Březen 2011

Vyjadřování emocí

30. března 2011 v 20:09 | Elevanse |  Úvahy
V romantismu se básníci snažili vypsat ze svého světobolu... Já to nedokážu. Nedokážu projevit své city. Už několikrát jsem to zkoušela, ale pokaždé to znělo divně, netaktně, hnusně... Vždyť já ani neumím vyjádřit lítost! Do dopisu, do SMSky, nebo emailu to napsat umím. Pečlivě si promyslím slova, napíši je a... odešlu. Ale říci to z očí do očí? Právě TO mi dělá velké problémy. Klidně bych ráda vyjadřovala své emoce, ale nikdy nevím, jak se u toho chovat. To je to nejhorší. To je ten můj problém. Nebo si jenom myslím, že to neumím? Musím více "trénovat"? Nebo naopak to nechat být?... Duše sama pozná, kdy nastane ta "správná" chvíle pro vyjádření emocí? Nevíte? Já nevím...

Forrest Gump

27. března 2011 v 20:41 | Elevanse |  Recenze
Forrest Gump
"Utíkej Forreste!" Určitě již tenhle film všichni znáte. Skvělé herecké obsazení, a jejich výkon: k nim není vůbec co vytknout. Je to nádherný příběh, plný emocí: nadšení, zklamání, dále jsou zde motivy smrti, narození, filozofické motivy. Je to velmi ponaučující příběh, který zaujme (podle mne) úplně každého, bez rozdílu na věku, pohlaví a povaze.
Pěkná hláška: "Máma mi vždycky řikala: život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš."
Příběh mně dokázal dokonce i rozbrečet, což je u mně velmi velmi VELMI neobvyklé. Je to jeden z mála filmů, který si mne dostal. Když jsem se tak babila s kámoškama, tak i ony tento film viděly a moc se jim líbil.
Moje hodnocení v kostce:
Kamera/ Grafika: 10/10
Výkony herců: 10/10
Nápad: 10/10
Kostýmy: 9/10
Obsazení: 10/10
Můj dojem: 10/10
Celkem: 59/60


258. Pracovní víkend

27. března 2011 v 20:33 | Elevanse |  Diary
Čauky! Vůbec se nepoznávám: 3 články na jedno téma týdne, to snad u mě ani není možné! :D Většinou se mi téma týdne moc nezamlouvá, nebo na něj nemám názor, nebo je příliš obecné... Ale tentokrát jsem se pořádně zamyslela a napsala 3 články. Dalším potěšením je to, že alespoň jeden človíček se opovážil si články přečíst! Super! To je velký úspěch. :D Takže maximální spokojenost. :)
Jdeme k sobotě. Ráno jsem si trochu přivstala a jeli jsme k babi a dědovi (na statek) jim pomoct, protože ještě oba dva nemůžou maximálně pracovat. Jak už z mého deníku víte: děda je po operaci a babička jednou, když šla zavírat slepice, tak šlápla do nějaký díry. :D Celkem zábavný příběh, ale ty hrozný následky... Za to nám babička uvařila vynikající oběd, který byl okamžitě sněden! Pak jsme si pokecali, co je u nás nového, co škola, práce, a tak dále. Dneska jsem zas pekla jablečný závin = štrůdl. Hele, teď mě napadlo, říká se také u vás "štrůdl", nebo je to jenom náš slang? :D Všem chutnal, jak jinak... :)
Koukáte na superstar? Já se na to mrknu jen když mám čas... Minulý víkend jsem viděla zpívat holky - tam mně skoro nikdo nezaujal. A tenhle víkend - kluky. Musím říct, že ani jeden z nich nemám překrásnej hlas, ale všichni to umí dát do takové formy, že to zní krásně, stylově a dokonce i profesionálně. Nechápu jak to dělají. :) Nejvíc se mi asi líbí, jak zpívá Noah Ellenwood, Šteps a ten, co zpíval jako úplně poslední (nevím, jak se jmenuje). Kdo se líbil vám? Díváte se vůbec na to? :D
Nějak se poslední dobou nudim. A tak jsem se rozhodla, že se budu víc věnovat blogu a trochu přidám v učení... Jestli to ještě vůbec jde. :D Plánuji také další díl povídky, kdy vám trochu přiblížím Katrinin život, takže se určitě máte na co těšit. :) Mimochodem mám nové krásné boty na jaro. Konečně jsem se dočkala. :) No nebudu vás už otravovat blbostma, a končím... :)
zdraví Elevanse

Trest smrti - pro a proti

25. března 2011 v 16:46 | Elevanse |  Úvahy
A teď si pojďme srovnat všechna pro a proti trestu smrti:

