Duben 2011

Život X Smrt

27. dubna 2011 v 20:12 | Elevanse |  Úvahy
Krev? Co si představím pod pojmem krev?
1. Krvavé filmy - Tedy hlavně horory, kde krev je hlavním aktérem. Uvedu příklad: Texaský masakr motorovou pilou. Všichni určitě znáte. Řeknu vám, že já jsem na horory nikdy nebyla. Vždycky mě to jaksi odpuzovalo, bylo to nechutný. Nechápu lidi, co se v tom úplně "vyžívají" a na horory se koukají rádi a často. To nemají noční můry? To se pak nebojí ve tmě? V noci? Já tedy ano. Od té doby, co jsem viděla ten horor jsem se ještě na žádný jiný nepodívala. Vůbec mně to neláká. A není to jen kvůli té krvi, ale i kvůli psychickýmu vydeptání, který je v krvákách dost obsazen. Je to prostě dooost hnusný. Podle mně autoři filmu akorát zblbnou lidi.
2. Část lidského těla - Samozřejmě se musíme na krev podívat i z biologického hlediska. Co je vlastně pro nás krev? Velmi důležitá část metabolismu. Bez ní bychom prostě nežili, to je jasné. :) Je to pro naší funkčnost důležité stejně jako benzín či nafta pro auto. Je tu však jeden podstatný rozdíl - když dojde benzin, auto se zastaví, dočepujeme a zase se rozjede. Ale když člověku "dojde" krev, tak znovu neožije. V tom je ta podstata. Čím dál tím víc lidí trpí různými problémy s krví (s cévama), ať už je to chudokrevnost (kde jde hlavně o nedostatek železa) nebo zužování a ucpávání cév. Vše je potřeba odborně léčit a dávat si na takovéhle věci pozor. Přeci jenom: krev je naše pohonná hmota. ;)
3. Bolest, utrpení, ukřižování Krista - pod pojmem krev se toho dá vymyslet mnoho... Popsala jsem tu jakoby dva "přístupy" ke krvi. Jeden je ten negativní, kdy si pod pojmem představíme smrt a bolest a druhý je pozitivní, kdy si uvědomíme, že krev je náš život a bez ní bychom nefungovali. :) Nadpis povídá za všechno.

Sport: Rady pro začátečníky

25. dubna 2011 v 18:58 | Elevanse |  Pro tvé tělo
Chtěla bych vám dát několik rad, co se týče všeobecně sportu. :) Snad si z toho něco vezmete. Rady jsem vymýšlela všechny já, jsou z mé zkušenosti (doufám, že to oceníte ;). Pokud chcete hubnout, nabírat svaly, nebo si prostě jen tak zacvičit, je potřeba znát několik důležitých věcí.
Začínáte s cvičením? Nejprve si rozvrhněte, kdy budete jaký cvik provádět. Na stránkách www.cviceni-doma.cz si takový jednoduchý plán můžete vytvořit. Je dělen na muže a ženy a podle toho jsou přizpůsobeny i cviky. Jsou to výborné stránky pro začátečníky, vřele doporučuji. :). Důležitá rada: nepřehánějte to hned na poprvé! Dělejte jen cviky, které vám jdou a při kterých necíte velkou bolest. Samozřejmě když vás zabolí, nebo zapálí sval tak je to jen dobře, protože si tak ověříte, zda cvik cvičíte správně. Ale bolest by neměla přesahovat určité meze. :) Těsně před cvičením zásadně nejezte! Ke cvičení je hlavně potřeba dostatek cukru, takže si např. hoďku před tím dejte čokošku, nebo jinou energetickou bombu. :) Důležité je také mít u sebe nonstop láhev s pitím, nejlépe s vodou. Cvičení (ať už sport, fitness nebo posilování) si rozdělte na intervaly. Pokud budeme např. mluvit o posilování, tak minutu budete posilovat bicepsy, pak půl minuty volno a minutu tricepsy. Samozřejmě záleží na záteži. :) Základem správného cvičení je krátce před tím se pořádně protáhnout - celé tělo! I když pak budete posilovat jen ruce, je potřeba si protáhnout a procvičit i nohy a další části těla. Co ke cvičení doporučuju, tak je muzika - můžete třeba cvičit do rytmu ;) a také je cvičení mnohem zábavnější. Můžeme si shrnout pár důležitých bodů:
Vytvořit si propracovaný cvičební plán (úměrný vašim silám)
Nepřehánět, nepřeceňovat své síly
Nejíst těsně před cvičením (max. dodat cukr)
Dostatek pití - vody
Předcvičební protáhnutí celého těla
Omyl: "Když chci zhubnout, budu hodně cvičit!" I když se tato věta zdá na první pohled pravdivá, není tomu tak. Hubnutí nezávisí jenom na tom, že cvičíme, ale spíše "jak" cvičíme. Pokud budeme cvičit velmi často hrozí nám naopak nárůst svalů, a to přeci nechceme - chceme být hubení! :) A když budeme cviky cvičit špatně, nezhubneme a navíc si můžeme i ublížit na zdraví. A proto je lepší si řádně přečíst celý návod, jak cvik provádět, než abyste si nějak ublížili. Dávejte na to pozor! :) Pokud chcete hubnout je potřeba provádět cviky ne tak často, např. obden (záleží na individualitě).
Tak jsem se snažila vám předat některé mé zkušenosti se cvičením. A zdaleka to není všechno, příště se zas podíváme na jednotlivé druhy cvičení. Jsem si jistá, že vás zaujmou také stránky www.cviceni-doma.cz! :) A pomůžou vám ve správném cvičení.

