Červen 2011

Reálná X Fiktivní magie

24. června 2011 v 20:54 | Elevanse |  Úvahy
Magie. Většinou si pod tím představíme něco, co je naprosto nemožné a neuvěřitelné, tedy to, co neexistuje, ale přesto to vidíme. Je to jen pouhý klam, nebo něco skutečného? Někteří mágové, čarodějové a kouzelníci předvádí jakýsi kouzelnický trik a nazývají to magií. Někdy jejich trik prokoukneme, ale někdy si opravdu myslíme, že v tom nějaká ta "magie" musí být. A co bych řekla já? Těžko říct, je dost možné, že magie tu opravdu mezi námi je, ale je trošku jinde než právě v kouzelnických tricích. Například nazýváme magií vztahy mezi lidmi - láska, nepřátelství, lítost... Je možné, že právě tyto vztahy můžou být magií. Co si o tom myslíte vy? Někdo třeba věří, že celý život je magie. Někdo věří jen v černou magii. Obor, kde se setkáváme s magií je esoterika (tento pojem známe nejspíš lépe) a je s tím spojeno i vykládání z karet, věštění a jiné věci, s tím spojené. Věříte, že vám někdo může předpovědět budoucnost jen podle vašeho datumu narození? Už mnohokrát se mi stalo, že jsem četla nějaký horoskop (podle znamení zvěrokruhu) a ten popis na mně úplně seděl. Možná to bude tím, že ty popisy dělají tak obecně, aby to pasovalo skoro na každého člověka, možná pracují s pravděpodobností, ale třeba také ne. Třeba jsou obradřeni tou zvláštní sílou a opravdu předpovídají. Každopádně je magie výborné téma na diskutování, takže očekávám vaše komentáře. :)

UNICEF

24. června 2011 v 14:35 | Elevanse |  Další postřehy

UNICEF je jedna z mála organizací, které opravdu pomáhají. Je to dětský fond organizace spojených národů, tedy OSN, kde jsme samozřejmě i my členem. Pomáhají dětem v chudých zemích, hlavně v Africe a Asii, kde je pomoc opravdu potřeba. Shromažďují peníze, a posílají je dětem, do jejich škol, na očkování proti nemocem, na základní životní potřeby (voda, jídlo, hygiena, přístřešek), na léčení, a spoustu dalšího. Odkud berou peníze? No tak hlavně z dobrovolných vlád, veřejnosti a samozřejmě prodáváním předmětů UNICEF. Určitě jste slyšeli o tzv. "panenkách" za 600 Kč. Je samozřejmě dobré přispět na některý z projektů, které UNICEF vede. Nejúspěšnější projekt, který zatím byl je: "Tap projekt". Je to doslova "kohoutkový projekt", kdy si lidé v hospodách a restauracích připlatí za obyčejnou vodu -> a tyto peníze pak jdou na tento projekt. Je to až k neuvěření, že z toho získali hodně peněz - vodu pro 50.000 dětí
na jeden den. Je to úžasné. Samozřejmě toto není jediný způsob, jak pomoci UNICEFu a tím i dětem, může te se také přihlásit na dobrovolnou akci, kdy byste prodávali unicef předměty v ulicích. Můžete takto velmi pomoci. Některé lidi nechávají závěť pro tuto organizaci, nebo adoptují "panenku", posílají dary, hotovosti, anebo můžete přispět nákupem nějaké věci. Je potřeba pomáhat! Navštivte stránky www.unicef.cz a staňte se i vy zachráncem nejednoho dítěte na světě.