PROPROTI
odstrašení případných zločincůtrest smrti je nenormální
zločinec je zneškodněn, nemůže tak dojít k dalším zločinům z jeho stranystát se dopouští stejné hříšnosti, jako se dopustil zločinec
ekvivalentní odplata - oko za oko, smrt za smrtjustiční omyl = smrt je nevratná!
veřejné mínění = "chceme trest smrti!"pouhá msta
věznění vrahů je drahé, smrt je levnáneexistuje studie, která by prokázala odstrašující účinek trestu smrti - vražda většinou bývá neplánovaná

možná diskriminace
Podle mne ty argumenty jednoznačně mluví PROTI trestu smrti.
Nechte mne argumentovat. Co vlastně říkají argumenty PRO?
1. Odstrašení případných zločinců? Odstrašení?? Jak už říká argument PROTI, většina vraž není předem naplánovaná. Vy nejspíš neznáte lidi: jsou neponaučitelní!
2. Nemůže dojít k dalším vraždám. No to nedojde. Ale věznice mají být uzpůsobené tak, aby z nich nikdo neutekl, tudíž by se žádné další vraždy nekonaly.
3. Oko za oko? Zub za zub? Není to náhodou pravidlo bůhví jak staré, a navíc pro demokracii totálně neplatné? Co zmůže oplata! Nic. Zabijete ho a budete se cítit lépe? Určitě ne. Navíc bychom měli tedy potom popravit celý stát za to, že usmrcuje lidi. To opravdu chcete?
4. Věznení vrahů je drahé? Prosím vás, moc dobře vím, že je to povinnost státu starat se o lidi. Tohle je hloupý argument. Jakoby ste říkali: "Nemám prachy, tak ať radši umře, je to pro mně výhodnější." Docela blbost, co?
5. Veřejné mínění? Jejich názory jsou založeny na nepravdě. Nemůžeme je tedy brát v plnou váhu.
Je to samozřejmě můj názor. Vy můžete mít jiný. Ale chtěla bych vás vidět, jak ho budete argumentovat vy. Protože napsat: "Já jsem pro trest smrti, protože si to ten člověk zaslouží", to je opravdová bezargumentovaná hloupost.

Trest smrti v Česku

25. března 2011 v 16:27 | Elevanse |  Úvahy
Statisticky vzato: Trest smrti a Česká republika.
Jak víme, v USA je trest smrti povolen. Ale co trest smrti a Česká republika? U nás zatím nebyl zaveden a já doufám, že ani nebude - ostatně přečtěte si mou argumentaci ve článku Můj názor na trest smrti. Ale bylo tomu tak i v historii? Z různých historických pramenů se můžeme dozvědět, že počátky trestu smrti v ČR sahají až do roku 1918. Trest smrti byl tehdy převzat z Rakouska-Uherska. Od té doby do roku 1933 bylo popraveno celkem 9 lidí. Více častější však byli žaláře a doživotní tresty. Později byl znovu zaveden trest smrti za dob komunistů. Tehdy se popravovalo buď oběšením nebo zastřelením - ve vážnějších stavech. To muselo být hrozné, co? Moderní trest vypadá úplně jinak. A navíc je takový "poklidný", stíhaní umřou rychlou smrtí. Rku 1978 podepsalo 350 lidí petici: Charta 77 (patří sem např. Václav Havel, Jaroslav Seifert), ve které se žádalo o zrušení trestu smrti. Ten byl zrušen ale až roku 1990. Do té doby bylo celkem popraveno 1217 lidí. Hrozné, viďte? A co říkají průzkumy? Kdo je pro a kdo proti? 57% je pro trest, 30% proti, a 13% neví. Co je ale důležité je to, že za 2 roky se z 57% lidí, co chtějí trest smrti, stalo "jen" 49%. Že by si lidé začali uvědomovat?

Trest smrti - Jsem proti!

25. března 2011 v 16:10 | Elevanse |  Úvahy
Jsem zásadně proti trestu smrti.
K čemu? Pokládejme si tuto otázku. K čemu? K čemu by byl trest smrti dobrý? Představme si člověka, který spáchal 5 vražd a dopustil se např. znásilnění, krádeží, atd. K čemu pomůže to, když ho zabijeme? Ano, je špatné, když se člověk dopouští takových zvěrstev. Ale když ho zabijeme, bude to pro něj moc jednoduché, a nebude to pro něj velký trest, spíše to bude ulehčení... Podle mne jsou nejhorší muka tresty v podobě doživotního vězení. Ano, musíme však brát v úvahu, že zločinec může najít cestu, jak spáchat sebevraždu. Ale určitě je to lepší, než kdyby ho "zabil zákon" (obrazně řečeno). Já mám na toto poměrně jasný názor. Co si o tom myslíte Vy?

257. Po dlouhé době

23. března 2011 v 19:50 | Elevanse |  Diary
Ano, ano. Píši po velmi dlouhé době, resp. do deníku. :) Jdu vám zase napsat, co je nového, co je při starém a co jiného byste měli ještě vědět...
Škola: Začneme tím nejotravnějším tématem, ať to máme za sebou. :P Tákže, v matice teď bereme logaritmy. Možná jste už o tom slyšely. No popravdě, je to hrůza. Do teď mi všechno šlo. Odteď mi jde také všechno, kromě logaritmů! Boože, bože, proč jsou tak těžký. :/ Ono nejde o to, že by to bylo něco nepochopitelného, ale je to takový "obrácený systém", takže se všechno učí jakoby obráceně... Snad tuhle látku jednou pochopím. Včera jsem měla praktika z chemie, to jste měli vidět a slyšet! Takový výbuchy. :D Smíchali jsme NaCl s karbidem a pak jsme to přiložili ke plameni, a ono to vždycky tak bouchlo. :P Učitel nám řekl, že s vodou reaguje karbid mnohem hlasitěji a výbušněji, a tak jsme ho samozřejmě přemlouvali, aby nám udělal i tenhle pokus. :) A víte co? On ho opravdu udělal! Taková rááána. xD A pak lítaly ty černý kousky úplně všude, hlavně na strop. A jeden kluk: "Nechtěl bych být tím, kdo to tady bude jednou malovat." :DD No ani se nedivim. :) Z fyziky jsem dostala z testu dvojku, jo a možná nám odejde učitel, prý vyučovat na matfyz. :) Ale to potom doufám, že nám dají někoho normálního... Např. učitele, co má i áčko, nebo ředitele - ten taky učí fyziku. :)
Kámoši: Opravdu je to čím dál tím víc lepší. :) Jsou milý, naslouchaví, v pohodě... Jak holky tak i kluci. Jo, přetvařujou se, ale ve skutečnosti jsou úplně jiní, vážně. Jsem ráda, že už jsem konečně našla tu podstatu. :)
Hudba: Momentálně poslouchám rádio Evropa 2. Zjistila jsem, že tam hrajou i nějaký starý hitovky, který se mi moooc líbili, zatímco na kissu to bylo pořád dokola: Mr. Saxobeat (ten tam hrajou snad desetkrát za den... Co se týče zpěváků? Lady GaGa, Robbie, Tarkan, Rihanna, the Beatles, John Lennon, takže se nic nezměnilo... :D
Sporty: Ano, stále chodím na zumbu. :) Každé pondělí od 18:30 do 19:30. Už mi to připadá takové víc rychlejší, ale pořád se chytám. :) Občas sice něco nestihnu, ale pak je doženu. Aspoň něco dělám pro své tělo v tomhle divným období. Protože teď se nedá jezdit na kole, ani lyžovat, ani nic jinýho. I když dnes bylo poměrně teplo. :) Už se zas těším na léto - na kolo. To budu zase jezdit všude. :) Už mám naplánovány nějaký trasy. :)
Teď: Před chvílí jsem odeslala protokol na chemii, a teď už jen budou hry a odpočinek. :)
Pá*

Plná barev - část 3.

19. března 2011 v 14:55 | Elevanse |  Povídky
I druhý díl se vám vcelku líbil, a já doufám, že vás nezklamu ani tentokrát. Společně se povídáme na zbývající členy rodiny.

Část třetí: Představování


256. Den Učení

16. března 2011 v 18:55 | Elevanse |  Diary
Dnes si sama sobě vyhlašuji den učení! :) Nebo jsem si ho spíš vyhlásila už ráno. :D To byste vážně neřekli, co já jsem se stihla dneska všechno naučit. :) Učila jsem se do teď - do půl sedmý. Alespoň mám takový dobrý pocit, že něco umím. :D A taky mi přijde, že o byzantský říši vím snad všechno. xD Vážně, klidně se ptejte, kdyby vás něco zajímalo, odpovím. :P Další super věc na dnešku je ta, že jsem ráno vstala bez jakýchkoliv potíží! Což je u mně vlastně tak trochu zázrak. :D Jak už teď ráno není taková tma, tak mě sluneční paprsky okamžitě probudí a já hned vstávám. :) Super, co? :) Další výborná zpráva - měli jsme ve škole jen 4 hodiny! Závidíte, co? :P Učitelka na tělocvik tu totiž není, tak nám dvě hodiny odpali. :) Stejně o tělocviku dělám gymnastiku, která mně vůbec nebaví. Už se těším až bude hezky, a půjdeme ven. Třeba na hřiště zahrát volejbal, nebo přehazku, anebo i můžeme dělat atletiku. :) Mezi další dobré zprávy patří - dostala jsem ze zkoušení z matiky 1! Chápete, já jsem byla jediná! (samozřejmě až po šprtovi, ale toho už ani nemá cenu počítat :D) Nikdo prostě netušil ty její otázky, pořád tam řikali něco blbě, a když přišla ke mně a zkontrolovala mi papír, tak mi řekla, no vypadá to všechno dobře! A pak jak mi tam psala tu jedničku v kroužku, no já myslela, že se zblázním! :D Jsem úplně mega šťastná. :) A pak jsem šla na oběd - knedlíky polívaný jahodama. :* Snědla jsem všechno! :D Jak jinak... A teď ty horší zprávy. :( Štve mně můj profesor fyziky, češtiny a dějepisu. :/ Takový hnusný známky, co mi dávaj! 4,3,2. Fakt úžasný! Já bych se na to mohla vys*at. Ale, co, jsem vlastně ráda, že už se začíná rýsovat, které předměty mi jdou a které ne. :) Jde mi: biologie, zemák, matika, chemie. A naopak nesnášim: fyziku, angličtinu, děják, češtinu. Už jsem se dívala na internet, na nějaké školy, univerzity, na které bych mohla po gymnáziu jít. Protože je už docela na čase si něco vybrat... Kdyby vás zajímalo, mezi jakými typy škol se rozmýšlím, mohla bych o tom napsat článek, ale jen když budete chtít. Psát to jen tak pro nic nemá cenu. Kdybyste ale přesto chtěli, napište dokomentářů, a já to pak zvážím. :P A ještě bych vám byla moc moc vděčná, kdybyste se zúčastnili tohoto malého průzkumu, je to jenom několik otázek, nebojte. :)
Které téma se vám zdá zajímavější? (vyberte vždy jednu ze dvou možností)
a) Láska a) Zájmy a) Vzhled
b) Přátelé b) Studium b) Charakter
A které z těchto témat byste rádi uvítali na mém blogu? (může jich být víc)
Děkuji moc, Elevanse :)


255. Chemikář na zabití

14. března 2011 v 20:25 | Elevanse |  Diary
Silikonové údolí. Kdo by řekl, že to má něco společného s křemíkem? No já tedy ne. Ani by mě to nenapadlo. Já bych řekla: silikon, ale náš učitel na chemii trvdí, že je to odvozené ze slova "křemík", latinsky: silicium. Ale zároveň mám vlastně také pravdu, protože silikon je sloučenina křemíku a ještě něčeho... :D A on mi řekne, že to je nesmysl, a ani mi to pořádně nevysvětlí. Ano, ano, to je náš chemikář. Polovina třídy umí vyčíslit rovnici rychleji než on, pořád se jen přeříkává a my v sešitě škrtáme a škrtáme, protože nevíme, co je vlastně dobře a co špatně, protože to pokaždé říká jinak, a když se ho na to zeptáme, zda by nám to mohl vysvětlit ještě jednou, jen nás odbyde, že máme o hodině poslouchat. Fakt na zabití, tohleto!
No přestanu si kazit článek tímto ...mmm...! A jdeme na něco veselejšího. :) Zejtra nám odpadá angličtina, tak snad něco podniknu. :) Už asi měsíc se chystám, že se sejdu s jednou kámoškou ze základky, jenže pořád se to buď nehodí mně nebo jí. Tak snad se už konečně domluvíme! :D
Víte, co vám povím? Ale asi to už víte, mám dojem, že jsem to sem už psala. :) Dívám se na Šeherezádu. :D Nedalo mi to, a tak jsem se koukla na jeden díl a od té doby se na to dívám pořád, protože ten děj je pořád napínavější a napínavější... Díváte se na to vůbec někdo? xD Samotnej ten příběh je strašně komplikovanej, takže kdybych se vám to snažila převyprávět, byly bychom tu do neděle. :D
Přeji úspěšný zítřejší týden, Elevanse :)