265. Veselé Velikonoce!

24. dubna 2011 v 15:44 | Elevanse |  Diary
Svátky: Veselé Velikonoce! :D Tak dneska jsme je slavili vedle u babičky, která nás pozvala na vynikající oběd: plněná kapsa s francouzskými brambory a oblohou. :) Takže jsme si pošmákli až mi z toho bylo těžko. :D Protože jsem pak ještě zďobla uzený s okurkou, buchtu, brambůrky a pití: Tonik s Ginem, kolu s vínem (vinný střik) + gambrinus. A teď odpočívám a trávím jídlo... :D Zítra pojedeme zase ke druhé babičce a brácha půjde ráno koledovat po vesnici. Pamatuji si, jak jsem chodila taky a vždycky jsem se styděla říkat tu básničku. :D To byly časy. :) Vajíčka máme nabarvený, namalovaný, výzdoba je na jedničku no a celý dům je perfektně uklizen. :)
Sport: Konečně jsem se odhodlala poprvé vlést na kolo! :D (po zimě) Jela jsem na letiště a sledovala letadla a vrtulníky. Já to naše letiště prostě miluju :) Je to něco, co ke mně prostě patří... Jinak taky posiluju... Mamka mi koupila nové činky, takže je hned využívám. :D
A pod článkem se můžete podívat na můj první outfit, který jsem vytvořila. :) Děkuju *Geminy*.


Dotazníček č. 6

23. dubna 2011 v 12:11 | Elevanse |  Diskuze

Co tě napadne při slově:

Škola >> Učení, učitelé, znalosti, občas nuda :D
Moře >> Prázdniny, Chorvatsko, klid
Sníh >> Zima, hory, lyžování
Internet >> Facebook, komunikace, blog
Dveře >> Dům, dřevo
Kolo >> Cyklista, geometrie
Afrika >> Černoši, JAR
Asie >> Indie <3, rýže, monzuny
Amerika >> Kryštof Kolumbus, bohatství, filmy, hamburgery
Sobota >> Víkend, notebook, kamarádi

Chytlavé songy

22. dubna 2011 v 21:03 | Elevanse |  Další postřehy
Což takhle vám napsat seznam písní, co mně poslední dobou chytli? :)
1. Rytmus - Jebe
Mě z týhle písničky vážně už jebe! :D Ale je krásná...
2. Xindl X - Chemie
Song o pravdě. "Vykašli se na to zlato, ty nemůžeš za to, že mi je, tak jak mi je! Nejsi to ty, je to jen chemie..."
3. Mr. Saxobeat
4. the BEP - Meet Me Halfway
- My Hump
- Where is the love?
5. Robbie Williams
- Millenium
- Supreme
- Feel
- Eternity
- Angels
6. Who's that chick?

