Květen 2012

298. Víkend na Šumavě

28. května 2012 v 21:16 | Elevanse |  Diary
Ano, hádáte správně, opět jsem tento víkend prožila na horách. :) Tentokrát jsme s sebou letos poprvé vzali kola a dělali pak cyklovýlety - resp. cyklovýlet. :D Za jeden den jsme celkem ujeli 68 km. No řekněte sami, není to úžasné? :) Byla jsem úúúúplně vyyřízená, bolely mně nohy jak blázen, protože jsem na takovou zátěž zatím nebyla ještě zvyklá. No prostě záhul... Tolik jsem snad ještě ani neujela. ;D
Počasí nám celkem přálo, za to tenhle týden vypadá, že bude propršený... Dneska jsme byli ve škole, když začala pěkná buřina, navíc se zatáhlo, že jsme fakt měli strach, že příjde konec světa. :D A taky dooost lilo, takže jsem přijela domů jako zmoklá slepice. ;)
Konečně jsem domů donesla sazenice okurek od M. Dostala jsem je totiž v pátek, dala jsem si je v šatně do skříňky, zapomněla jsem na ně, a okurky byli ve tmě a bez vody celý víkend. :D Naštěstí přežili. ;)
Dnes mně naštvala němčinářka za to, že mi dala 5 jenom za to, že jsme měli nějakou pohádku převyprávět a né přečíst, takže super... A navíc nám dala přepadovku, tak mně jako dost naštvala. Pokecala jsem dnes s pár lidma, s kterýma jsem se dlouho neviděla, takže to vidím jako jediné dnešní plus. :D Jo a taky, že jsem si konečně dala v jídelně polévku - no byla čočkovka. :P
Jinak jsem dnes nic moc nedělala, akorát jsem čuměla na Amazing Race - cesta kolem světa o milion, jestli víte o co jde. Docela mně to chytlo, tak už se asi dvě řady dívám. :) Ale teď je to takový zvláštní, protože soutěží celé rodiny, a ne pár jako před tím... Je to takový zmatenější.
Ještě si jdu poslechnout Partičku ;) a pak spát, zítra totiž jedeme na exkurzi s fyzikou do Jílového u Prahy, tak jsem docela zvědavá... Takže čágo :*

297. Maturity na gymplu

19. května 2012 v 15:59 | Elevanse |  Diary
Byly jsme se s holkama podívat na maturity u nás na gymplu. Omluvily jsme se z češtiny a šly přímo do té třídy. Nemělo se tam prý klepat, ani zdravit, prostě potichu vejít a posadit se na volné židle. Viděli jsme do tváře jen zkoušejícím, ale ne maturantovi - to je jediné štěstí, protože kdybych maturovala a někdo by se mi smál přímo do očí, tak se asi zblázním! :D Byly jsme se podívat na maturitu z angličtiny a společenek. Společenky byly strašně primitivní (zkoušející napovídali), ale ájina byla dost drsná, možná proto, že jsme zrovna šli na holku, která to fakt uměla a perfektně to zvládla - mluvila celou čtvrt hodinu... No prostě perfektní. :) Ale horší bude, až budu příští rok maturovat já, jako v angličtině jsem docela dobrá, ale takhle to asi nedám... Jinak forma zkoušení se mi docela líbí, čekala jsem to horší, hlavně jsem čekala, že budou chtít aby maturant mluvil skoro pořád sám, což nechtěli, takže je to celkem v pohodě. Jsem i zvědavá na chemii, protože tam se moc okecávat nedá. :D Jinak teda maturuju ve státní - společné části z češtiny, angličtiny a matiky. A ve školní části maturuju z matiky a chemie. Takže držte palce už teď. ;) Musím si sepsat nějaká ta témata, abych byla připravená... už jsem dokonce začala. ;D

Nezapomeňte hlasovat o nejlepší tričko s popiskem.
Elevanse :P

Rozbřesk - film

15. května 2012 v 21:59 | Elevanse |  Recenze
Tak jsem se už konečně dokopal k tomu, podívat se na film Rozbřesk ze ságy Stmívání, kterou určitě všichni dobře znáte a nejspíš jste to viděli už dřív než já. :D Takže tahle recenze je spíš pro ty, kteří tento film ještě neviděli, a nevědí zda se na něj mají podívat. A pokud jste film viděli, pak aspoň můžete okomentovat svými názory. :P


