Srpen 2011

279. Letní prázdniny

26. srpna 2011 v 21:01 | Elevanse |  Diary
Moooc se omluvám. Vím, že mně už máte dost, ale zkrátka jsem neměla ještě trochu času abych stihla napsat něco smyslupnýho... :) Tak vám jdu popsat co jsem všechno dělala o prázdninách.
1. Dovolená v Krkonoších - výlety do přírody, nakupování ve Špindlu, vířivka, bazén a hlavně odpočinek a výborné jídlo
2. Deset dní u babičky a dědy na statku - zase samozřejmě pomáhání se zvířaty, se zahrádkou a v kuchyni, podnikli jsme výlet na hrad Šternberk
3. Výlet na 5 dní na Šumavu - cyklo, procházky, slavnosti
4. SázavaFest - skvělá pařba, spoustu výbornýho jídlo a muziky
5. Dalších deset dní u babičky a dědy - to samé jako před tím + výlet do obrovského parku v jednom našem blízkém městě
6. Dva srazy s holkama - jednou jsme byli ve městě na drinku a poháru a samozřejmě nákupech, a podruhé jsme byli u E. na oslavě
7. Zbytek času jsem samozřejmě trávila doma - koupání v bazéně, plení zahrádky, luštění, čtení, hraní karet (s bráchou a babičkou), atd.
Tak to je ve zkratce to, co jsem všechno zažila o prázdninách. Teď už mně jen čeká pár dní doma a taky výlet do Budějovic s rodinou. :)
To máme ale vedro, co? Pěkně mně to štve. Protože větší část prázdnin byla celá zamračená a bylo hnusně, a teď - dva týdny před školou - se teprve udělalo hezky... Ale podle mně je to zase až moc. Takhle by se venku dala upéct i bábovka... Taky doufám, že bude hezky i v září. Docela ráda bych šla s tělocvikem na plavání. Ale tak uvidíme, no. :) Už mám do školy všechno nakoupené. Sešity, učebnice, obaly, nový penál... Ještě si budu přát novou tašku, ale to až k narozkám, který mám v listopadu. Tak to snad ty 2 měsíce s tou starou přežiju - je vážně v hrozném stavu... :D Vždyť už jí mám od devítky na základce!
Tak já končím psaní a doufám, že vy si prázdniny užíváte stejně tak jako já. A že se tolik té školy nebojíte. Přeci jenom, bude méně času na koníčky, ale za to se zas uvidíte s přáteli. Třeba vás čeká ve škole i nějaké překvápko. Mně tedy rozhodně ano - dělali nám nový záchody. :D A taky budeme mít novýho fyzikáře... Tak jsem zvědavá jestli to bude příjemný překvápko nebo naopak.
Tak páčko :)

Čeká nás návrat zpět do reality?

8. srpna 2011 v 11:42 | Elevanse |  Úvahy
Realita? Tak ta je nám všem dost vzdálená... A tedy "Návrat do reality" nám příjde jako nějaká věta vytržená ze sci-fi filmu. My máme rádi naše iluze, naši falešnost, zkrátka vše, co nemá nic společného z realitou. My po ní netoužíme, my chceme být takoví jací jsme. Je to tak správně?
Myslíme si, že se lidstvo vyvíjí. Ale podle mně to není pravda. Nebo tedy alespoň ne částečná. V určitých oborech se vyvíjíme: například v technice, kybernetice, v nových objevech a vynálezech. Ale také v něčem upadáme, hlavně v poznávání sama sebe, v poznávání Boha. Počítače, mobily, GPsky, to vše nám usnadňuje život. Ale právě kvůli NIM nepřemýšlíme! A tak je pro nás tato věc samozřejmá. A každý z nás jistě víme, že když nepřemýšlíme a netrénujeme svůj mozek, pak nám to náležitě oplatí - budeme hloupnout a hloupnout. Vím to například i u sebe. Miluju matiku - umím vypočítat všelijaký složitý soustavy rovnic, hraju si s derivacema, integracema, ale když jsem tuhle měla vypočítat jednoduchý příklad (např. 17 +25) musela jsem strašně dlouho přemýšlet a nakonec jsem si to psala pod sebe na kus papíru! Protože už takovéhle drobnosti beru jako samozřejmost a nepřemýšlím o tom - a v tom to je! No, tak jsem se zase dostala tam, kam sem nechtěla, ale to je už jedno.
Návrat do reality by podle mně byl velice krutý, protože se nám už sama realita zdá velice krutá. Ale kdybychom realitou žili, připadalo by nám to normální. Je to jako s dítětem - hraje si mezi hračkama a knížkama a je spokojené, ale když mu dáte k narozeninám např. obrovský bagr, bude si hrát jen s ním a nebude se chtít vrátit zpět k jeho minulým věcem. V hlavě si řekne: "To už bych nebyl tak šťastný." A v tom je právě ten háček. Vždycky když poznáme něco nového, nechceme se vracet k tomu starému. Když utečeme od reality, už se k ní jen těžko vracíme.
Někdo věří, že nám rok 2012 pomůže, že někdo objeví nějaká záhadná fakta, nebo, že nám někdo odhalí pravdu o lidstvu a o jeho osudu. Ať je to jakkoliv, cesta k realitě bude dlouhá a složitá...
Elevanse, 8. srpna 2011

278. SázavaFest

7. srpna 2011 v 9:07 | Elevanse |  Diary
Letošní fesťák byl prostě úúúžasný! :) Trval 3 dny (skončil včera v noci) - z toho byl čtvrtek zadarmo a další dva dny byly zpoplatněné. My tam samozřejmě byli ve čtvrtek :D stejně jako asi polovina národa. Co se týče hudby, tak tam byly kapely: Rybičky 48, Plexis, Wohnout, Keks, Jirka Schmitzer, atd. Hlavně tam byly takový ty rockový kapely, jejichž jména si už vážně nepamatuju, protože nejsou moc známí, ale za to hráli pěkně. :) Byli tam celkem 4 stage. Z toho jedna - ta cizí - byla uzavřená, protože se v ní hrálo až ty další dva dny. Další stage se jmenovala DUHA a tam hráli právě ty rockový, punkový a ska kapely. Pak byla JAM stage, tam jsme byli jenom 2krát a hráli spíš rockový a metalový písničky. A v úplně jiném místě byla poslední stage: Balbínka. A tam hrál třeba ten Schmitzer. Areál byl opravdu obrovský. Před tím jsem vůbec nechápala, co v tom areálu bude, když je tak velkej. Kromě stagí tam byli i stánky s jídlem, suvenýry a taky stánky se soutěžmi (např. prima cool), dále tam byly tetovací a masážní salóny, nebo prospekty a CD. Byla jsem tam s mamkou, a táta se pak přišel podívat kolem 9 hodiny. Potkala jsem tam spoustu spolužáků z gymplu, nebo z bývalé třídy, a pak většinou od vidění nějaký lidi, co potkávám u nás ve městě. K jídlu jsme si dali smaženej sýr a já pak ještě vařenou kukuřici. Mňam. :* Byly jsme tam asi do půlnoci a vydrželi jsme tam dokonce v tílku. Byla to opravdu teplá noc. :) Mamka se nám na konci ztratila (zakecala se) a tak jsme na ní asi půlhodiny čekaly. No já byla nevyspalá! :/ Ale ten fesťák stál za to. Já jsem si odtamtud odnesla takový oranžový věnec, který tam měli skoro všichni, jelikož se to dostávalo vždycky za panáka Jägermeistera. :D A pak jsem si koupila náramek se znaky Jing-Jang. :) Parááádní fesťák. :)