264. Maturita se už blíží

22. dubna 2011 v 13:07 | Elevanse |  Diary
Matura: Vím, že budu maturovat až za dva roky, ale přeci jen je už na čase pro to něco dělat. Semináře mám zvolené, tudíž z matiky a bižule budu muset maturovat, jinak by nemělo cenu si je dávat jako semináře, že. :P Ale jsem docela zvědavá na tu matiku... Sice patřím mezi nejlepší ze třídy, ale i já se občas o hodině nechytám, a tak jsem zvědavá jak to budu zvládat na semináři. Na semináři, kde se bude všechno probírat hlouběji a kde toho bude mnohem víc... Ve čtvrťáku si prý budeme vybírat ještě dva další předměty, což vůbec nevím, co si dám. Možná konverzaci z angličtiny? Němčinu? Češtinu? Chemii? Vůbec nevím... Ale přeci jenom na to mám ještě rok. :)
Téma týdne: Nic? Nic neexistuje. Vždycky někde něco je. Třeba ve fyzice: Nádoba ve kterém je vakuum = učitel říká: V nádobě není nic. Ale je tam přeci jen něco: vakuum! :D Prostě slovo "nic" má jenom obrazný význam, ale sám o sobě neexistuje. Je to možná kec, ale zkuste nad tím zapřemýšlet. :)
Jinak vám přeju krásné Velikonoce! Ať dostanete co nejméně napráskáno. :P

Dotazníček č. 5

17. dubna 2011 v 21:30 | Elevanse |  Diskuze
Tentokrát jsem vybrala opravdu zajímavý řetězák, který mně nadchl:
1. Co má znamenat tvá přezdívka?
Elevanse nemá vůbec nic znamenat. Je však zajímavé, že toto jméno vůbec neexistuje. Když si ho zadáte do jakéhokoli vyhledávače, vyplivne vám to jen můj blog. Zajímavé že? Už ani nevím jak mně toto jméno napadlo, možná jsem si spojila pár slov dohromady a vzniklo tohle. Každopádně se mi moc líbí. A i když tuto přezdívku používám hodně dlouho, ještě mně neomrzela - a to je na tom to zajímavé. :)
2. Vzpomeneš si, co tě přivedlo k blogování?
Potřeba se vypsat. To byl hlavní důvod. A jelikož jsem o blog.cz slyšela už dýl, rozhodla jsem se založit si také svůj blog. A to byl můj začátek. :)
3. Jaké jsou tvé oblíbené knihy?
No mám jich víc. Můj oblíbený autor je E. Hemingway, od něhož se mi nejvíc líbil: Stařec a moře, Zelené pahorky africké. Pak se mi líbili knihy od R. Bacha - J.L. Racek, Iluze, Most přes navždy. Bach psal nádherné knížky, plné létání (což je i můj zájem - letadla a vše s nimi spojené, také bydlím blízko letiště ;). Pak jsem si v poslední době oblíbila i Dana Browna a jeho Šifru mistra Leonarda, anebo Andělé a démoni...
4. Událost, která definitivně změnila tvůj pohled na svět?
Žádná událost nebyla tak velké aby mi měnila pohled na svět. Já si myslím, že pohled na svět se mění průběžně životem, takže o nějaké "super události" zde nelze hovořit...
5. Oblíbená barva. Popřípadě uveď co na ní vidíš.
Žlutá. Mám ráda žlutou jelikož je znamením optimismu, naděje, veselosti, rozumu. Je barvou Slunce, které nám každý den dává energii, bez něhož bychom nemohli existovat. Je to prostě optimistická a veselá barva. :)
6. Jaké je tvé astrologické znamení a jak moc se ztotožňuješ s jeho vlastnostmi? Můžeš i říct, které vlastnosti na tebe vůbec nesedí, i když by ti měly být dány do vínku.
Jsem štír a vše na mně dokonale sedí, jak jinak. Je zajímavé, že na mně vždycky astrologické předpovědi seděli. Až jsem z toho byla občas na větvi. Raději to už teď nečtu... :D
7. Filmy ke kterým se vracíš.
Forrest Gump a už se mně na to neptejte, protože vám vždycky odpovím to samé. :P
8. Co si myslíš o nadpřirozených silách, magii a věštění budoucnosti? Máš s tím nějaké zkušenosti?
Zkušenosti nemám. O věštění budoucnosti však názor mám. Není v tom vůbec žádná magie. Pokud má člověk velký nadhled a je informovaný, dokáže s vysokou pravděpodobností odhadnout, co bude v budoucnosti.
9. Existuje lahůdka, pro kterou klidně zabiješ?
Čokoláda. :P
10. Tvůj názor na Lady Gaga :P
Líbí se mi. Je to skvělá zpěvačka. Hlavně ji obdivuju díky neuvěřitelné originalitě! :)