O čem film je, vám prozrazovat nebudu, protože se to dozvíte všude jinde, anebo si samotný film chcete zkouknout. Já budu film hodnotit velmi kriticky, protože se mi prostě NELÍBIL. Hlavně z toho důvodu, že polovina filmu byla ve tmě, takže šlo jen těžko rozeznat, co se ve filmu vlastně děje. Pak mi přišlo, že to nemá skoro žádný děj, žádný příběh, nic takového... Bylo tam docela dost romantiky, vtipné to bylo jen z části a napínavé docela dost. Co bych chtěla naopak vyzdvihnout bylo to zakončení, které doslova diváka pohltilo a navnadilo na další díl - 2. díl Rozbřesku.
Obsazení je samozřejmě opět stejné a tedy velmi dobré. Pattisona osobně ráda nemám, protože na mně působí nesympatickým dojmem, ale ve filmu mu to docela sluší. Kristen Stewart tato role krásně sedne a jsem ráda, že si režisér nevybral nikoho jiného, protože právě Kristen tuto roli hraje perfektně. Akorát mi občas vadí ta její "otevřená pusa", kterou má skoro pořád. Jestli to má být sexy, tak mně to tedy nepřišlo. :)
Prostředí - no tedy nic moc. Jediné pěkné je vlastně na začátku a konci, kdy vždycky něco Bella povídá. Jinak se děj odehrává stále na stejných místech, vyjímkou byl ostrov, na která jela Bella s Edwardem.
Kdybych to měla celkově zhodnotit, tak nic moc. Předešlé díly byly lepší. :)

296. Škola nebo láska?

14. května 2012 v 21:52 | Elevanse |  Diary
Témata týdne. Jsou.... Zvláštní. Poslední dobou až moc, prostě na ně nemám co napsat, příjdou mi takové moc obecné. Až tohle je docela dobrý, možná na něj něco napíšu, ale jak se znám, tak určitě ne, na to jsem moooc líná. :D Každopádně si ráda přečtu články na toto téma ostatních, protože mně to dost zajímá.
Brigáda? No spíš něco jako doučko. Jedna holka od nás z gymplu by potřebovala doučit nějaké rovnice z matiky, takže jsem se s ní domluvila, respektive s její mamkou, a že bych jí klidně mohla doučovat. To mi docela jde, takže si myslím, že bych to zvládla. Je prý s prváku, tak snad to nebude žádný problém. :)
Kluci. No jo, kolem mně se to hemží samýma pěknýma klukama, a dokonce i několik z nich měli o mně zájem, ale JÁ, prostě jako největší trapka jsem je všechny odmítla, protože.... prostě nemám na takovýhle věci čas. :( Škola mně doslova vycucává a připadá mi, že bych na něco jako je nějaký vztah neměla ani sílu... Myslíte, že to po gymplu přejde, nebo to bude ještě horší? :(

No dneska jen krátce, to nejdůležitější. :) Užijte si poslední dva měsíce školy, protože pak se s ní dva měsíce neuvidíte :( béééé.... :D :D

Elevanséé :P

5 zajímavých webových stránek

8. května 2012 v 15:59 | Elevanse |  Recenze
Nazdárek. :) Na internet chodím už velmi dlouho a za tu dobu jsem si již stihla oblíbit mnoho stránek, ať už se zábavnou či naučnou tématikou. Klasikou jsou weby jako seznam, facebook, google, wikipedia, atp. Ale o to mi teď moc nejde, protože tyto stránky znáte určitě také a jistě je používáte velmi často. A proto jsem se rozhodla vám napsat několik méně známějších webů, na které byste měli určitě zavítat.

