Napiš ke každému slovu alespoň další 3 slova, co si pod pojmem představíš:
a. Sobota = víkend, pohoda, notebook
b. Sláva = osobnosti, alkohol, peníze
c. SMS = kredit, MMS, text
d. Srdce = červená, duše, tep
4. Napiš jméno na toto písmeno, které pro tebe něco znamená, nebo znamenalo:
Sára - moje super kámoška, se kterou jsem chodila na základku, byla na mně vždy hodná, byla ochotná mi ve všem pomoct, měla zkrátka dobré srdce
Santiago - rybář ze známé knihy Ernste Hemingwaye: Stařec a moře, byl to starý dobrý muž, ze všechn knih mně nejvíce zaujal právě on
5. Napiš řetěz asociací, začínající slovem SLEVA (alespoň 10 slov)
SLEVA-topík-móda-modelka-televize-film-kino-popcorn-kukuřice-POLE
A tak jsem došla ze slova SLEVA ke slovu POLE. Můj úkol je teď najít co nejvíce společných věcí těchto dvou slov. Tak např. můžeme dostat slevu na koupi pozemku-pole, nebo dostat slevu na traktor, kterým pak obděláme pole. Už nic jinýho nevim. :D
6. Napiš krátkou úvahu na téma: "Sebevědomí":
Podle mně, sebevědomí mají všichni, ale každý v jiné míře. Záleží jen na nás, jestli si budeme sebevědomí zvyšovat, nebo naopak snižovat. Mít velké sebevědomí, vám může život usnadnit, ale také i stížit. Takže nelze přesně říci, zda je lepší ho mít velké, nebo velmi malé. Ale většinou to bývá tak, že sebevědomější lidé to mají v životě lehčí, i když to má jisté nevýhody, stále je to lepší, než být málo sebevědomí...
7. Závěr:
Písmeno "S" mi svým tvarem velmi připomíná hada, je takové jedovaté... A nemám ho vůbec ráda, nesnáším totiž, když někdo syčí takovým tím pronikavým zvukem, je mi to nepříjemný. 

249. Ach, ten tělocvik

16. února 2011 v 20:32 | Elevanse |  Diary
otestuj.blog.cz
Věřte nevěřte, dneska jsme měli po dlouhé době tělocvik. :D A že mi to absolutně nešlo, vám ani nemusím psát. 1. hodinu těláku jsme hráli basketball a tu druhou jsme dělali gymnastiku = hrůza. Basket mi ještě docela jde, ale ta gymnstika? Hrůůza. :/ Chtěla po nás kotoul = ten já samozřejmě neumím, takže mně to tam profesorka učila. :D Vůbec mi to nešlo, a tak mám za úkol doma trénovat... Dneska jsem si to hned zkusila na velkom tlustom polštáři, a šlo mi to úplně výborně! Tak to teď ještě musím trénovat, a pak to zkusit jenom na koberci.. :) :D A pak jsme dělali stojku, no a to bylo stokrát horší, ale to nám učitelka jakštajkš pomáhala. :) Taky jste takový jelita na tělocvik jako já, nebo ne? :) Tak jako mně docela bavěji ty hry s míčem, jako je basket, volejbal, přehazka a nebo i atletika... Ale gymnastiku upřímně nesnáším :/