Dotazníček č. 4

17. dubna 2011 v 17:00 | Elevanse |  Diskuze
Další zajímavý dotazníček, tentokrát na téma: "Kdybych byla...".
Kdybych byla barva, byla bych žlutá
Kdybych byla věc, byla bych lepící páska
Kdybych byla země, byla bych Indie
Kdybych byla element, byla bych voda
Kdybych byla planeta, byla bych Země
Kdybych byla písnička, byla bych Dr. Mr President
Kdybych byla jazykem, byla bych angličtina
Kybych byla květina, byla bych slunečnice
Kdybych byla vzpomínka, byla bych dětství
Kdybych byla hodinou, byla bych 12. hod.
Kdybych byla smysl, byla bych zrak
Kdybych byla denní doba, byla bych odpoledne
Kdybych byla ovocem, byla bych meloun
Kdybych byla měsíc, byla bych listopad
Kdybych byla tvar, byla bych čtverec
Kdybych byla odpoveď, byla bych ano :D
Kdybych byla slovo, byla bych Bůh
Kdybych byla zvíře, byla bych lev
Kdybych byla číslem, byla bych 2
Kdybych byla hmyz, byla bych včela
Kdybych byla dárek, byla bych květina
Kdybych byla věta, byla bych Miluji tě!

Dotazníček č. 3

17. dubna 2011 v 16:53 | Elevanse |  Diskuze
Nesnažím se vyplňovat každý dotazník na intrnetu :P, ale vyplňuji jen ty, který se mi líbí, který mi přijdou něčím vyjímečný, nebo zajímavý a hlavně ty, kde se toho o mně můžete soustu dozvědět. :)

Jak se máš a co děláš?
Mám se celkem dobře a právě vyplňuju dotazník... :D
Jaké jméno máš v rodném listě?
To se neříká. :P
Přezdívka(y)
Věra :D
Kolik jsi měl(a) svíček na dortě při posledních narozeninách?
Neměla jsem žádný svíčky :P, ale jelikož má tato otázka i jeden skrytý význam, tak 16 :)

