Klady facebooku

2. srpna 2011 v 14:07 | Elevanse |  Úvahy
Nehodlám tu psát nějaký chvalozpěv či snad serenádu na téma facebook, ale chtěla bych i přes všechny jeho zápory vyzdvihnout jeho přínos pro náš život a vědecké účely. Facebook je všestraně užitečný nástroj. Ano, sice jsme na něm někteří závislí, někteří jsou dokonce skrz něj zneužíváni, ale přesto na něm najdeme spoustu kladů.
Vezměte si například rychlou a skoro bezplatnou komunikaci (pokud nepočítáme poplatky za užívání internetu :D). Potřebujete rychle něčo sdělit kámošce? Nebo si snad na rychlo domluvit s partou sraz? Nebo potřebujete kontaktovat mámu, ať Vám koupí večeři na zítřek? Toto všechno s pomocí facebooku jde. A velice jednoduše! Na co vytáčet číslo na mobilu, nebo psát zdlouhavou SMSku, když to jde tak jednoduše? Hm? ;) Co se týče facebookových aplikací, hlavně teď mluvím o hrách, tak ty nemusí být jen závislostí, ale i odpočinkem, zábavou a někdy i učením. Spousta mých přátel se odhlásilo s facebooku jen z toho důvodu, že jsou na něm závislí a že jsou schopni na něm být třeba i hodiny denně. Ale měli bychom pochopit že facebook není jen o chatování, hrách, aplikacích, ale je to i o podávání novinek do světa svých přátel a obráceně: dozvídání nových informací od svých přátel.
Je opravdu všestranně užitečný, ač se to tak nezdá. :) Snažila jsem se článek pojmout pozitivně, protože negativních článků na téma facebook jsem už napsala více než dost. Můžete si je přečíst v této rubrice (úvahy). A teď bych ráda slyšela Váš názor. Souhlasíte se mnou? Nebo chcete něco dodat či s nějakým z "mých" domněnek o facebooku nesouhlasíte? Nebojte se to napsat. :)
Elevanse, 2. srpen 2011
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni na jedno ze slov a dozvíš se, kolik máš...

Korun
Kilo
Přátel
Aut
Sourozenců
Zubů
Let

Komentáře

1 *Geminy* *Geminy* | Web | 2. srpna 2011 v 20:21 | Reagovat

Fb je jaasný příklad toho, že všechno má své klady a zápory. :) To jak si ot tu popsala s tík vším souhlasím. Nejlepší na něm je, že jsou na něm lidé z mnoh azemí a z mnoha míst anší republiky. Jsou tam stránky různých firem a reklamy na různé výrobky, takže díky fb nacházím super shoppi a tipy :). Navíc aspoň víme kde se co pořádá. To jsou užitečné klady :)

2 Lea Jennifer Lea Jennifer | Web | 5. srpna 2011 v 15:23 | Reagovat

Ahoj Elevanse, nevím jestli si na mě ještě pamatuješ, kdysi jsme byli spřátelené a teď sem náhodou narazila na tvůj blog :D :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama