Září 2011

Jóga

28. září 2011 v 17:50 | Elevanse |  Pro tvé tělo

Jóga je nejen jakési cvičení na kondici těla, ale i uvědomávání si sebe sama. V článku najdete několik velice zajímavých cviků, které sama cvičím a které bych vám také chtěla doporučit. Více najdete v celém článku.

Rearándž + příjímání nových spřáteláků

24. září 2011 v 14:26 | Elevanse

Nu ahoj všichní! Jak jste si jistě všimli, můj blog prošel velkou změnou. Zatím sice jen designovou, ale chystám se i na další změny ohledně obsahu blogu. Čtěte dále a dozvíte se více.

282. Co je zas nového

20. září 2011 v 20:20 | Elevanse |  Diary
Škola :/ Už nám pomalu utíká září před očima a já si teprve teď uvědomuju, že je vlastně už po prázdninách a že každej den musím vstávat v 6.15 a pádit do školy. Je to hrozně stereotypní a stereotypii nemám ráda. Každopádně se s tím musím nějak smířit a začít konečně pracovat. Zatím jsem byla již 3 krát zkoušená a několikrát jsme už psali test - celkově: nic moc. Fyzika: 3, chemie: 2, čeština: 2-3, biologie: 2, společenky: 4, angličtina: 1 (za rozhovor :D).
Jóga O:) V rámci mé zaujatosti k indické kultuře jsem se pustila do dalších prvků hinduismu (vlastně i buddhismu), a to jógy. Nikdy sice nebudu jako ti jogíni, kteří dokáží stát na hlavě půl dne, nebo spát ve vodě, ale aspoň se snažím proniknout do toho smyslu a tajemství jógy. Znám také pár cviků např. na bolest hlavy nebo na různé jiné problémy. Součástí knihy, kterou jsem si nedávno půjčila byl také desetitýdenní program cvičení jógy, kdy máš na každý den předurčeny různé cviky (cca 10 cviků + většinou jsou zakončené relaxačními cviky). Zatím to cvičím jen pár dní, ale musím říci, že mi to pomohlo. Nejen, že si perfektně protáhnu tělo, ale také si u toho pročistím mysl. :)
Volný čas :) Co se týká volného času, tak toho moc nemám. Příjdu ze školy, učím se a jdu spát = takže jak vidíte, tak na nějaké koníčky asi nebude moc čas. Trochu času však mám o víkendu. Nakoupila jsem si černé a bílé korálky + special nit. A budu tvořit takové ty náramky přátelství (nebo jak se tomu říká). Až budu mít hotovo, tak je vyfotím a dám sem na blog. :) Pak bych také mohla konečně pokračovat v tom mém vyšívání, protože ho ještě pořád nemám a pletení - to se chci naučit nové techniky a zkusím i uplést ponožky. Zatím jsem jen uháčkovala mámě čepici. :D
Akce :D Tak minulý víkend jsem zašla na pivařské slavnosti k nám do města. Na programu byli různé místní hudební kapely (nejdřív dechovky, které pak pomalu vystřídal rock), bylo tam moře stánků, soutěžení a také se zde konala prohlídka místního pivovaru (samozřejmě :D). Pak byla bráchova oslava = to nebyla skoro žádná akce, neboť se sejdeme jenom celá naše rodina, dáme si večeřičku, chlebíčky brambůrky, pokecáme a jde se domu. :) V neděli jsme ještě měli vedle posvícení. Jinak, si myslím, že nic nového. :)

A teď vás prosím, pokud jste si přečetli článek tak budu ráda za každý komentář + bych byla ráda, kdybyste odpověděli:
1. Můj blog by chtěl nějakou zásadní změnu, co se týče obsahu. Napadá vás něco? Např. zda mám začít se soutěžemi nebo více psát povídky, atd. Zkrátka, co byste chtěli vy. :)
2. Chtěli byste článek o józe? S tím, že bych zveřejnila i nějaké osvědčené techniky a cviky.
3. Co se týče designu, jak byste si ho představovali? Např. jestli chcete přírodní, nebo crazy, nebo nějaký vlastní výroby, atd.

Děkuju moc, Elevanse ;)

281. Záříjové dny

14. září 2011 v 20:51 | Elevanse |  Diary
Ahoj! Dnes jen krátce. To víte, ještě jsem si nezvykla na velice rychlé tempo naší školy po prázdninách, a tak trochu nestíhám... :/ A co vy? Zvykli jste si rychle, nebo vám to dělalo stejné problémy jako mně? Už jsem taky byla jednou zkoušená a na příští týden máme naplánovanou hromadu testů. Nejlépe mi zatím asi jde matika (jak jinak :D) a chemie, ale za to ta bižule mi moc nejde, dále moc nezvládám: dějepis, společenky. Už konečně máme toho novýho fyzikáře (možná jsem vám o něm už říkala). Je doost mladej, prej mu je 25 let. Polovina holek ze třídy samozřejmě při hodině slintá. :D Ale mně osobně se tedy moc nelíbí. Ale povahově docela ujde, rozhodně lepší než TO, co jsme měli před tim. :D Občas si udělá ze sebe srandu, nebo poví nějaký vtípek a tu fyziku dokáže docela dobře vysvětlit. :)
Mimo školu se učím, kreslím (už jsem namalovala 2 obrazy), hraju různý hledací hry na ntb, protože poslední dobou mně nějak chytly. :) Mám ráda i spoj 3, ale nejsou tak dokonalý jako ty hledačky. Zatím nic nečtu, až na rozečteného Švejka, kterého nejspíš nikdy nedočtu. :D Počasí bylo zase tento týden pěkné, ale bohužel jsem byla zavřená ve škole nebo doma - kvůli nemoci. :/ Minulý víkend byla zabijačka a na tenhle víkend mám naplánováno taky docela dost věcí: bráchova oslava, zajedu se podívat na Z. závody na koních, pojedeme do města na pivovarský slavnosti a v neděli jdeme na posvícení. :D A co máte vy v plánu?
Zdraví Elevanse

280. My holiday

1. září 2011 v 20:23 | Elevanse |  Diary
Hello my friens! :) Because there is school comming and I must practise my skills, I am writting you a special article about my summer holiday. I hope you'll like it! ;)
In the first half of my holiday I was often at home and taking care about my small garden. I tried to cook some food, too. If I mastered this? Yes, it was very easy for me. I cooked for example cakes, stuffed zuchinni, fruit dumplings (plums), pancakes etc.
In the second half of my holiday I was with my grandparents. They have a small farm so I tried to help them. I had to feed animals, concretely two cows, two pigs, one rooster and fifteen hens. But I had some problems with two pigs. Because they were allways impatient and wanted some food. So I had to take a broom, open the door and pushed them with a broom in the corner. And now I threw them their food and fastly removed from their place and closed door. I was allways so afraid of this action. Next problem was a rooster and one crazy hen. Every time I went near them, they firstly looked at me and than they ran to me and started bite my legs. So they were very dangerous, too.
When I came back from my grandparents, where I was two weeks, I must two week relaxed.