263. Zemědělčení

16. dubna 2011 v 17:03 | Elevanse |  Diary
Dnešní ráno bylo fakt úžasný - vstávání v 8 hodin. A to o víkendech spím minimálně do desíti! Ale přežila jsem to, dokonce i ve zdraví... Naházela jsem do sebe pár kousků jídla, které jsem pojmenovala "snídaně" a jelo se sázet brambory k babičce a dědovi na statek. V autě jsem ještě trochu dospávala, ale když jsme dorazili na místo, byla jsem nucena popadnout košík a vydat se dloouhoou cestou na pole. Společnost mi dělal můj brácha, který do mně neustále strkal a chichotal se. Jeho energii bych fakt chtěla mít... :) Byla celkem mlha, takže se nám šlo blbě, ale naštěstí jsme po chvíli uslyšeli z dálky hučící traktor. Konečně! :D Sázení nám netrvalo dlouho, protože bylo jen pár brázd a bylo nás na to hodně - já, brácha, máma, táta, děda a babička. S tím, že děda spíš oral traktorem (ale také nám občas pomohl) a babička zasázela jen pár brambor - kvůli té její noze. Myslím, že nám to trvalo jen asi 3 hodiny, takže pohoda. Děda byl spokojenej, prý jsme to sázeli dobře. :) A jako odměna nás doma čekal výborný obídek - uzený + knedlíky se zelím. Po jídle jsem dědovi asi 2 hodiny vysvětlovala jak se zachází z GPSkou, a pak se jelo domů. Před chvíli jsem dodělala svojí zahrádku - musím uznat že se mi povedla. ;) Půlku zahrádky jsem okopala, něco vyplela a rozsázela rajčata. Zahrádka se mi pomalu začíná zelenat. ;) Mám jí rozdělenou na několik částí: petrželka a šnitlík - oboje už vyklíčilo. Ředkvičky a hrách - oboje už má listy venku, hrách dokonce i úponky, a tak jsem k němu přidělala oporu. ;) No a zbylé místo je připravené pro papriky, rajčata a cuketu. :) To jsem zahradnice, co? Letos mně to nějak chytlo. ;)
Je super, že máme příští týden jen tři dny školy! :) I když teda v pondělí a úterý píšeme strašně písemek. :( Ještě se na to zítra musím podívat... Semináře už jsem si zadala: matematiku a biologii, tak je snad otevřou. :D Ty jo, dokážete si mně představit, jak budu maturovat z matiky? Já ne. :D
Večer budeme opékat na zahradě buřtíky, už mám hlad. :D A jak trávíte víkend vy?

Myšlenkový masakr

15. dubna 2011 v 20:37 | Elevanse |  Další postřehy
Prostě jsem se naprosto nudila! Toto jsou mé objevy, vynálezy, myšlenkové pochody, které jsou protkané mou absolutní vyřízeností z celého týdne...
1. Myšlenkový pochod - aneb jak se od slova úroveň dostat znovu ke slovu úroveň:
Úroveň -> škola -> vzdělání -> maturita -> gympl -> učení -> knihy -> slova -> řeči -> pomluvy -> falešnost -> maska -> pleť -> krém -> opalování -> slunce -> prázdniny -> volno -> zájmy -> sport -> posilování -> fitko -> svaly -> člověk -> biologie -> rostliny -> slunečnice -> semínka -> Rossmann -> prodavač -> peníze -> boháč -> president -> stát -> bordel -> popelnice -> zápach -> záchod -> štětka -> prostitutka -> sex -> vášeň -> láska -> srdce -> karty -> poker -> hra -> level -> úroveň
2. Hádanka pro vás - vymyšlená jen a jen mnou. Chci abyste si procvičili své přemýšlení při této namáhavé hádance, a dokud nepřijdete na odpověď, nebude na blogu žádný další článek. :P
Předmět jenž máš uhodnout:
stačí mysl posunout
do dávné minulosti
kde dva lidé měli všeho dosti
na něco pozor nedávali
a tím Boha rozhněvali
za všechno může jedna koule
díky níž všichni umíráme.
Nový ton však fyzik byl
ten kouli také objevil
díky níž pak poznal mnohé
což bylo pro společnost dobré.
Už víte? Kdo objeví to slovo, je podle mne borec! A smekám před ním kobouk...
3. Zajímavá myšlénka - už mě napadla trochu dřív...
Všichni jistě víme, že pes dělá "Haf", kočka dělá "Mňau" a kráva "Bů".
Ale všichni také jistě víme, že v angličtině je to: "Woof", "Meow" a "Moo".
A já se ptám, opravdu vydávají zvířata jiné zvuky v anglii a americe než tady u nás? :D Nechápu! :D
4. Parodie na Máj - někde se to ani nerýmuje, ale co :P Je to takovej blaf, kterej jsem vymyslela :D
Bylo pozdní ráno,
posledního března,
poslední březen,
byl spaní čas.
Babiččin zval ku spánku hlas,
kde nechutný zaváněl smrad.
O spaní šeptala tichá postel,
kvetoucí orchidej pěl Evy a Vaška žel,
svou lásku Vašek Evě pěl
Evě pak jevil jeho stesk.
5. Konec. Jak se vám to líbilo? :D

