Červenec 2011

Pravdivé a nepravdivé citáty

24. července 2011 v 17:46 | Elevanse |  Úvahy

Pravdivé citáty:

  1. Všechno jde, když se chce: Když jsem byla menší, přála jsem si abych uměla krásně malovat a kreslit, aby mi šla lépe matika a abych se naučila konečně vařit... Byla jsem na všechno pěkný nemehlo, takže jsem ani nevěřila tomu, že bych se tyhle věci mohla někdy naučit. Myslela jsem si, že já to nikdy nedokážu, protože i několik lidí kolem mně to neumělo. Sice jsem tu jen 16 let, ale za to mně život naučil, že: Všechno jde, když se chce. Teď patřím ve škole k jedničkám v matice. Matika je pro mně prostě úžasnej předmět, budu z něj dokonce i volitelně maturovat... Maluju také pěkně, jinak bych se totiž nedala na volitelnou výtvarku a neměla z ní jedničky. :D Dokonce jsem se naučila i vařit. A tyhle prázdniny jsem se do toho pustila přímo s vervou. Takže citát prostě platí. O tom není pochyb. Sice se omlouvám, dávám takový blbý příklady, ale jiné (nebo vaše vlastní) si určitě vymyslíte vy sami. :)
  2. Milenci při líbání zavírají oči, aby lépe viděli srdcem: Naprostý souhlas. Všechny smysly, co máme: sluch, hmat, zrak, chuť, čich nás jen matou od těch opravdových citů. Proto i při meditaci, abychom mohli navázat lepší spojení s vyšší silou a abych lépe vnímali srdcem, tak zavírámě oči. Očima k nám proudí cca 70 % vnějších vjemů (zbylých 30 % připadá ostatním smyslům), proto, když je zavřeme, tak se snažíme vnímat jinak. Je to pěkně řečený citát. A skrývá toho rozhodně víc, než jak vypadá...

Nepravdivé citáty:

  1. Bez práce nejsou koláče: viz. Rómové, dál nebudu rozepisovat, abych nepobouřila. Nejsem rasistka a vím, že se mezi Romy najde i pár těch "dobrých", pracovitých a poctivých, ale je jich tolik tolik maloučko, že ani nejsou vidět. Prostě si ty peníze od státu nezaslouží. MY všichni na ně platíme. Hlavně z daní - a vemte si, že ty daně ještě zvýšili! Romské obyvatelstvo se pořád rozrůstá. Dělají si děti a ani na ně nemají! Proboha. Sama jsem byla jednou zasvěcena do případu s Romskou rodinou. A říkám vám, to se nedá vystát. Nedávala bych jim ani korunu!!

276. Týden doma

24. července 2011 v 11:26 | Elevanse |  Diary
Práce, práce a práce: Kóónečně jsem taky chvilku doma. :) Dokonce celý týden. Sice jsem chtěla o prázdninách pořád někam jezdit, ale zjistila jsem, že krátký pobyt doma taky neuškodí. :) Nějak jsem se totiž dala do uklízení, takže jsem včera uklidila celý svůj pokoj, vyházela jsem všechny nepotřebný věci - půl pytle. :D Chudáci popeláři... A táta dokonce chce abych to samé udělala i svému bráchovi... No to se ještě uvidí. Ten jeho bordel se mi fakt uklízet nechce. :/ Dneska jsem zase natrhala rybíz a rovnou jsem upekla koláč, budeme ho mít k obědu. :) Jojo, pomalu zastávám funkci matky: starám se o bráchu, peču, vařím (tudle jsem udělala cuketový placičky), uklízím, myju nádobí, .. Bóže. :D Až začnu chodit do školy, tak na to nebudu mít vůbec čas. Bude to zase na mamce. :)
Škola: Poslední dva dny se mi pořád zdají sny o škole - jak už je 1. září a já se šprtám jak blb. :( Né, promiňte, nechtěla jsem vám připomínat, že za měsíc a týden už je tu škola... Jsem hrozná viďte? :D
Taky se omlouvám, že nestíhám vám komentovat blogy, jelikož jak jste si nejspíš přečetli, toho mám dost na práci.
Tak si užívejte prázdnin a neseďte u počítačů a koukejte jít ven (i když v tomhle počasí nevim nevim :DD)
Zdraví Elevanse :)