272. Já už mám prázdniny

23. června 2011 v 20:24 | Elevanse |  Diary
Jojo. Už zítra mi začínají prázdniny. To závidíte, co? :D Na poslední čtyři dny už nejdu, jelikož v sobotu vyrážím na dovolenou. :) Už se tam strašně moc těším. Je to 4-hvězdičkovej hotel, takže to bude fakt luxus --> budu pak vyprávět. Néé, už se přestanu vytahovat... :D Tak jak to máte s vysvědčením? Já budu mít nejspíš trojec, pár dvojek (a zbytek jedňuchy no). S tou trojkou mně fyzikář docela naštval! Grr! Ale tak příští rok budeme mít konečně toho novýho, tak juchů! Dneska jsem se naposledy učila - udělala jsem protokol na chemii. Zítra jdu navíc stejně jen na 4 hodiny (kvůli poradě), takže se vrátím domů celkem brzy. :o)
Plánů mám na prázdniny hromady, tak vám sem dám nějaký, abyste viděli, že mám OPRAVDU co dělat, a že my 2 měsíce rozhodně nestačí! :D
- dovolená s rodiči
- s M. pojedeme několikrát na kole
- na kole k babičce
- do Prahy - zoo (možná tam nakoupim i učebnice)
- Eliščina oslava
- "rozlučka"
- vaření, pečení
- vyzkoušet si znovu řízení auta s babičkou
- připravovat se na semináře
- akce s holkama (ve městě)
- týden u babičky
- několikadenní brigáda
- napsat taky něco pořádnýho na blog (možná vymyslím soutěž)
- nakoupit nové věci do třeťáku: učebnice, sešity a jiné potřeby (batoh)
- koupit mamce dárek k narozkám
- číst knihy (povinná četba?)
- starat se o zahrádku (plít, zalévat)
- maximálně využít náš bazén :D
- a spoustu dalšího
Takže mám vážně nabito. Určitě se do toho připlete ještě něčí oslava, anebo nějaký výlet. Stejně mi to všechno určitě nevyjde, ale chtěla bych, abych za ty prázdniny toho stihla co nejvíc. A ta brigáda - doufám, že mi také vyjde! Jelikož nějaké penízky jsou občas potřeba... A co vy a vaše plány na prázdniny?

Dan Brown

19. června 2011 v 13:54 | Elevanse |  Další postřehy
Říkám to pořád, že nebejt Dana Browna, tak si člověk nepřečte žádnou zajímavou knihu. Sága Stmívání taky měla obrovský úspěch, ale časem přestala být zajímavá a dnes o Stmívání už skoro neslyším. Tak tomu se říká pomíjivost. Kdežto knihy od Browna jsou pořád hitem, jelikož mají pořád svoje tajemné kouzlo, které nemůžou ztratit. Dan Brown? To je prostě kvalitka!
Jaký mi pravidly se podle mne Brown řídí?
1. Originalita na prvním místě
2. Což takhle trochu přeměnit dějiny?
3. Přesvědčit čtenáře, že jistý jev, o kterém jsme přesvědčeni že je pravdivý, je úplně jiný
4. Ohromit čtenáře
5. Poskytnout čtenářům důvody, důkazy jeho tvrzení
6. Doslova "vcůcnout" čtenáře do děje
7. Popisy, kterých není mnoho, ani málo
8. Dokázat ve čtenářích vzbudit jisté emoce (ať už pobouření, slitování, nesouhlas, zlobu, atd.)
9. Donutit čtenáře přemýšlet, jak asi bude příběh pokračovat - Brown toho pak využije a celý příběh na závěr překope
10. Na konci celý příběh obrátit vzhůru nohama, takže se najednou čtenář dívá na ten příběh úplně jinak a donutí ho si to přečíst znova od začátku
11. Je jich určitě ještě víc, ale tyto jsou asi nejdůležitější. :)
Co je v jeho kniháh obsaženo?
Vždy jsou tam fakta. D. Brown si nevymýšlí (pouze ten příběh, který je s tím spjatý). Všechny organizace (např. templáři, zednáři, Opus Dei, Illumináti, převorství sionské) opravdu existují, nebo existovali. Brown nic nepřehání, takže děj i prostředí působí důvěryhodně a přirozeně. Děj je vždycky napínavý, plný neočekávaných zvratů, překvapení, napnutí, ale i lásky, důvěry a filozofie.
Co jsem četla?
"Aneb Vám shrnu o čem díla jsou, ale nemusíte se bát, nevyzradím vám tu hlavní zápletku knížky. To je už jen na vás, zda si to přečtete, či ne. :)"
Tak jako první: Šifra Mistra Leonarda. Kde profesor Langdon odhaluje ukrytá tajemství křesťanství, která se nikdy neměla dostat na povrch. Celý příběh je vlastně takové pátrání po svatém grálu a nakonec se Langdon dozví, že svatý grál není to, co se všude v učebnicích píše, není to žádný kalich, ani poklad, ale... (přečtěte si ;) Děj se odehrává částečně ve Francii - hlavně v Louvru a pak v Anglii. V Louvru je umístěn obraz Mony Lisy nebo Poslední Večeře (Ježíš a jeho apoštolové), který Langdonovi v pátrání pomůže. D
Jako druhou: Andělé a Demóni. Touto knihou si znepřátelil církev, dokonce se i s Brownem soudila. Za prvé dává na povrch něco, co církev chce utajit a za druhé jí pohrdá. Ale teď už ke knize: Děj začíná v CERNu (fyzikální ústav) v Ženevě, kde jsou největší fyzikové z celého světa a zkouší vytvořit umělý "Velký třesk" a při tom vynalezne jeden vědec tzv. "antihmotu" = malinkou kapičku, která by dokázala zabát vše v okruhu 5 kilometrů. Ten samý den měl profesor harwardské školy, symbololog Langdon návštěvu - vatikánského vyslance, který mu sdělil, že Vatikánu vyhrožují "Ilumináti", jakási tajná společnost (která už neměla existovat, ale nejspíš opak je pravdou). Ilumináty známe jako společnost, kterou ve středověku církev označila za "špinavou", jelikož popírala základní křesťanské teze. Patřil tam např. fyzik Galileo (církev ho zavraždila za jeho tvrzení, že Slunce je ve středu naší soustavy, a né Země). Ale dnes Ilumináti znovu ožili a vše chtějí církvi oplatit. Vatikánský velvyslanec proto sdělí Langdonovi, že 4 kardinálové budou od 8. hodiny každý kardinál jednu hodinu zabit v jednom kostele v Římě a bude ocejchován (jeden vodou, druhý zemí, třetí vzduchem a čtvrtý ohněm). A zároveň Ilumináti oznámili že o půlnoci ve Vatikánu vybuchne bomba. Langdon tedy odjíždí do Vatikánu pomoci řešit hádanku, kdo jsou Ilumináti, kde se skrývají, co všechno chystají a snaží se Vatikánu pomoci je zastavit. Závěr je však ohromující. Ilumináti nejsou ty, za které je všichni měli. Nejsou to ani fyzici z CERNu, ani žádná tajná společnost, ale... (přečtěte si ;) A navíc se zrovna ten den konají ve Vatikánu konkláve (tedy volení nového papeže), takže docel doost drsný. Brown z toho udělal opravdový napínák!
Andělé a Démoni se odehrávají převážně ve Vatikánu, v knize jsou i popisné pasáže různých kostelů, sálů a prostrorů ve Vatikánu. A pak se samozřejmě odehrává i v té Ženevě.
DOPORUČUJI PŘEČÍST! Je to úžasné. :)
Teď čtu další knihu: Ztracený symbol, tak jsem zvědavá, co na mně chystá Brown tentokrát. :)
Jedno upozornění pro všechny, co se chystají to číst: průměrně mají jeho knihy 500 - 600 stránek, tak bacha na to. :D Je to jen pro ty, kteří nemají rádi takové ty tlusté bichle. Ale nemusíte se bát. Děj vás zaujme tak, že přečtete 200 stránek za víkend (tedy aspoň já jsem to tak četla :D) A další upozornění: nezapomeňte u čtení knížky dýchat! :D