262. Rodičák

14. dubna 2011 v 19:38 | Elevanse |  Diary
Dnešní večer je nadmíru úspěšný! Takovýhle úspěšný večer bych si přála každý den! :D Ale bylo to opravdu za velké zásluhy... :/ Tak za prvé máma byla na rodičáku. Samozřejmě se tam dozvěděla, že jsem velmi hodný a pilný žák. :P :D A také známky, které mám trošku horší než v pololetí, ale přesto jsou pěkné, a navíc si je ještě můžu opravit - do konce škol. roku daleko. :) (no vlastně už jen dva měsíce :D). Jinak mně prý učitelé chválili. To si nedokážu představit... :D Tak to byl první úspěch, další úspěch je ten, že jsem si konečně uklidnila vztahy s kámoškama, takže teď spolu všechny vycházíme naprosto v pohodě. :) Což mně hooodně těší. A třetí věc: dneska jsem dělala večeři - těstovinový salát, a všem moc chutnal. :) Takže, jak vidíte, naprostá spokojenost. :) Jo a představte si, že nám na gymplu chtěji zrušit školní výlety! No to je vrchol! Doufám, že to tak neudělaj, protože prostě takovýhle třídenní výlety s učitelama jsou na škole to nejlepší! Můžete se nejen ulejt ze školy, ale taky si pořádně užít čas s kámošema. Je to podle mně nejenom dobrý pro odpočinek, ale i proto abychom si upevnili ve třídě vztahy... A proč nám to chtěj zrušit? Protože prý mají nedostatek peněz... No hlavně že maji tisíce na vybavení fyzikální laboratoře! :/ No nic. Jaké jste měli dneska úspěchy vy? Také vás něco tak naštvalo, jako mně? :)

Spektrum barev

11. dubna 2011 v 20:44 | Elevanse |  Úvahy
1. Červená
Pod touto barvou si jako první představím krev, bolest. Je to barva vášně, obrovských emocí, barva ženství a plodnosti.
2. Zelená
Barva klidu, přírody, míru. Má velké uklidňující účinky, používá se k relaxacím. Je to znakem života, narození...
3. Žlutá
Barva jasu, svitu, naděje a neuvěřitelného optimismu. Je to barva Slunce a všeho zářícího, je dalším ze znamení života. Velmi povzbuzující barva.
4. Modrá
Barva klidu, pohody. Modrá jako voda - neuvěřitelná čistota, chlad, klid. Je to společně se zelenou také uklidňující barva.
Bez barev by zkrátka život nebyl životem.