275. U bábiny a dědy

18. července 2011 v 8:50 | Elevanse |  Diary
10 dní. Umíte si to představit? 10 dní jsem byla společně s mým bráchou u bábiny a dědy (ty jak bydlí o něco dál). Bylo to tam skvělý, jelikož jsme se s bráchou vůbec nehádali a byl čas i na jiné věci, než na práci. No tak tedy, si to nějak seřadíme.
Šternberk: Jeden den jsme si udělali (já, brácha, babi) výlet na hrad Šternberk. Nejspíš ho nebudete znát, ale to je jedno. :D Důležitá věc je ta, že tam bylo krásně. Zrovna jsme ten den měli teplo a sluníčko. :) Ráno jsme od nich z vesnice vyrazili autem s dědou, který si pak ve městě něco nakoupil a my čekali na autobus do Šternberka. Nejprve jsme hledali dobu číslo, z kterého měl autobus jet, a když jsme ho našli, tak ještě zbyla trocha času si koupit nějaký jídlo a pití. Když jsme jeli autobusem, tak jsme se kochali okolní přírodou, protože tam je opravdu krásná. :) Pak jsme dojeli na místo (byla to předposlední zastávka) a hned jsme našli cestu, kudy jít nahoru na hrad. Šli jsme OPRAVDU hodně nahoru, bábinu bolely nohy, ale nakonec jsme tam přeci jenom vyšplhali. Na nádvoří jsme si koupili vstupenku do hradu a šlo se na prohlídku. Prováděl nás tam nějaký kluk a pořád na mně čuměl, a mně to pěkně štvalo! :D Kdyby byl aspoň hezkej... :( :D A strašně mi připomínal vzhledově jednoho spolužáka... No a po prohlídce jsme si koupili nějaký pohledy, suvenýry a bábina koupila mamce k narozkám krásný náhrdelník. :) Po tom všem jsme si koupili zmrzku a šli se podívat na hladomornu, která byla kupodivu trochu dál od hradu. Většinou bývá hladomorna přímo v hradě, ale tady to byla asi výjimka. Byla to i zároveň vyhlídková věž. :D Vedly tam strašně úzký a příkrý schody. A pak se šlo na obídek do jedné restaurace pod hradem. Já měla smažený sýr s hranolkama + kofolu. A brácha si dal koprovku s džusem. :D Když jsme pak nastoupili do zpátečního autobusu, přihrnul se tam celý tábor malých dětiček. Takže bylo vturánu nacpáno. A řidič neuměl namačkat vedoucímu lístek pro 32 dětí. :D Mačkal to tam asi 10 minut, a pak řek, že to najednou nejde, že to musí rozdělit aspoň na půlku. :D A za bus pak platil cca 600,-.
Domácí práce: Občas jsme pomáhali s vařením, chodili jsme taky na nákup do mini obchůdku. Taky jsme pracovali na zahrádce: vytrhávali jsme mrkve, já jsem si vzala na starost plevel a brácha čistil jezírko. :) Jednou jsme jeli s dědou traktorem do lesa na dříví. Brácha nás celou cestu vezl, je to šikula. :) Krmili jsme taky pejska a kočičku. :D
Volná zábava: Brácha mně pořád přemlouval ať mu udělám stopovanou, tak jsem mu jí jednou udělala. :) Pak jsem si s ním musela hrát dokonce i na schovávanou! xD Jinak jsem si luštila křížovky, sudoku, kakuro, atd. Opisovala jsem nějaký recepty do kuchařky na notebooku, pak jsem taky hrála nějaký hry na ntb a snažila se ho vyčistit, od zbytečnejch věcí a zavést si tam nějaký pořádek. :D Áááá, teď to příjde: Bábina s dědou jsou vášniví posluchačí Šeherezády (aneb ta turecký telenovela: tisíc a jedna noc), tudíž jsme se museli koukat i my a představte si, že se mi to začalo líbit! :D I mýmu 8letýmu bráchovi! :DD Každý den od půl šesté do půl osmé (jsou to dva díly hned za sebou :D) jsme se koukali na tuhletu telenovelu. :)
Tak já raději končím. :D Zkrátka jsme si to tam s bráchou mooc užili. :)