Otázky ohledně Boha

17. června 2011 v 18:14 | Elevanse |  Další postřehy
Všechno toto jsou mé názory, takže, prosím, nic neurážejte. Nemusíte se podle toho řídit, nemusíte tomu věřit. To jen aby nevznikly nějaké nesrovnalosti.
Co je Bůh? Bůh je vše kolem nás. Je to hmota, energie, síla, myšlení, lidské vlastnosti, zkrátka vše. Je to něco co shrnuje všechny nás, lidi, dohromady (samozřejmě nejenom lidi) + je k tomu přídána ještě JEHO duše, jinak by toto všechno nemohlo existovat. A právě k jeho duši se modlíme, jelikož je to jeho jediná součást, kterou vlastní sám a nikdo jiný.
Jak vypadá? Odpověď jsem již částečně zodpověděla. Neměli bychom si ho představovat jako Slunce, ani jako člověka, ani jako Anděla, ani jako nic jiného. Je to zkrátka vše dohromady. Podle hinduistů má modro-šedou barvu (když dáme dohromady všechny barvy vesmíru).
Které náboženství je "to pravé"? Všechna náboženství, která neuznávají násilí a která neopovrhují ostatními náboženstvími jsou ta pravá. Já osobně křesťanství nikdy za náboženství nepovažovala. Možná ze začátku mělo dobrý úmysl, ale teď rozhodně ne. Jen se podívejte na jejich dějiny - samé vraždění, někdy dokonce i BEZDŮVODNÉ, prostě jenom zabíjeli ty, co byli jiného náboženství. Avšak si neuvědomili jednu věc = všechna náboženství jsou si rovna. Ani jedno z nich není dokonalé. A proto uznávám VÍRU jako to, co si každý vytvoří sám - může se inspirovat v jiných náboženstvích, může se klidně nechat vést některým z náboženství, ale rozhodně by se kvůli tomu neměl dopouštět násilností, jelikož tak škodí Bohu - a to už je proti náboženské.
Jaktože Boha nevidím? Otevři oči a uvidíš ho. Je všude. Ale není to tak jednoduché jak se zdá. Chce to VÍRU.
Co se stane až umřu? Jsem částečně hinduistka, takže věřím v převtělení duší. (ono je vlastně převtělení i v křesťanství, nebo v buddhismu) Až tělo umře, duše z těla vyjde ven a čeká na další příležitost, na další tělo, kam se bude moci uchýlit.
Kým jsem byl v minulém životě a kým budu další život? Podle hinduismu budeš tím, kým si zasloužíš být. Pokud si byl ve svém životě špatný - bude z tebe zvíře, pokud jsi byl dobrý - bude z tebe lepší člověk. A tak neustále pokračuje koloběh přibližování se k Bohu.

271. Nový účes + plány na víkend

17. června 2011 v 17:31 | Elevanse |  Diary
Už mám ten nový účes! Je naprosto dokonalý! :) Fotku sem nejspíš nedám, protože mám "anonymní" blog, ale pro WeUn - foto uvidíš nejspíš na facebooku. :) Ten melír mi nakonec někde chytl do blond a někde do zrz, takže je to moooc pěkný, ani jsem to takový nečekala. :D Ve škole jsem sklízela úspěchy - jak od spolužáků tak dokonce i od profesorů! :DD Němčinářka: "Das ist sehr schick." :) Je to docela dost velká změna, protože před tím jsem měla vlasy polodlouhé a teď je mám hodně krátké. :) A plus k tomu mám ofinu. :) Stávka byla u nás také, ale ne zas tolik, takže jsem se v pohodě dostala do školy a domů taky. Z té kompozice z matiky jsem nakonec dostala 2, takže budu mít i dvojku na výzo. Ještě že tak. :) Uff. Příští rok se musim víc snažit. :) To budu mít navíc ještě semináře, hmmm, to jsem tedy zvědavá. Řiká se, že třeťák je ze všech nejhorší a mně se ani nechce věřit, že už jdu do třeťáku... To je fakt už moc. :D Bože, vždyť já jsem ještě mimino, a budu děla maturitu!!!! :D A příští rok dokonce i řidičák!!! Božínku, božínku... Se základkou máme mít slučák, ale já na něj nejdu, jelikož se mi za prvé nechce a za druhé hned druhý den odjíždíme na dovču, tak bych si nestihla balit. :) A pak máme jakoby "rozlučák na prázdniny" s naší třídou na 3 dny. A je to nějak třináctýho nebo tak nějak - a to ještě uvidím, jestli pojedu. Pokud jo, tak max. na dva dny. :) Aby to nedopadlo jako minule. :D Víkend: Tak zatím mám na zítra naplánované jít na hřiště - jelikož je tam ode dvou den dětí (trochu pozdě, no :D) a hned potom na večer je tam posezení pro všechny vesničany. :) Nejdřív tam budu trochu pomáhat s tou přípravou na den dětí, pak budu s M. na jednom stanovišti - ještě si musim vybrat co - nejspíš hádání poslepu předměty, anebo běhání v pytli. :D Vždycky k nám příjdou nějaký děti, udělaji úkol a my jim za to dáme bod a jdou dál. :) No a na večer tam zase s někým pokecám. :) Takže docela hezká sobota, prý tam bude i hudba, tak jsem zvědavá. :) A neděle = flákáníčko. :P (vlastně i trochu dnešek). Tak si užijte víkend (měl by být sluneční) a zdárek :)*

270. Po dlouhé době

15. června 2011 v 20:32 | Elevanse |  Diary
Úúúú, neumřela jsem! :D Já vím, už jsem dlouho nic nenapsala. Ale znáte to... posledních pár tejdnů ve škole a učitelé se se závěrečkama můžou zbláznit. A my z toho taky. :D Myslim si, že závěrečný práce si docela dávám, ale vyznamenání z toho nebude. :/ Tentokrát se s ním musím rozloučit díky fyzice, kterou jsem totálně pos*ala. Jedna trojka a vyznamenání je fuč. No co, svět se nezboří, hlavně že jsem úspěšně prošla druhákem a teď už jen zbývá jedno: těšit se na třeťák a na semináře s ním spojené... :) Aspoň něco mně bude bavit! :D Asi sem vám to ještě nenapsala, ale budeme mít do třeťáku novýho učitele fyziky = huráááá! A prej mladej a hezkej! O to víc se těšim! :D Na chemii doufám, že nám daj zpátky učitele, co jsme měli v prváku... Bohužel ve škole nebudu na poslední 4 dny, tudíž se nedozvím novinky ohledně třeťáku :/, ale snad mi to holky napíšou! :P Takže se učim naposledy do pátku, a pak na to kašlu. Poslední tejden už se jenom píšou 2 písemky - z ájiny - na to se nemusim učit - buď to vim a nebo ne. :D A stejně mi vychází trochu lepší dvojka. :) A z dějáku - ale to už jsem se učila nejmíň pětkrát, takže to zas takovej horor nebude. :) Postačí mi dvojka. :) Jo a zejtra mám referát na zemák na Indii! <3 Jůů, to si užiju..! :* Tak o škole už dost. Prázdniny jsou před námi, tak už honem myslet, co budu dělat. :D Respektive mám už prázdniny naplánovaný. První týden budu na dovče v Krkonoších. Týden (či dva) budu u jedné babičky s dědou, kteří mají tu farmu, takže budu pomáhat, hlavně vařit a na zahrádce. Už se těšííím... :) A pak někam pojedem s rodičema, taky něco máme naplánovanýho s holkama, možná pojedu do Prahy (jéé, já už tam dlouho nebyla :D). Takže bude rozhodně o čem psát na blog. :) Zítra jdu ke kadeřnici. Už mám najitý nějaký účesy, ale nejhezčí, kterej si asi nechám udělat, je tenhle: Krátké rovné mikádo, postupně sestříhané, vzádu krátké, vepředu delší, zakončené do špičky, ofina - spíš taková patka, na levé straně krátkou ofinu a postupně směrem doprava prodlužovat. A plus k tomu budu mít blond melíry! :D Výsledek (pokud bude uspokojivý) tak uveřejním na blog. :) Co myslíte? Bude to pěkný účes? :) Teď zrovna koukám na téma týdne. Vesmír? Vesmír znamená "vše". Takže fajn, pište o čem chcete. :D Opravdu mně ty témata dostávaj... No nic. Určitě bych vám toho chtěla říct víc, ale jelikžo mně ještě čeká dodělat si tu prezentaci, tak musim končit. Mějte se. :)

A učení a učení...

