Březen 2012

Letní šaty

22. března 2012 v 16:00 | Elevanse |  Móda
Ahoj! :) Založila jsem úplně novou rubriku, která se vám, doufám, bude líbit. Bude o módě. Ale ne tak, jak byste čekali. Vždy vám do nějakého článku zveřejním nějaké módní prvky a vy mezi nimi budete hlasovat. :) Začínáme 1. kolo: LETNÍ ŠATY.

Letní šaty

Už je tu teplé počasí a s ním i pořádná záplava všech možných šatů. Od krátkých po dlouhé, od bílých po červené a od pruhovaných po jednobarevné. Pořádně zkoukněte všechny šaty na obrázkách a v anketě hlasujte pro nejlepší šaty. :)

Politika v Čechách?

20. března 2012 v 21:06 | Elevanse |  Úvahy
Dneska trochu politicky, protože mně dost naštval výrok premiéra Nečase, který má opravdu vystihující příjmení. Takže hezké počteníčko a těším se na případné komentáře! :)

No má to cenu? Pokaždé když jsou volby, tak vyhraje někdo jiný. Posledních x let se to pravidelně střídá - ČSSD a ODS, což jsou naprosto rozdílné strany. Proč pokaždé lidé dávají hlasy jiné straně? Tak buď jsem levičák anebo pravičák a svůj postoj neměním! - maximálně jednou či dvakrát, to se dá pochopit z různých důvodů. Ale panebože, my si zvolíme jednu stranu - ta pak vládne tak, že se nám to nelíbí a tak si příště zvolíme druhou stranu, protože si myslíme, že bude lepší a že dodrží všechny své sliby, a když znovu vládne, tak chceme zpět tu další stranu. No je tohle normální? V žádném případě vám nevnucují žádný názor, koho máte volit, ale tím, že budeme neustále přebíhat od jedné strany ke druhé nic nedokážeme. Každá země má řekněme svoji "osobnost" - buď je zde většinou levicová nebo pravicová vláda, ale co jsme my?
Ať už jsme normální, či ne, každý z nás má takový celoživotní postoj a názor. Řekněme si to na rovinu, ti bohatí a dobře zajištění většinou volí ODSku, protože jim nevadí, že si připlatí a také jim většinou nevadí velké rozdíly mezi chudými a bohatými. ČSSD většinou volí ti, jenž jsou chudší a chtější "větší demokracii", více práv a povolení. KSČM zase volí ti, co chtějí opravdovou rovnoprávnost, a tak bych mohla pokračovat dál. = tak toto je přesně ideál, každý si zde prostě najde to své, jenže NE! u nás je to pokaždé jinak. Lidé jsou tak hloupí, že politikům naletí na jejich sliby a pak se strááááášně diví, že sliby neplní! A ví te co? Pořád si nadáváte na Nečasovu politiku, ale přitom VY jste si ho zvolili. To je ten největší paradox.

293. Jarní prázdniny

15. března 2012 v 10:09 | Elevanse |  Diary
Nazdárek! Tak po dlouhé době zase píšu do deníčku. :) Jsem ráda, že už taky konečně máme jarní prázdniny. Jsme nejspíš poslední, protože všichni už prázdniny měli, jediný my ne. :D V první půlce prázdnin jsem byla u babičky a dědy na statku - jela jsem tam rovnou v pátek ze školy. Bylo to tam super, bráchovi jsem vždy každý den četla 50 stránek z knížky o konci světa. :D Pak jsme tam sbírali klacky, protože děda stříhal stromky no a v pondělí jsem jela ke Zdeňce na oslavu. Bylo to docela komplikované kvůli dopravě. Ale nakonec se to vyřešilo - děda mně ráno hodil do města a já pak jela s E. do vesnice, kde bydlí Z. Koupili jsme jí jako společný dárek béžové tričko s motivem koně a společné přáníčko s básničkou, která se nám opravdu moc povedla. :) Pak jsme jí každá dala nějakou sladkost (čokoládu, bonbony, atp.). Slavila sice osmnáctiny, ale žádná velká oslava to nebyla - jezdili jsme tam na koni, hráli hry z partičky a koukali se na partičku. Byla jsem za to ráda, protože o nějaký megapařby moc nestojím. Byly jsme tam vlastně čtyři: já, E, Z a M. Užili jsme si zkrátka spoustu srandy, ale uteklo to docela rychle. :) Takže potom jsem od nich frčela s E autobusem do města. Cestou jsme s E povídali anglicky a byla to pěkná trapárna, protože jsme nevěděli polovinu slovíček, který jsme chtěli říct. :D Když jsme dojeli do města, tak jsme se rozešli - E šla na přeložku, protože jí tam jel autobus a já zůstala ve městě, čekala jsem na další autobus, který mi pojede domů - což bylo někdy v půl sedmé. Šla jsem se tedy podívat na námko, jestli mají ještě nějaké otevřené obchody, ale měli otevřeno jen v pár obchodech, tak jsem alespoň začla do Rossmannu pro bonbony. :) A pak už jsem jela rovnou domů. Dneska odpoledne zase odjíždím - tentokrát na Šumavu, takže jsem si ani nemusela vybalovat, jenom jsem spíše přidala nějaké oblečení. Snad si tam ještě zalyžujeme, a kdyby ne, tak pojedeme aspoň do Německa, tam je prý ještě metr a půl sněhu. :) Taky snad překecám taťku, aby nás pozval na večeři, tak držte palce ať se mi to povede. ;D No a po večerech se tam budu muset ještě trochu učit, protože hned po prázdninách píšeme spoustu testů - z matiky kompozici z celý analytický geometrie, z fyziky píšeme z optiky, na němčinu musím udělat slohovku a pak samozřejmě skoro z každého předmětu zkouší... Takže už se musím začít připravovat teď. Takže se tu mějte a snad ještě napíšu až se vrátím! :)
Pá, Elevanse! :)

Tajemství hip-hopu

5. března 2012 v 20:49 | Elevanse |  Úvahy
Také každému říkáte, že jste odpřísahlý rocker, či metalista, nebo že posloucháte skoro všechno kromě hip-hopu? Pak je tento článek právě pro vás. :) Nechci vás o ničem přesvědčovat, chci jen zkrátka říct, že hip-hop sice není taková muzika jaká má být, ale je to takový prostředek, kterým většinou autor chce něco říci - něco důležitého, ať se to tak nemusí jevit. Každopádně si přehrajte 2 písničky naprosto odlišných zpěváků (Coco Jambo a Rytmus), ale oba dva jsou hopeři. Jediný rozdíl mezi nimi je ten, že Rytmus většinou používá sprostá slova, je takový trochu ostřejší, ale když se zaposloucháte do těch slov, uvidíte, že i ta jeho hudba není tak špatná. Coco Jambo zas zpívá většinou takové optimistické písně.
MŮJ POSTOJ: Cocova píseň BUDE FAJN je jediná, která mně opravdu povzbudila. Je to neuvěřitelná písnička, která se nedá vyjádřit slovy. Je prostě natolik optimistická, že dokáže povzbudit a rozproudit opravdu každého. Doporučuji! :) Rytmus mně zas oslovuje spíše tím "rytmem/rytmusem" skladeb ale někdy i texty - např. ZLATOKOPKY řeší docela vážný a častý problém v naší společnosti. Nebo např. KRÁL (pojednává o Bohu a o jeho smyslu). Jeho písně mně většinou uvedou do zamyšlení. Musím říct, že mně hip-hop z hlediska textového asi nejvíce zaujal. Ale musím se přiznat, že Rytmusova píseň JEBE mi smysl rozhodně nedává. Ale tak jsem si řekla, že aspoň nejsem sama, který jebe. :D
Takže zajímá mně váš názor! :) Rytmus nebo Coco? A proč? Odpovídejte v anketě popřípadě diskutujte v komentářích.

Coco Jambo (feat. Dave a Sony) - Bude fajn

Rytmus - Král

Elevanse