274. Pár dní doma

5. července 2011 v 23:03 | Elevanse |  Diary
3 dny doma. Sotva jsem přijela z Krkonoš, z dovolené, už zase někam jedu. :) Tentokrát k babičce na 10 dní. Aspoň strávím několik dní (cca 3 dny) doma. A zítra už odjíždím. Máme to spojený zároveň s babiččinou oslavou. :) Takže první den budeme oslavovat, druhý den budeme dojídat zbytky :D, a to jsem chtěla zhubnout. :( Pak tam budu babičce pomáhat na zahrádce, v kuchyni a taky sy vyrazíme do města. Jednou, nebo dvakrát od ní pojedu do města a s kámoškama někam zajdeme. :) Tak to by byly plány.
A co jsem dělala dnes? Ještě jednou jsem si prohlížela to vysvědčení, pro které jsem si včera zašla. Jelikož jsem byla na té dovolené, tak jsem ho dostala až teď (pro vysvětlení). :) Představte si, že mi ten fyzikář nakonec nedal tu trojku z fyziky!! Jsem totálně happy! :DD Taky jsme to moje vysvědčení trochu oslavili (dobrou večeří, vínečkem :P) a dostala jsem nějaký penízky. :) Dopoledne jsem se jen tak válela, jelikož jsem vstala asi tak v deset a pak už se mi nechtělo nic do oběda dělat. Jediný, co jsem udělala, tak jsem u babičky obalovala řízky. :D A ty jsme pak měli k obědu. Odpoledne jsme jeli na třešně, přivezli jsme asi tak půl igelitovýho sáčku (mamce ochutnat). Byly výborný! Táta musel lejzt na strom, protože dole byl ten strom úplně obranej... Pak jsem jela na kole s bráchou na střelnici, ten si tam sebral několik holubů na střílení, vyzkoušeli jsme jak chutná obilí xD a jelo se domů. Cestou jsme ještě obrali pár stromů - hrušeň a jostu. Mňam. :D :P Pak táta s bráchou sekali zahradu a já stříhala 2 stromy - břizu a vrbu - ty byly pak obraný! :DD Odpoledne se šlo k babičce na meloun a pak byla ta výborná večeře s pivem a vínem. :)
Počasí. U nás dnes celkem dobrý. Co u vás? Ráno bylo trochu chladný ale po obědě už se nám ukázalo sluníčko a bylo pěkný vedro a dusno. Za chvíli přišli mraky, ale zase odešli, jenom nás minuly. :) Ještě že tak. Ale na opalování to rozhodně nebylo... Ještě se pořád loupu z těch krkonoš. :/
Takže mně tu deset dní neuvidíte. :) No ono to nebude nic hroznýho. Počítejte s tím, že ani komentovat nebudu. Ale až se vrátím tak začnu psát jak články, tak komenty. A teď vám jdu nějaký napsat. ;) Mějte se! A užívejte prázdniny, má být hezky. :)