Písmeno H

13. února 2011 v 21:18 | Elevanse |  Diskuze
1. Vymysli větu, která bude mít všechny slova začínající na písmeno H:
"Hrozný hovado hlasitě halekalo." :D
2. Vyjmenuj 4 slova začínající na H, která pro tebe něco znamenají, a napiš proč.
Hodiny - bez nich bych nedala ani ránu, nemám totiž žádný odhad, takže asi chápete :)
Hergot - moje oblíbené slovíčko, které používám vždy, když jsem naštvaná :D
Hudba - tak to je něco, bez čeho nemůžu žít, moje inspirace, motivace, uklidnění...
Hry - jako mála jsem hrála člověče nezlob se, později to byli karty, halma, a dnes hry na facebooku, je to pro mně taková uklidňující činnost
3. Napiš řetěz asociací, začínající slovem HROM (alespoň 10 slov)
*pro ty, co nevědí co je to asociace, tak je to řetěz, kdy se řekne slovo a vy musíte říct slovo, které se vám vybaví ve spojitosti s tím předchozím, a pak pokračujete, ale vždy se řídíte jen podle předchozího slova
hrom-bouřka-pojistky-fyzika-příklady-matika-geometrie-kružnice-střed-terč-šipky-hospoda-jídlo
4. Napiš jméno na toto písmeno, které pro tebe něco znamená, nebo znamenalo:
Honza - asi proto, že znám nesčetně kluků, kteří se jmenují Honza, takže kdybych všechny své přátele oslovovala "Honzo", mám pravděpodobnost 70%, že se strefím xD
Hermiona - hrdinka Harryho Pottera, ve které jsem se úplně viděla :)
5. Co si představíš pod těmito věcmi
a) Hudba - noty, uklidnění, relaxace
b) Hruška - mňam, dobrůtka, sladká, zahrada
d) Houba - látka v biologii :D, na mytí tabule - mokrá
e) Hormony - teenagrové :D
f) Hokej - led, puk, zima
6. Závěr:
Pod písmenem H si představím něco Hrubého anebo něco sladkého - Honey (= med), ale také i nadávku - ho*no. :P

248. Víkend v posteli

13. února 2011 v 20:50 | Elevanse |  Diary
diary2
Ano, opravdu jsem měla víkend v posteli. :D Hlavně to bylo díky tomu, že jsem nemocná :/ Ale už se z toho pomalu dostávám... Takže, co jsem za víkend všechno stihla v té posteli udělat? xDD Takže jsem zhltala 100 stránek knihy "Šifra mistra Leonarda" - řekla jsem si, že bych si měla přečíst aspoň pár stránek, ale děj mně doslova chytnul a nepustil, takže jsem strávila celé jedno odpoledne u knihy. :D Pak jsem se taky trochu učila bižuli, chemii a angličtinu. Stáhla jsem si několik filmů. Nejúžasnější film, co kdy existoval, je jednoznačně Forrest Gump. Je to nádhernej film... Musim na něj udělat někdy recenzi. ;D Taky jsem si stáhla z netu první díl "Tisíc a jedna noc", jelikož jsem to v televizi neviděla. Všichni o tom povídali, že je to děsný, na facebooku vznikali anti skupiny, každý si stěžoval, tak to dali na jinou dobu. A musím říct, že ani mně ten příběh nijak moc nezaujal. Hlavně jsme jako Češi zvyklí na americké tváře, takže Turecké tváře nám přišli takové jiné a nezvyklé... Zítra zase do školičky, kdo se těší?? :D
Otázky pro vás: Viděli jste film Forrest Gump? Líbil se vám? Proč? Viděli jste Tisíc a jedna noc? Jaký máte na to názor? A co jste dělali o víkendu? :)


Chrám Matky Boží v Paříži

12. února 2011 v 10:57 | Elevanse |  Recenze
Založila jsem novou rubriku, a to "Čtenářský deník", kam budu zapisovat všechny knihy, co jsem kdy přečetla. Nebudu tu podrobně popisovat, co v knize bylo, protože to si můžete najít kdekoli jinde na internetu, ale napíšu vám vždy stručné shrnutí, jak se mi líbila kniha, a komu bych jí nejvíce doporučila. :)
Chrám Matky Boží v Paříži
Klasické středověké dílo od Victora Huga.
Popisuje život ve Francii a velmi složitý děj, kde se proplétá láska, nenávist, emoce, intriky... Občas jsou tam rozsáhlé popisné pasáže, což někomu může vadit, ale mně to přišlo docela vhodná, protože jsem si alespoň mohla udělat malý obrázek o tom, jak dané prostředí vypadá. Hugo hlavně popisoval chrám, ulice Paříže, místnosti. Mezi hlavní postavy patří krásná cikánka Esmeralda, která zemře za to, že milovala, Quasimodo - ošklivý hrbáč, který zvenku působí strašlivě, ale uvnitř má dobré srdce, celý příběh ukončí. A dále třeba Klaudius Frollo - Quasimodův pán, který se ho ujal, jako malého ale později s ním začal manipulovat. Děj je plný napětí a neočekávaných vyústění. Musím uznat, že jsem se při četbě nenudila a vždy na každé stránce mně čekalo nějaké překvapení...
Kniha je podle mne určena pro každého, protože každý si tu najde to své. Je romantická, dobrodružná, napínavá, záhadná, ale i zeměpisná... atd. Bude se vám určitě líbit! Mně si kniha dostala hned na začátku... Vzbuzuje v člověku pocity, emoce: jako třeba soucit, štěstí, ale někdy i podezíravost a agresi.