261. Šumava

10. dubna 2011 v 20:30 | Elevanse |  Diary
Ahoj, ahoj. O víkendu jsem byla zase na Šumavě. :) Tentokrát tam jeli rodiče něco zařizovat, ale přesto jsme si jednou vyrazili na malou procházku. V pátek jsme odjeli hned po škole, takže jsem si sotva stačila všechno sbalit... Spolykala jsem Kinedril a jelo se. :) Večer jsme byli tak urvaní a unavení (ze školy, práce), že jsme se nezmohli na nic jiného než jen jít na pivečko do hospody. :) Já jsem si tentokrát pivo nedala, ale objednala jsem si kofolu a potom takovou novinku - Frisco - je to něco jako ochucené šampaňské - já jsem měla příchuť jablko a citron - fakt doporučuju. :) Když jsme vyšli z hospody, tak už byla tma, ale přesto jsme šli s bráchou a mamkou na dětské hřiště a prolejzali tam všechno možný. :D V sobotu jsme jeli do jednoho města - táta tam něco zařizoval a my s mamkou jsme tam pomáhali jedněm známím se zahrádkou - zalévat a stříhat stromky a natírat plot. :) Odpoledne jsme přijeli zpátky a já s bráchou jsme samozřejmě pařili na notebooku. Mám teď stáhlou novou krásnou hru, kdyby vás to někoho zajímalo tak - Cooking academy, Ghost Town mysteries... Pak šel táta spát a my jsme naladili nějaký německý rádio (byly jsme u hranic), ale hráli tam docela luxusní písničky, takový remixy a remaky. :) A šli jsme spát asi něco okolo dvanáctý. No a dneska - neděle, jsme se vrátili domů. Ale ještě před tím jsem musela v bytě vytírat a mýt nádobí. :/ A doma mě čekala rozkvetlá zahrádka + vyklíčila mi petrželka, hrášek a ředkvičky, takže docela úspěch! :) A pak jsem se učila a teď mi už jen zbývá dodělat protokol na praktika z fyziky. Jo už jsem se zmiňovala, že si budeme vybírat semináře? Nebo spíš jsme si je už měli vybrat. :D Já si vybrala: matiku a biologii. :) Tak doufám, že mi to vyjde, a tyhle semináře otevřou. :)
Takže jsem měla takový napůl pracovní víkend. A co jste dělali vy? :)

Dotazníček č. dva :P

9. dubna 2011 v 13:00 | Elevanse |  Diskuze
1. V kolik ráno vstáváš? - Ve všední den v 6.15. A o víkendu jak kdy. Někdy v deset a někdy už v sedm...
2. V kolik chodíš obvykle spát? - Většinou kolem desátý.
3. Nosíš rovnátka? - Nou!
4. Nosíš brýle? - Jj, dioptrie 0,5.
5. Nosíš protézu? - Jj. :P (joke)
6. Nosíš dlahu nebo sádru? - Nieč! :D
7. Kolik je teď hodin? - 21:11
8. Máš ustlanou postel? - Ne, protože na ní ležim. :D
9. Co je za den? - Čtvrtek.
10. Teď napiš i rok! - 2011
11. Znáš nějaké online hry? - Cooking Academy, Battle Knight,...
12. Hraješ je? Jaké? - Obě :P
13. Máš na posteli něco jiného než polštář a peřinu? - Jo, notebook, plyšáka, kabel od notebooku.
14. Máš teď v pokojíku uklizeno? - Yes! Jsem pořádná. ;)
15. Kolik je teď hodin? - 21:12
16. Máš tiskárnu? - Jj.
17. Máš skener? - Jj.
18. Jaký si kupuješ časopis? - No přeci Top Dívky! :)
19. Umíš šetřit? - Řekla bych, že docela jo. :)
20. Napiš tvoje nej blogaře: - *Geminy* (no vidiš, a chtěla jsem zas psát WeUn! :DD) a spol. :P
21. Kdo má pokračovat? - *Geminy* a spol.

Dotazníček č.1

7. dubna 2011 v 21:07 | Elevanse |  Diskuze
Jelikož si myslím, že toho o mně ještě málo víte, tak se mrkněte na některý otázky + odpovědi :)
Sedm věcí, které máš v tašce: Učebnice, sešity, peněženku, schnilou svačinu od včerejška xD, penál, klíče, sluchátka k mobilu,...
Šest věcí, kterými se uklidňuješ: Tak hlavně muzika, internet, zpěv :D, kafe, čokoláda, spánek.
Pět oblíbených druhů ovoce : Meloun, hroznové víno, jablko, liči a broskev.
Tři věci, které máš teď na sobě : Noční košile, ponožky a nic... xD
O čem teď přemýšlíš: Zítra nesmim pokazit tu kompozici z matiky... =(
Kde je tvůj mobil: Na stolku vedle mně. ;)
Kde obvykle spíš: Většinou v posteli, někdy i vedle ní na zemi. :D
Jakou poslední věc jsi jedla: Chleba se sýrem. :P
Jakého máš mobilního operátora: T-Mobile