Něco o mně - dotazník

3. července 2011 v 15:06 | Elevanse |  Diskuze
MOJE POPRVÉ
›› První domácí zvíře: Žádné. :D
›› První dovolená: No moje první dovolená k moři byla do Španělska. Ale před tím jsem určitě byla někde na horách, nebo tak. :)
›› První láska: Ve školce. Jmenoval se Roman. :D
OBLÍBENÉ
›› Film: Forrest Gump, Šifra Mistra Leonarda, Andělé a Démoni, Trosečník (nojo, miluju Toma Hankse :P)...
›› TV pořad: Teorie Velkého Třesku, Simpsonovi
›› Barvy: Modrá, fialová, černá
›› Rapper: Rytmus! :D
›› Skupina: the Black Eyed Peas
›› Sladkost: Čokoláda!
›› Předmět Ve škole: Chemie, Matika, Výtvarka.
›› Zvíře: Kočka,
›› Knížka: Andělé a Démoni, Šifra Mistra Leonarda, Ztracený symbol, Robinson Crusoe, atd.
›› Časopis: Top Dívky, Překvapení, Chvilka pro tebe, Chvilka pro relax
PRÁVĚ TEĎ
›› Pocit: Znechucenej, protože jsem zjistila, že ta čokoláda, co jsem před chvíli snědla, tak byla prolezlá nějakym hnusnym tvorem. Fuj xP A ten se pak plazil po tom obalu.... Bléé
›› Potřeba: Spát
›› Jsem s: ...
›› Jím: Už nic.
›› Piju: Studený kakao
›› Dělám: Vyplňuju dotazník a při tom sleduju televizi.
›› Online: Jj.
›› Poslouchám: Televizi. :D
›› Myslím na: To, jak zítra dostanu vysvědčení. :)
›› Chci: Jet do Indie.
›› Mám na sobě: Triko, podprdu, ponožky, spodky, kalhoty, stačí? :D
BUDOUCNOST
›› Děti: Možná, ale jedině adoptovaný
›› Svatba: Možná
›› Kde chci žít? V Indii
MŮJ VYSNĚNÝ KLUK
›› Barva vlasů: Hnědé, nebo blond
›› Délka vlasů: Krátké
›› Barva očí: Modrá, zelená
›› Výška: 175-180
›› Roztomilý nebo sexy: Roztomilý :)
›› Líbat nebo dívat: Obojí :)
›› Objímat nebo líbat: Objímat :)
›› Hravý nebo vážný: Od každýcho trochu
›› Romantický nebo přirozený: Obojíí (jsem náročná, co? :D)
›› Něžný nebo vášnivý: Oboje :D
›› Zábavný nebo nudný: Zábavný!
›› ,,Dělač problémů" nebo ,,pan tichý"? Nevíím. xD
UŽ JSEM NĚKDY
›› Políbila cizího člověka: Jenom jednou při hře: flaška.
›› Pila alkohol: No jéje, a jak. :)
›› Kouřila: Vodní dýmka, nic víc.
›› Utekla z domu: Ne!
›› Něco si zlomila: Vůbec.
›› Měla kluka: No jednoho (jako neřekli jsme si, že spolu budeme chodit, ale vypadalo to tak :D)
›› Pohádala se s někým: A kolikrát! :D
›› Plakala když někdo umřel: Ano!
›› Někoho zabila: No zřejmě párkrát mouchu, mravence, atd. xD Ale člověka ne.
›› Zamilovala se: Jj.
VĚŘÍM V
›› Bůh: Ano.
›› Zázraky: Ano!
›› Láska na první pohled: Jj.
›› Mimozemšťani: No nějaké živé organismy mimo Vesmír musí být. Ale otázka je to, jestli považujete za mimozemšťana třeba brouka. :D
›› Druhé já: Jo, nastoprocent.
›› Nebe: Cože?
›› Peklo: V metaforické ano.
›› Andělé: Možná v metaforii.
›› Polibek na prvním rande: COže? xD Jestli v to věřím?
›› Horoskopy: No některé jsou pravdivé. Tak půl na půl.
›› Je tu někdo koho bych chtěla, ale vím, že ho nemužu mít? Jo Ewana! :*

Co je to láska?

3. července 2011 v 12:17 | Elevanse |  Básně
Básničku jsem složila do soutěže na blogu *Geminy* (WeUn :P) www. Tématem bylo: Láska.

"Sbalím tě za jednu noc,
nepotřebuju ani pomoc,
pak spolu půjdeme k nám,
a uvidíme co bude dál..."
Povídej, co je to láska?

"Miluji tě, zlato moje,
není mi nic dražší než srdce tvoje,
jsi ta nejkrásnější na světě!
(Ale nevyrovnáš se Ivetě!)"
Povídej, co je to láska?

"Včera Monika, zítra Terezka
s kým mám vlastně rande DNESKA?
To je jedno, hlavně ať si užiju,
a mnoho nocí s nimi prožiju!"
Povídej, co je to láska?

Jeden facebookový stav:
"Andrea má vážný vztah!"
"Dobře ty! A kdo to je? :)"
("Chacha. Žádný takový neexistuje.")
"Má modré oči a je milý!"
"Aha, tak to už je zase jiný?"
"Jj: Kamil, to už je minulost.
A Lukáš to je nejspíš budoucnost. ;)"
"Lukáš? To je ten největší fešák ze školy?"
"Nejenom ze školy, ale i z celého okolí"
"Andreo, ty se ale máš!"
("Už z těch jmen mám guláš")
Povídej, co je to láska?

Láska už není to, co bývalo,
dřív to větší význam mívalo.
Láska ztratila své místo,
teď už máme k zatracení blízko.

Oči nám zalepila černá páska.
A teď mi povídej, co je to láska.