Písmeno L

12. února 2011 v 8:48 | Elevanse |  Diskuze
Dotazník jsem si vymyslela sama pro sebe a také vyplnila:
1. Vymysli větu, která bude mít všechny slova začínající na písmeno L:
"Leč loudavý lilek lámal Lubošovu lásku!" - nedává to smysl, ale splnila jsem úkol. :D
2. Vyjmenuj 4 slovy začínající na L, která pro tebe něco znamenají, a napiš proč.
a) Lotos - pro mne je lotos znakem víry. A ráda pečuji o rostliny.
b) Les, louka - miluju přírodu. A jelikož bydlím na vesnici, hned za barákem máme louku. Vždycky budu na tuhle krásnou přírodu vzpomínat, i kdybych se přestěhovala. Je to něco tak krásného a nezapomenutelného.
c) Láska - jelikož láska je všude, je i v mém životě. Sice jsem ještě nenašla žádného partnera, ale kdo říkal, že láska může pocházet jen od druhé polovičky? Vždyť i přátelé a rodina tě mají rádi! :)
d) Loď - ráda cestuju, a poznávám nové věci, vrhám se do dobrodružství. Proto loď. :)
3. Napiš krátkou úvahu o Lakomých Lidech:
Kdo hodě má, málo dává ostatním. Tuto větu bereme jako fakt a vždy si pod pojmem lakomý člověk představíme nějakého boháče, s tlustým břichem. Ale je tomu tak? Podle mne ne všichni boháči jsou lakomí. Nechci se jich zastávat, to určitě ne, ale rozhodně bych je všechny neházela do jedné kupy. I mezi nimi se najde někdo, kdo většinu svých peněz dá na charitu. (nemluvím o těch boháčích, co mají miliony a na charitu dají tisícovku) Chudí lidé nám zase byli odjakživa představováni jako dobročinní, hodní, milí (hl. v pohádkách, v televizi). Ale také tomu není tak. Ale zkusme si porovnat např. stovku, kterou daruje boháč a stovku kterou daruje chudák. Je to vcelku rozdíl, viďte? 
4. Napiš jméno na toto písmeno, které pro tebe něco znamená, nebo znamenalo:
Lucka - moje super kámoška, s kterou se dá bavit o čemkoliv, ráda s ní chodím na procházky, je to úžasnej človíček, kterýho si moc a moc vážím... 
Leslie - hrdinka z mé oblíbené knihy: Most přes navždy, od Richarda Bacha.
5. Co si představíš pod těmito věcmi:
a) Lux - áá, práce, práce, práce.
b) Levitace - nadpřirozeno, magie
c) Letadlo - volno, svoboda, vzduch
d) Led - bruslení, zima, naražená kostrč :D
e) Lokomotiva - krásná projížďka krajinou, uhlí, kouř
f) Lidé - pomluvy, faleš, pomatenost
6. Závěr:
Písmeno L je pro mně hlavně láskou, ladností, ale někdy i lenností a lajdáctví. :)

Hlášky ze školy

11. února 2011 v 21:26 | Elevanse |  Další postřehy
Den co den učitelé na naší škole mají perličku jednu za druhou... Tak jsem se rozhodla jich pár vybrat a zveřejnit je:
P.prof. na matiku: "A víte čím je číslo 5 tak kouzelné?... *dlouhá chvíle přemýšlení a očekávání* No protože je větší než čtyři a menší než pět!" :D
Při hodině německého jazyka: p.prof. "A máte do příště za úkol napsat krátkou esej na vámi zvolené téma. Ale napište to tak, aby tomu každý rozuměl!" - jeden žák: "Aha takže česky..." :D
P.prof. po dopsání testu: "A nezapomeňte se všichni podepsat!" - píšící žák: "Takže to bude anonym od Hany Málkové..." :D
Žák si při hodině odkýchnul: "Hehehe.. hehehe.. pičááá!" :D No a všichni měli výtlem... :)
Žák si stěžuje učiteli na spolužačku: "Pane profesore, ona mně mlátíí!!" - p.prof.: "A ty se divíš?" :D


Vaříme!

10. února 2011 v 16:37 | Elevanse |  Další postřehy
otestuj.blog.cz
Miluju vaření! Asi to mám po mámě... :) Ta taky, když byla malá, tak ráda vařila, ale teď už moc ne, protože musí vařit z donucení :D - když jí řekneme, že máme hlad a rozkážeme jí ať nám něco uvaří. :D Já občas něco uvařím, tedy spíš upeču (pečení mně baví nejvíc) - většinou peču štrůdl, jablka v županu, atd. A jinak dělám normální jídla (ale to mně tak nebaví), hlavně těstovinovej salátek. :* Ten umím nejlíp. :) Podle čeho vaříš? Tak většinu receptů, co vařím normálně, znám nazpamět. Občas se musím kouknout, aby mi nějaká ingredience neutekla, ale jinak si to většinou pamatuju. :) A když chci vyzkoušet něco extra, nebo něco nového, tak se podívám do kuchařky. Buď do nějakých knih, co máme doma, nebo do máminýho sešitu, kam si jako malá zapisovala recepty, anebo se dívám na internet. Recepty na internetu mají výhodu, že je u každého receptu diskuze. A ostatní lidi taky doporučují něco navíc, nebo něco navrhují vyměnit, takže se řídím i podle toho. :) Zapisuješ si někam recepty? Ano, mám na to takovou speciální knížečku, kde mám zatím jen pár receptů, ale určitě budu i nadále připisovat. :) Letos k Vánocům jsem zrovna dostala pěkné dva bločky, určené na zapisování receptů, tak to hned využiju! :) Tvůj oblíbený recept? Jak už jsem psala, nejraději dělám štrůdl. Ten mně naučila babička, protože ho dělá také výborný. Na tomto receptu je skvělé, že ho můžu dělat celoročně. Jelikož jablk je vždy dost, i v zimě, protože si většinu jablek uz léta uskladníme. :) Dále ty jablka v županu, ty se dělají na podobný způsob, akorát se balí do čtverečků. :) Je to sice pracnější, ale pak chutná výborně. :) A co takhle koktejly a drinky? No, tak v tom zrovna nejsem žádný odborník. Nejlepší drink, co dokážu udělat, je Amerika. :) Jde o to, že je sklenka z třetiny zaplněná sirupem, z třetiny džusem a z třetiny sodovkou. Ale tak, že se jednotlivé vrstvy nesmíchají. :) Tak to je jeden drink, který si myslím, že je docela dobrý na letní horké dny. 
Tak myslím, že jsem vám trochu přiblížila, jaký je můj vztah k vaření. :) A teď je už jen řada na vás. Co by to byl za článek, kdyby nebyl bez vašich komentářů? :) Zkuste zodpovědět: Uvaříte občas také něco? Rádi anebo z donucení? A co? Jaký je váš vztah k vaření? Vaříte raději než konzumujete, anebo obráceně? ...
Váš kuchtík, Elevanse