9. června 2011 v 17:38 | Elevanse |  Další postřehy
Nechci vás nějak zbytečně otravovat se školou :D, ale kdyby se někdo jen trošičku zajímal o gymnazistické učení, pak si tohle určitě přečtěte. :)
Na gympl chodím už dva roky. To už to uteklo... Ani nechápu, jak jsem tam mohla vůbec vydržet. Všichni mi řikaji, jak jsem chytrá, ale ve skutečnosti se něco našrotim nazpamět, pak to buď převyprávim při zkoušení, nebo napíšu do písemky -> a pak většinu z toho hned zapomenu. No je tohle normální? :D Pak dostávám jedničky, ale chytrá rozhodně nejsem... Možná jen na určitě věci. :P Např. na matiku - ale to bych spíš řekla, že mám dobrou logiku. :)
Čeština - Předmět, který by mě, myslím, docela bavil, ale představovala bych si trošku jiného učitele. Tento rok jsme probírali světový realismus, světový romantismus - takže takové ty spisovatele (pokud je znáte) jako jsou: Tolstoj, Dostojevskij, Čechov, Ibsen, Mácha, Němcová, Dickens, Flaubert, Zola, atd.
Matika - Mně docela baví, i když občas se mi něco nějaká písemka nepovede a dostanu z ní třeba čtyřku. Tak přesto to chápu. Jedinej problém u mě je, že se přehlédnu a napíšu třeba že 2 krát 4 je 10. Ale podle mně by to správnej učitel měl hodnotit tak, že ten postup mám dobře, a přehlédnou tyhle drobné chyby (i když občas stačí drobnou chybu a ten výsledek je úplně jiný). Probírali jsme goniometrii - tedy goniometrické funkce (sinus, kosinus, tangens, kotangens) + logaritmy, inverzní funkce a vztahy v trojúhelnících.
Dějepis - Jelikož máme na dějepis stejného učitele jako na češtinu, tak bych to popsala taky stejně: ten náš učitel pořád přebíhá z jednoho tématu na druhý, a člověk má v tom potom bordel a neví, co si má do toho sešitu napsat! x( Hlavně ty panovníky: on vždycky vypráví 10 minut o tom, že na trůn nastoupil nový schopný panovník, který vedl četné války v... blablabla. Ale jeho jméno nám řekne až na závěr! To je opravdu úžasný. Člověk aby si musel nechávat za každou větou řádek mezeru, aby si tam dyžtak něco dopsal, aby si tam dokonce DOPSAL i NADPIS! :( Hrůza. Teď zrovna probíráme počátky českého přemyslovského státu. Jinak mně dějepis ani moc nebaví...
Fyzika - No potěž. Už jsem vám nejspíš vyprávělo o našem fyzikáři, který přišel učit na gympl po tom, co učil na vysoké školy. I ty jeho požadavky byly jak pro vysokoškoláky. Naštěstí už pochopil, že z nás žádní fyzici nebudou a už si z nás dělá jenom srandu... :) :DD Prý budeme mít další rok někoho novýho. Tak doufám, že taky nepřijde z vysoký! :D Ten původní profesor odchází - učit na matfyz. :) Jinak - fyzika naprosto nezajímavá a nudná, až na výjimku: principy elektráren a motorů.
Angličtina - Myslim si, že hovořit anglicky mi docela jde, že mi to nedělá problémy. Taky se angličtinu učím skoro už osm let! :D Občas sice s písemek dostanu nějakou horší známku, ale to je většinou kvůli gramatice a kvůli špatnému napsání slovíčka... Příští rok prej budeme mít nový učebnice, tak se na ně těšim, protože ty Opportunities jsou úplně k prdu!
Biologie - Bereme takový ty malý živočichy a základy zoologie - tak to mně zrovna moc nebere. Ale před tím jsme dělali rostliny, tak to docela šlo. :)
O dalších předmětech se snad ani zmiňovat nebudu, protože je to děs a hrůza. Hlavně ten způsob výuky... Prostě mi ta jejich výuka nevyhovuje, ještě jsem si na ní nezvykla, a ani si nezvyknu...
A co vy a škola? :)

Život je zkrátka plný překvapení

7. června 2011 v 19:06 | Elevanse |  Úvahy
Překvapení - to je to, co na životě nejvíc miluju! :) "Celý život se na něj díváte, ale že to je překvapení, to zjistíte až později." Ležím si v posteli, přemýšlím o všem možném, co bylo ve škole, co bude zítra, jaká bude dovolená, jaký budou prázdniny... A koukám se na zeď před sebou, kde mám přilepených 5 plakátů. Přilepila jsem je tam asi před rokem, a pořád se mi líbí, ještě jsem je nestrhala. :) Vybírala jsem je podle toho, který se mi nejvíc líbili a různě je přilepila na zeď. A až teprve teď jsem si uvědomila, že všech 5 plakátů vyjadřuje mnohem víc než by člověk řekl - je to až neuvěřitelné. :) 1. plakát = strom, každá jeho čtvrtina je jiná - jedna je jako na jaře, druhá v létě, další na podzim a v zimě. Je to vyjádření času, který je pro nás velice důležitý, jelikož bychom nemohli nic dělat, tudíž bychom bez něj nemohli být. Značí také jakousi "pomíjivost", neboli všechno je rychle pryč - život se neustále mění, a my to ani neumíme zaregistrovat. 2. Plakát jsou dva pejskové + jedna kočička - jsou pohromadě, a z jejich pohledů je vidět štěstí - tedy plakát představuje štěstí, pohodu, lásku, rodinu, soudržnost, což je v životě také důležité. Obrázek se dá vyložit i jinak - jelikož jsou tu dva pejsi a jedna kočka, lze mluvit o rasismu - řešení rasismu. Dále je to popírání citátů některých slavných osobností. Jistě znáte: štěstí se nedá koupit. Ale: "Ten kdo tvrdil, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata a koťata". 3. plakát je můj oblíbený zpěvák Robbie Williams, který představuje pokušení, ctižádost, prestiž, umění si jít za svým cílem, což patří k důležitým faktorům v životě. Je to zpěvák - tudíž je představitelem relaxování, vyjádření pocitů a emocí... 4. Plakát je pohled na Prahu ve tmě, je to pohled na řeku, přes které jsou mosty. První věc, co z tohoto obrázku vyzařuje je vlastenectví, láska k vlasti. Dále pak: naděje (osvětlené části ve tmě), umění, architektura (budovy) a dávné počátky naší vlasti. Posledním plakátem je tu květ lotosu - představitel náboženství, hl. tedy hinduismu a buddhismu, představuje zrod, víru, krásu přírody, naději, klid...
Máte ve svém pokoji také něco, co vás ale úplně charakterizuje a ani jste o tom dřív nevěděli? Pokud ne, zkuste něco takového najít. :)
Samozřejmě jsem nenašla jenom ty plakáty, ale třeba mám na nočním stolečku z boku nalepené fotky koní, a přitom jsem se o ně jako malá ani moc nezajímala. Ale teď - mám dobrou kámošku - a hádejte co je její největší hobby? :) Jízda na koni. Ale tohle připisuji k náhodě. ;)

269. Já na to vážně nevypadám

1. června 2011 v 19:51 | Elevanse |  Diary
Já na to vážně nevypadám, ale umím to pořádně rozject! :D Jak už jsem psala, vymyslela si naše třída, že si uděláme společný školní výlet, když nám ho škola nechce povolit. Rodiče jedný naší spolužačky vlastní jakýsi dům někde v zapadákově ve středočeském kraji, a tak jsme se tam rozhodli vyrazit. :) Někdo tam byl od pátka do neděle, někdo jenom jeden den. Já tam byla je jeden den - bylo to hlavně kvůli dopravě, protože v neděli by si pro mně nikdo nemohl přijet, a ostatní bydlí úplně někde jinde, takže by mě domu nejspíš nedovezli. :D
V pátek: Hned po škole jsem jela domu, popadla si svý sakypaky a šlo se na přeložku. Tam jsem čekala na autbus, kterej přijel od čtvrt hodiny pozdějc, protože byly děsný zácpy - všichni se hnali na víkendy. Do V. (město kde bydlí E.) jsem dorazila strašně pozdě, ale naštěstí jsme vše stihli. :) Nejprve jsme šli společně s její mámou vybrat nějaký hodinky. Koupila si takový kovový s bílym tustym páskem. Mně se teda moc nelíbili, ale hlavně, že E. jo. :) Pak jsme fofrovali na autobus, který nás měl dovézt do P. (velká vesnice) Když jsme nastoupili, jelo tam už pár lidí ze třídy z B. (město kam chodím do školy). V autobuse nás bylo asi 8. Když jsme vystoupili v P. šli jsme pěšky přes L. (vesnice) do N. (vesnice/osada) - to už bylo konečné místo. xDD Vážně, ono se tam jde strašně složitě. Dokonce jsme se museli na cestu ptát nějakejch lidí. :D Když jsme dorazili na místo, bylo tam už asi deset lidí. Ostatní pak přijeli až dýl večer. Tak jsme si tam sedli - měli krásné zakryté posezení, takže když chvílema pršelo, tak jsme byli schovaní. :) Přežrali jsme se křupek, brambůrek a všeho možnýho. :D Kluci večír grilovali, a tak jsme si s E. dali společně grilovaný karbanátek. Chlastu tam bylo taky dost - gamrinus, rum, víno, vodka, a pak klasika: džus, kola, voda... Míchali jsme, chlastali jsme snad všechno možný, se všim možnym. :D No bylo nám dooost blbě. Celkem jsem vypila 4 piva, 2 štamprdlata rumu, trochu vodky, atd... :D E. jsem taky hecovala, ať si dá víc, ale ona na to prej neni zvyklá, a tak vypila jen dvě piva! :D Ale na ní je to docela úspěch. :) Já jsem se bavila tedy ohromně. Mně ten alkohol vždycky tak rozpovídá a rozdovádí. :D Takže jsem tam dokonce i začala tancovat, jelikož tancovali skoro všichni. :D Taky jsem je učila nějaký kroky ze zumby, a B. s E. (to je zase jiná :D) nás taky něco učili, no a pak jsme tancovali všichni, všichni všechny fotili, takže se na ty fotky docela těším. :D Dokonce jsem i poprvé kouřila vodnici (vodní dýmku), to byla dobrůtka! :P Měli jste taky někdy? Jediná E. zase nekouřila, ach jo.. :D No nic. :) Teď vlastně musím být ráda, že tam nepila, protože by se pak o mně nikdo nepostaral. :D Já byla totál... Zhruba tak o půlnoci jsem musela jít ven a rozchodit ten chlast, protože se to nedalo. A tak jsme tam pobíhali po vesnici, zpívali a dokonce se zašli podívat i na kravičky v blízkém ohradníku! :D Moc se mi tam líbilo, ale všechno musí jednou skončit - E. rodiče nás vyzvedli a jeli jsme k nim. Cestou se mi zase samozřejmě chtělo zvracet, a tak mi museli zastavit - a právě tam jsem nejspíš stratila svojí peněženku... Pak jsme přijeli k nim, a já to zjistila, ale už se s tim nic nedalo dělat - byli jsme obě ospalé, už jsme ani neviděli na krok a jet zpátky nemělo cenu - byla tma a bylo to daleko. Spali jme asi 3 hodiny. :D A jeli jsme tam hledat tu peněženku -> nenašli. No nedalo se nic dělat. E. mě doprovodila k autobusu, odjela jsem zhruba tak v devět ráno na přeložku, odkud mně dovez děda domu. Sice je to odtamtud kousek, ale radši jsem mu zavolala, jelikož jsem byla ospalá, ještě trochu vožralá a pořád se mi chtělo zvracet. Takže klasické ráno po mejdanu. Ale Bůh se nade mnou slitoval a seslal mi jednoho velice dobrého muže, který cca v 1. hod. odpoledne zastavil před našim domem a řekl mi, že našel moji peněženku - a dal mi ji. On opravdu jel takovou dálku jen kvůli mně? To snad není možné! No samozřejmě jsem byla nadšená! Vždyť jsem v té peněžence měla skoro všechno! Občanku, studentský průkaz, 2 kartičky do knihovny, a taky peníze! Jsem mu strašně vděčná. Já si snad tohle ani nezasloužila. :) Chtěla jsem mu za to něco dát, ale on nic nechtěl a odjel. Teď lituju toho, že jsem mu fakt nic nevecpala... A představte si, že ten člověk mi z té peněženky ani nic neukradl. To se opravdu nevidí. :) Já z toho budu pryč nejspíš ještě rok! Nakonec tedy vše dobře dopadlo a já jsem si v pohodě užívala celý zbytek víkendu. :)
Opravdu pařba za všechny prachy! :D