273. Dovolená v Krkonoších

2. července 2011 v 20:00 | Elevanse |  Diary
Tak jsem se vám opět vrátila. :) Možná, že jsem to nenapsala všem: Byla jsem na týdení dovolené v Krkonoších. Musím popravdě říct, že se mi tam mooc líbilo, nejen kvůli dobrému jídlu :P ale i kvůli ochotnému personálu, luxusním vybavení hotelu i pokoje. Příjezd. Když jsme přijeli, byli jsme totálně překvapení. Sice jsme věděli, že jedeme do čtyřhvězdičkového hotelu, ale ten luxus nás opravdu šokoval. Myslím, že jsme jeli poprvé do takhle kvalitního hotelu. Byl kvalitní naprosto ve všem! Hned ten první den jsme okoukli, co tam všechno je. Vybavení - úžasné! Po hotelu byli umístěny různé místnosti s aktivitami: 1. Bazén - Zde jsme trávili nejvíce času, skoro každý den! Bazén byl veliký a voda akorát. Co víc si přát! :) 2. Vířivka - Tak to bylo něco pro mně a pro mamku. Většinou jsme měli celou vířivku jen pro sebe, protože tam nikdo moc nechodil. Nejspíš to bylo kvůli tomu, že v hotelu bylo málo lidí a většinou důchodci (protože ještě vlastně nebyly prázdniny). 3. Posilovna - Úžasné fitko se strašně moc stroji. Také jsme ho měli jen pro sebe. 4. Stolní fotbálek - Něco pro bráchu. :) Ten tam měl mimoto i dětský koutek. 5. Kulečník - Pro celou rodinku. :) 6. Masážní křesla na chodbě - ty určitě znáte! Musím říct, že jsem se po tom nemohla ani hnout. xD 7. Internet - Takže jsem si na něj občas odběhla, abych okomentovala vaše články. ;) 8. Tenisové kurty - Táta jednou dokonce vyzval i číšníka. :D To jste měli vidět! 9. Hřiště na nohejbal (obě hřiště byly hned u hotelu). 10. Další služby byly: masáže, sauna, kryosauna, inhalace, kosmetika, atd. (ale ty už byli placené, ty ostatní jsme měli zadarmo) Pokoj. Ten byl také skvělý. Měli jsme tam koupelnu s velkým zrcadlem (to miluju :). Rodiče měli pokoj pro sebe a já s bráchou jsme měli jiný pokoj. A ještě k tomu jsme měli balkónek s krásným výhledem do hor. :) Na pokoji byla televize, telefon, fén, obrovské lampičky :), atd. Co se týče personálu, úplně jsem zírala. Všichni se k nám chovali strašně slušně, zdravili nás na každém kroku, byli stále oblečení v černém saku s černými kalhotami a kravatou. Při jídle se nás vždy zeptali, jestli nám jídlo chutnalo, pořád nám přáli pěkný den. :) Prostě úžasné. Člověk aspoň


nachvilku zažije pocit, že všichni okolo jsou na něj strašně milý a odpočine si od těch hulvátů u nás ve městě a nejen tam. Něktěří číšníci byli taky vtipný, obvzlášť ten jeden (s kterým taťka hrál ten tenis). Výlety. Na Sněžce jsme nebyli, jelikož jsme na ní byli už nejmíň tisíckrát. Ale byli jsme na Labské boudě, Harrachových kamenech, v Polsku (Polské kameny), na Bílém Labi, a tak různě kolem Špindlu (tam jsme byli ubytovaní). Zkrátka jsem si na té dovolené odpočinula, moc se mi tam líbilo. Příští prázdniny nechci k moři, ale zase sem! :D A abych udělala alespoň nějakou reklamu, tak jsem byla v hotelu ARNIKA ve Špindlerově Mlýně. Patří to pod Oreu. Tady máte ještě foto. :)
Také jsme se tam s mamkou pořádně opálili, mám trošku spálený záda, ale už se mi začínaj loupat. :)
Vysvědčení zatím pořád nemám, čekám na pondělek, až mi ho táta přiveze. :) A co vy? Jak jste dopadli se známkama? Byl nějaký průšvih? A jaký jste měli ukončení školního roku? Byla nějaká rozlučka? Pařba? Nebo jste to naopak ani moc neřešili? :)