260. Školní akademie

6. dubna 2011 v 17:08 | Elevanse |  Diary
Dneska jsme se učili jen 3 hodiny, protože potom byla generálka školní akademie... Samozřejmě, my, jako jediná třída, jsme si nepřipravili absolutně nic..! A dokonce to musí i moderátor říct. Ale ostatní třídy tam měli pěkné vystoupení. Někdo taneční, někdo zpíval, a někdo hrál pohádku. A pak tam byla ještě septima, která po každé čtvrthodině udělala "reklamu" --> jednou tam dělali: Mňam mňam bobík, a potom nějakej prášek na praní... No prostě to bylo hustý. :D Jedna třída tam představovala jakoby život člověka od narození po smrt - to bylo podle mne nejvíc zábavný... První tam chodili v plínkách, pak s aktovkou a tancovali se slabikářema, potom tam přišli metalisti a diskaři (puberťáci), pak dospělí - ty byli jakože na třídních schůzkách a vůbec tam nedávali pozor - jeden z nich spal, druhej rodič telefonoval, a třetímu rodiči řekla učitelka, že to jeho syn ve škole nezvládá, a tak z kapsy vytáhnul tisícovku, a už to jelo. :D No a pak tam přikulhali důchodci. xD To si snad dovede te představit - a tancovali tam polku a valčík a k tomu jeden dědek: "To bejvávaly časy." Právě na tom bylo nejvíc komický, jak starý dědky hráli osmnáctiletý studenti. xD No a ty mimina? Normálně oni přišli v opravdovejch plínách a s dudlíkem v puse. xD Pak tam samozřejmě zpíval sbor, a holky tančili hiphop. Dvě třídy tam měli i pohádky v angličtině. Takže celkově se mi to moc líbilo, aspoň jsem se ulila z němčiny a těláku. :P

259. Kosmetička

2. dubna 2011 v 13:08 | Elevanse |  Diary
Ahojec. Jak vám už napověděl titulek - byla jsem u kosmetičky. :) Už dlouho jsem přemýšlela o tom, jestli tam jít nebo ne, hlavně kvůli penězům, protože co mi holky říkali, že zaplatí za jednu návštěvu přes 700, tak jsem docela koukala... No nejsem zrovna nejbohatší, ale řekla jsem si, že má pleť za to určitě stojí. Našla jsem si tedy výborný kosmetický salon (dokonce byl v našem malém městečku!) a hurá na proměnu! :D Nejprve mi vyčistila obličej, udělala peeling, hluboké čištění (černé tečky), uklidňující masku, atd. Už si ani nepamatuju, co na mně všechno naplácala. :D Byla jsem tam snad hodinu a půl. S tím, že mi tam asi 10 minut nechala napařit obličej. Po "proměně" jsem měla takový ještě zarudlý obličej, ale kosmetička mi řekla, že to je úplně normální, a když jsem přišla domu, tak už to bylo dobrý. :) Mám opravdu o hodně čistší obličej. A dokonce jsem zaplatila jen o něco víc než dvě stovky, takže jsem byla spokojená. :) Kosmetička mi ještě řekla nějaký rady, typy s kosmetikou a dala mi prospekty s nějakými kosmet. přípravky - z konopí. :) Takže si je příští týden nakoupím... A za měsíc se tam obědnám zas. :) Musím říct, že zprvu jsem se toho fakt bála, ale výsledek je úžasný. Paní (slečna?) byla milá, ochotná, takže vše proběhlo v pořádku. A co vy, byly jste už u kosmetičky? Jaký to bylo?