  • Primát - to jsou stránky jak pro středoškoláky, tak pro vysokoškoláky. Stránka je plná různých novinek, které by studenty měli zajímat. Najdete zde i hodnocení jednotlivých školy (středních i vysokých) a též učitelů, můžete si zde vyplnit rozvrh, sami okomentovat svou školu, přidávat různé učební materiály či stahovat a číst si materiály ostatních... A navíc je zde takový bonus, že za různé úkony dostáváte "banánky", za které si pak můžete vyměnit různé poukazy a vouchery. Nejatraktivnější byl pro mně asi poukaz na 200 Kč do Starbucks. Zatím mám teda našetříno jen 60 banánků. :D Stránky vřele doporučuji.
  • Studenta - je podobný portál jako primát, avšak je více takový "formální", dozvíte se zde různé akce studentů, či novinky a změny ve školství. Tyto stránky jsou spíš pro informovanost a nejvíce jsou pro lidi, kteří jsou na střední škole a hledají vhodnou vysokou školu.
  • LittleMonsters - je něco jako facebook, akorát, že jeho zakladatelem není Mark Zuckerberg, ale samotná Lady GaGa. Jsem zde již měsíc zaregistrovaná a musím říct, že si stránky nemůžu vynachválit. :) Miluju Lady GaGa, takže proto. Kdybyste se někdy někdo na LittleMonsters zaregistroval, najdete mně pod nickem Jenn. ;)
  • Poraďte - je výborný portál, kde se můžete svěřit s jakýmkoliv problémem od kosmetiky po auta a vždy vám někdo odepíše a poradí. Jsou to kvalitní stránky, a komentáře jsou kontrolované, takže vám tam jen tak někdo nenapíše nějakou kravinu. :) Občas si jen tak procházím dotazy a někdy i odpovídám a sbírám body.
  • Cvičení doma - pokud vás nebaví chodit na různé kurzy a sportovní kroužky, jednoduše si pročtěte tyto stránky. Jsou zde různé programy pro ženy a muže, při kterých schodíte pár kilo. Navíc zde není jen cvičení, ale i rady pro správný jídelníček. Takových stránek najdete mnoho, ale tyhle jsou vážně moc dobré a psané jedním zkušeným trenérem. Doporučuji. :)
Doufám, že na některé z těchto stránek zavítáte a okomentujete, jak se vám líbili. Pokud se vám články tohoto typu líbí, tak napište a já v nich klidně budu pokračovat. :)

295. Letem světem životem

3. května 2012 v 20:40 | Elevanse |  Diary
Nazdárek! :) Dned jen tak letmo, protože nestíháám. :D Né, že by to bylo kvůli škole, ale spíš kvůli cestovnímu pasu. Představte si, že jsem čekala cca 3 hodiny než se na mně dostala řada na focení, sejmuli mi i otisky a po čtvrt hodině mi ta ženská dala papírek, ať jdu zaplatit 600,- kč a pro pas si mám přijít za měsíc... No super, a to samozřejmě budu čekat dalších několik hodin. Je to pěkně nedomyšlený a navíc bylo v "čekárně" vydýcháno a všichni si stěžovali, no kdo by tam vydržel... Říkám vám, dřív to bylo mnohem jednodušší, žádné dlouhé čekání, prostě se člověk vyfotil a pas byl do měsíce hotov, bez jakéhokoliv čekání na úřadu.
No také u nás probíhají maturity, takže máme ve škole hodně změn, něco nám odpadá, atp. Takže trošku flákárnička. :) Dneska jsem třeba šla do školy až na jedenáctou. :D A skončila jsem ve dvě. :) Dalším úspěchem je to, že z praktik z fyziky jsem dostala dvě jedničky! Juhooou! :D Jsem nějakej šprt. ;) Pak jsem taky měla referát na adopci, dostala jsem za něj jedničku + obrovský potlesk. :) Docela zasloužený, protože jsem se s ním dělala dost dlouho. Na zejtřek jsem naučená perfektně na dějepis, takže jesi mně vytáhne, tak to bude pohoda. Horší bude ájina, ale snad mně omluví, když jsem tu minulou hodinu nebyla. :) Taky pojedeme do dendrologického ústavu v Praze a na sporotvní kurz, kde se prý budeme učit sjíždět vodu a střílet s pušky. To bude srandaaaaa!! :D
No nic, tak se mějte a hezky se smějte! :)
Vaše sluníčko Elevanse