Sranda musí být

6. srpna 2011 v 13:10 | Elevanse |  Další postřehy
Jen abychom si to ujasnili: Nejsem ten blog, který by kopíroval od ostatních všechno možné BEZ ZDROJE. Teď si můžete přečíst pár prima vtípků, které mně doslova rozesmály, nebo zaujaly svou promyšleností. Vybrala jsem jenom opravdu takové lahůdky. Takže si udělejte pohodlíčko a čtěte. :) U některých vtipů jsem připsala za ně do závorky mé reakce.
1.) Tisková zpráva: Letadlo na sluneční pohon se včera v noci z nejasných příčin zřítilo.
2.) Jeden chlap sedí na záchodě a ne a ne si ulevit. V tom slyší z vedlejší kabinky: prd, žbluňk.... "teda já vám závidím, já tady sedím už asi hodinu a furt nic." a z kabiny se ozve: " Nemáte co, to první bylo do kalhot a to druhý mi spad mobil do záchoda."
3.) Stojí dva pánové na záchodě, jeden černoch, druhej běloch.
Jak tak čůrají bok po boku, chlapská ješitnost jim nedá a vzájemně se okukují.
Ten bílý se osměli jako první: "Já na něm mám vidět dvě vytetovaná písmenka - H a A.
Ale pozor - to je jen první a poslední písmenko, když je "v akci", objeví se celé jméno mojí přítelkyně, jmenuje se Hana. A co vy?
Taky se ta Vaše jmenuje Hana? Koukám, taky tam máte H a A."
Černoch se zazubí a říká: "Ne, já tam mám HAPPY HOLIDAY AND WELCOME TO JAMAICA" (Ahá, tak takhle se vítá v Jamajce! :D)
4.) Nový kohout velkopansky přikročil ke starému kohoutovi a říká:"No, ty starý prďolo, je čas,abys šel do penze".
Starý kohout odpověděl: "Ale no tak, přece nemůžeš obsloužit VŠECHNY slepice. Podívej se, co to udělalo se mnou. Nech mi aspoň ty dvě staré v rohu".
Mladý kohout na to : "Zmizni, jsi vyřízený a já přebírám žezlo".
Starý kohout řekl: "Tak ti něco řeknu, mladý siláku. Budeme závodit kolem statku. Kdo vyhraje, bude mít exkluzivní práva na všechny slepice".
Mladý kohout se zasmál: "Nemáš žádnou šanci, starochu, takže abych byl fér,dám ti malý náskok".
Starý kohout se rozběhl, o 15 vteřin později se za ním rozběhl mladý kohout. Běželi kolem domu a když přibíhali před přední verandu, mladý kohout doháněl starého. Byl za ním sotva pár centimetrů a už už ho měl.
Mezitím farmář seděl na svém obvyklém místě na přední verandě a vidí jak se kolem něho žene mladý kohout za starým. Sebral svoji pušku a BUM rozstřelil mladého kohouta na cucky. Smutně potřásl hlavou a řekl: "Sakra, tento měsíc už třetí kohout, co není na slepice ..."
5.) Zaklepe na nebeskou bránu, otevře svatý Petr: "Jéé, pan Paroubek ! Pane Paroubek máte dvě možnosti, buď tady zůstat. Nebo se dojít podívat do pekla a je jen na Vás co si vyberete."
Paroubek se podívá za sv. Petra, poletují tam andělíčci, příjemná hudba, všichni jsou na sebe hodní, nikde žádný alkohol.
"No, já bych se podíval ještě rád do toho pekla, abych byl informovaný."
Zabouchá na pekelnou bránu, otevře mu čertice: "Jéé pane Paroubek pojďte dál."
Všude jídlo, pití, krásné holky, hudba, pohoda, zkrátka večííírek. Paroubek letí zpátky do nebe, omluví se svatému Petrovi, a že by raději do toho pekla. Vrátí se do pekla zabouchá na bránu, v tom vyletí čerti, chopí se ho a šup s ním do kotle, a začnou topit.
Paroubek nadzvedne poklici a říká: "Jak to, dyť tady před chvílí bylo veselo, tancovalo se jedlo, chlastalo, holka na každém rohu, co to je?!"
A jeden čert mu povídá: "No jo, to jo, to jsme ale měli předvolební kampaň a ta už skončila."
6.) Z auta vystoupí nasraný chlap a křičí
na ženskou za volantem druhého auta:
"Ty krávo, dělala jsi někdy řidičák?!
A blondýna odpoví:
"Určitě víckrát než ty, debile..!"
(další z úžasnejch vtipů o blondýnkách)
A zde je zdroj, ze kterého jsem čerpala: www.dooffy.com

Klady facebooku

2. srpna 2011 v 14:07 | Elevanse |  Úvahy
Nehodlám tu psát nějaký chvalozpěv či snad serenádu na téma facebook, ale chtěla bych i přes všechny jeho zápory vyzdvihnout jeho přínos pro náš život a vědecké účely. Facebook je všestraně užitečný nástroj. Ano, sice jsme na něm někteří závislí, někteří jsou dokonce skrz něj zneužíváni, ale přesto na něm najdeme spoustu kladů.
Vezměte si například rychlou a skoro bezplatnou komunikaci (pokud nepočítáme poplatky za užívání internetu :D). Potřebujete rychle něčo sdělit kámošce? Nebo si snad na rychlo domluvit s partou sraz? Nebo potřebujete kontaktovat mámu, ať Vám koupí večeři na zítřek? Toto všechno s pomocí facebooku jde. A velice jednoduše! Na co vytáčet číslo na mobilu, nebo psát zdlouhavou SMSku, když to jde tak jednoduše? Hm? ;) Co se týče facebookových aplikací, hlavně teď mluvím o hrách, tak ty nemusí být jen závislostí, ale i odpočinkem, zábavou a někdy i učením. Spousta mých přátel se odhlásilo s facebooku jen z toho důvodu, že jsou na něm závislí a že jsou schopni na něm být třeba i hodiny denně. Ale měli bychom pochopit že facebook není jen o chatování, hrách, aplikacích, ale je to i o podávání novinek do světa svých přátel a obráceně: dozvídání nových informací od svých přátel.
Je opravdu všestranně užitečný, ač se to tak nezdá. :) Snažila jsem se článek pojmout pozitivně, protože negativních článků na téma facebook jsem už napsala více než dost. Můžete si je přečíst v této rubrice (úvahy). A teď bych ráda slyšela Váš názor. Souhlasíte se mnou? Nebo chcete něco dodat či s nějakým z "mých" domněnek o facebooku nesouhlasíte? Nebojte se to napsat. :)
Elevanse, 2. srpen 2011

277. A už je tu srpen

1. srpna 2011 v 20:12 | Elevanse |  Diary
Občas si tak říkám, jestli bude někdy můj článek začínat něčím jiným než omluvou, že jsem tu nebyla a nestíhala nic psát. Ale dnes to bohužel musí být stejně. Víte, jsou prázdniny, a já toho mám nad hlavu. Pořád někam jezdím, doma nejsem skoro nikdy, a takže nestíhám psát.
Tentokrát jsem jela na 5 dní zase na Šumavu. Byla jsem tam s rodičema a bráchou. Pět dní s nima je na mně opravdu moc, protože se neustále musím s někým o něčem dohadovat, táta pořád do mně rejpe a brácha je věčně naštvanej a uraženej. Máma má zase svých starostí dost a je kvůli tomu nervní. A tak se sama sebe ptám, má cenu dělat takovýhle "odpočinkový" dovolený, když tam máme více starostí než doma? No dobře. Tak teď jsem se vypovídala z toho nejhorší, a teď jdeme na to lepší... :D
První dva dny jsme jeli na kolech: 1. den jsme v půlce cesty totálně promokli, a tak jsme se rozhodli vrátit se. Cestou se stavilo u tržiště u hranic, kde si mamka vybírala nějaký dárek k narozkám, ale stejně nic nevybrala. Scháněla totiž nějakou pěknou sukni, a ty tam skoro vůbec neměli. Byli tam samí trička, džíny a mikiny nebo bundy. Všechno za pár babek (něco dokonce i značkový :D). Měli tam úplně úžasný pásky, že jsem si myslela, že si je snad koupím. :D Ale nebyl na to čas, snad příště. :) Večer jsme šli na výbornou večeřičku do restaurace. Já si samozřejmě dala kofolu a maso s šunkou polité sýrem + krokety a tatarka. Moje oblíbené (ale až po smaženom sýru :P). Druhý den taky trochu pršelo, ale přesto jsme dojeli na kolech až do cíle: k Lipnu, kde jsme si dali kofolu. Cestou to byli samé rovinky, to je také jeden z důvodů, proč sem často jezdíme. Za ten den jsme ujeli něco kolem 40 km. :) Třetí den se konaly místní slavnosti, na které jsme samozřejmě museli jít. Byl tam hlavně hudební program a spoustu stánků s cukrovinkama, domácíma výrobkama, jídlem a suvenýry... Pak tam byly různé soutěže a atrakce. Já jsem vyzkoušela střílení z luku. :D Prvních pár tref jsem dala totálně vedle: jednou do stromu, který byl asi o 2m daleko od terče xD a jednou jsem zabodla do dřeva, které podpíralo terč. :D Ale pak už to šlo líp. Co se týče jídla, tak já jsem ochutnala turecký med, smažený uzený sýr s toastem, guláš, a donuts s karamelem a skořicí. A jelikož pak znovu začalo pršet, tak jsme zabrali super místečko ve stanu. :)
4. den jsme přejeli do blízkého města, kde jsme se šli před (opět) deštěm schovat do místního infocentra, a tam jsme si pustili asi 3 filmy o šumavské přírodě. Pak jsme oběhli pár krámků a jelo se domu. 5. den už jsme jenom balili a klucí jeli na kolech (přivezli houby).
Celkově se mi dovolená líbila, akorát to počasí a kdybychom se tak nehádali. Ale tak u nás je to klasika. :)
Plány na tento týden: V úterý (zítra) jedu s bráchou do města něco nakoupit a pak pojedem za mámou do práce. Ve středu je volno. Ve čtvrtek jdeme na fesťák (představte si, že je čtvrtek zadara!!). A v pátek a v sobotu slavíme. :)
A copak děláte vy? Hlavně co MOJE blogy? :))) Slibuju, že po prázdninách budu poslušnější. Budu se snažit oběhnout vaše blogy a napsat alespoň ke každému 2 komentáře. Víc opravdu nestíhám, omlouvám se. :(