254. Desetidenní brigáda

12. března 2011 v 18:08 | Elevanse |  Diary
Ahooj. :D Vrátila jsem se! A dokonce i zdravá! :) Jdu hned na vyprávění...
Takže jsem ve čtvrtek jela hned po škole k babičce. Všichni na zastávce na mně čuměli jak na blbce, protože mně nejspíš neznali, a tak se divili, kdo jsem. :D A ještě k tomu jsem držela v obou rukách dvě plný tašky. :D Když jsem po dlouhé cestě autobusem dorazila k babičce, byla tam příšerná zima. A víte, co dalšího jsem se ještě dozvěděla? Babička si něco udělala z nohou, když šla krmit... Takže... Všechno bylo na mně. Až na to prase. S tím mi trochu pomáhala. :) Ale musím říct, že to byla legrace krmit všechny zvířata. :D Prase mně naštěstí neporazilo, králíčci poslušně papali, slepice nesli vajíčka... Zkrátka vše jak má být. To byl můj první úkol - nakrmit každý den zvířata. A k tomu jsem ještě vařila a starala se o domácnost. Jelikož jsme měli něco s kotlem, tak jsme topili kamnama v kuchyni a do obýváků. Jako to bývá v těch starodávných filmech. :D Ten pátek jsem ještě šla do školy, a potom týden volno! No ale u mně to bylo tak napůl volno. :) A ptáte se, co jsem dělala mimo práci? Konečně jsem se naučila vyšívat, a už mám vyšito asi půlku obrázku - ptáček v zimě. Až bude hotov, musím vám ho sem dát. :) Babičce se moc líbil, dokonce i já jsem s ním spokojená. ;) Taky jsem si četla, psala, koukla na učení, a několikrát jsme zajeli i za dědou do nemocnice. Dědovi se operace zdařila, ale když v úterý přijel domů, nemohl nic dělat, takže jsem nakonec měla na krku oba dva. :D A ještě k tomu ve čtvrtek přijel brácha. Ale ten taky pomáhal - občas šel se mnou nakoupit, nebo utíral nádobí.
Zkrátka týden plný práce. :)
A jak jste to měli vy?

Plná barev - část 2.

10. března 2011 v 14:00 | Elevanse |  Povídky
K minulému dílu jste psali, že byl příliš krátký a já jsem se snažila vaším požadavkům vyhovět, takže dnes jsem napsala díl o něco delší. Doufám, že bude spokojenost. ;) A samozřejmě čekám vaše další komentáře!

Část druhá: RodinaNejlepší filmy

6. března 2011 v 14:00 | Elevanse |  Další postřehy
Nechala jsem se znovu inspirovat u mého oblíbeného blogu: Geminy. (WeUn :P :D)
Ale celý článek bych chtěla zaměřit pouze a jen na filmy. Nebudu je rozdělovat do amerických a českých, ale dám je dohromady, protože těch českých filmů tolik není. :D (ehm jeden?) :D A teď krátký úvod: filmy miluju. Když nemám doma co dělat, nebo jsem nemocná, prostě si stáhnu a pustím film. Je to můj nejúčinnější lék na nudu. Mimochodem dnes žádnou nudu nezažiju - mám kopu učení. :/ Když jsem smutná, pustím si romantiku (:P), nebo film ze života, když mám chuť po něčem dobrodružném, tak si pustím sci-fi, nebo thriller, atd. Prostě miluju všechny druhy filmů. :) A teď, se vám je pokusím seřadit podle toho, jak se mi líbí. A víte, kdo bude první? No samozřejme můj Forrest! :)

253. Už se to blíží

1. března 2011 v 7:34 | Elevanse |  Diary
Ahujky. :) Dnes píšu nezvykle brzy. :D Protože nám odpadli první dvě hodiny, tak jsem si udělala čas na vás. :) Ve škole je to teď pěkně těžký. Připadá mi, že toho po nás profesoři chtějí strašně moc, o hodně víc než v minulém pololetí. Nevím, jestli mi to jen tak připadá, nebo to tak opravdu je... Zatímco se spolužákama si docela rozumím. Rozumím si s nimi lépe jak kdykoli dřív. :) Zjistila jsem, že jsou prostě v pohodě, dá se s nima o všem povídat. Ale oni byli takoví i dříve. Jenom nám připadalo, že se k nám chovají hrubě, ale to se opravdu chovali - v přetvářce.
Takže už ve čtvtek jedu k té babičce. (mimochodem děda jde do nemocnice už dnes) Ve středu si musím všechno sbalit, ale nevím jak to budu všechno stíhat. Protože ve čtvrtek zároveň píšeme 3 písemky. :/ - fyzika, zemák, bižule. A na pátek se pak budu učit už u babičky. :) Ještě než tam pojedu, tak musim zařídit strašně moc věcí. Už si musim dělat seznam, protože bych jinak na něco určitě zapomněla... Mám pro vás zatim přednastavené 2 články, takže se taky přijďte někdy podivat. ;)