247. Zasněžená Šumava

6. února 2011 v 19:56 | Elevanse |  Diary
Podzim je tu!
Ahůj. :) První věc: o víkendu jsem tu nebyla, jak jste si jistě všimli, protože jsem byla na horách. :) Sice tady u nás už skoro všechno roztálo, ale na Šumavě, u hranic, bylo ještě sněhu dostatek na lyžování. Tentokrát jsme jeli všichni i s babičkou, která nás v sobotu večer pozvala na výbornou večeřičku do restaurace. :* První den jsem s rodičema běžkařila hned vedle našeho obydlí (:D), protože taťka nechtěl nikam přejíždět. Ten den jsme ujeli celkem 20 kilometrů. Brácha s babičkou zůstali doma, protože brácha byl tak trochu nemocnej, ale druhej den už šel lyžovat. :) A dneska se jel jenom brácha s taťkou zalyžovat, já se doma učila, uklízela, balila společně s mamkou a babičkou. Za celý víkend bylo docela dobré počasí, až na včerejší odpoledne, kdy mně ten vítr málem odvál i s běžkama. :D Ale zase to byla sranda. :) Dnes jsem přijela a hned se vrhla na učení, protože jsem na to celý víkend kašlala. :D Takže zas něco umím na zítřek, ale rozhodně toho není moc. :D Druhá věc: jsem moc ráda, že se Kikush vrátila. Sice má nový blog, ale doufám, že její skvělé články se nezměnily. :) Třetí věc: teď je řada na vás. Pokud jste to na blog nenapsali, napište do komentáře, co jste dělali vy o víkendu, zda jste byli doma, nebo jestli jste také někam jeli. :) Páčko. :*

246. Zima je tu stále

2. února 2011 v 16:38 | Elevanse |  Diary
Green footh
Čágo belo, šílenci! :)* Tak jsem přemýšlela o naší současné generaci a říkám si, že jsme děti facebooku. Až se nás naše děti zeptají, kdo nás vychovával řekneme facebook. Opravdu to chcem? Představuju si, jak svým dětem vyprávím, že když jsem byla mladá, zažila jsem vznik facebooku a oni se mi budou smát: "Ježiš mami, to je tak zastaralý, prej "facebook", tak to je teda něco. :D" Podle mně to pro mé budoucí děti bude podobná situace, jako když mi moje máma nedávno řekla, že zažila vymyšlení počítače. Dobrý no, musím přiznat, že jsem se taky tak trochu uchechtla, ale co. Už jdu psát něco k tomu, co se dělo dnes. Takže poslední dvě hodiny jsme měli tělák a šli jsme bruslit na stadion. Já jsem měla půjčený brusle od Magdy, takže mi chvíli trvalo, než jsem se rozjezdila, ale pak už to bylo dobrý. S holkama jsme se vždycky chytly za ruce a bruslili přímo proti mantinelu a... prásk! :D Za ty dvě hodiny jsme si užili srandy... :) Obvzlášť já když jdu pěšky z autobusu domů, tak uklouznu a prásknu sebou přímo hlavou o zem... Ach jo, jsem to ale nemohlo. :D

Borci nejsou ti, co nedělají chyby. Borci umí chyby napravit.

1. února 2011 v 21:24 | Elevanse |  Úvahy
"Borci nejsou ti, co nedělají chyby. Borci umí chyby napravit." Možná, že už nějaký velmi podobný citát existuje, ale tenhle jsem vymyslela sama, po chvíli přemýšlení, tak si toho važte. :) Pokud uděláš v životě nějakou chybu, to ještě neznamená, že jsi totální blbec. Otázka pak je, zda se dokážeš ze situace vymotat. A to je základem mého citátu. Je to pěkný citát a velmi mi připomíná jeden: "Pořádek je pro blbce. Inteligent zvládne chaos." Je to citát, nad nímž je potřeba se zamyslet. Protože na první pohled (na první přečtení) vypadá vtipně, a nemá pro nás váhu, ale když se nad ním zamyslíme, znamená úplně něco jiného. Největší rozpor v citátu je ten, že nás rodiče učí, že musíme být pořádní, a tak dále a tak dále, ale citát má vlastně také pravdu, protože říká, že inteligentní člověk zvládne bordel. :) Z obojeho je část pravdy. Podle mně by měl člověk být pořádný, ale zároveň se vypořádat s chaosem. :) Ale je to věc názoru.
Ale k tomu prvnímu citátu, upozornění pro všechny: Stane se ti něco velmi trapného? Jdeš po chodbě, najednou zakopneš a letíš přímo k nohám svého idola? V obchodě se omylem zachytneš o ramínko na prádlo a roztrhneš si mikinu? Na nádraží plné lidí upustíš mobil a vypadne z něj baterka? Táhneš za sebou z domova toaletní papír? Jo, to jsou trapasy. A zdaleka ještě ne nejhorší. Tohle se klidně může stát každému, ale jen málokdo situaci zvládne. V tomto případě se nejedná ani o borce ani o "neborce".