Červenec 2012

302. Oslavy

14. července 2012 v 10:59 | Elevanse |  Diary
Nazdárek, tak už mám těch oslav dost. :D Včera měla E oslavu a dneska brácha. Ta bráchova byla horší, protože jsem musela skoro všechno připravovat já ("nechodím přeci do školy, tak mám času dost!") - takže jsem luxovala, utírala prach, uklízela barák, čistila záchody a připravovala chlebíčky. Ale brácha byl spokojenej, dostal hromadu dárků - je mu deset, takže slavil své první kulatiny. :) Dostal hlavně hromady oblečení, pak fotbalovej míč, kufřík do školy, novou tašku do školy... Já jsem mu dala obrovskou stříkací pistoli a takový zvláštní brčka, který si dáš do mlíka, nasáváš a to mléko se změní v kakao. :D Je to strašná vychytávka a bráchovi se moc líbilo, tak to bylo fajn. :) K jídlu byl guláš (mamka ho umí vážně moc dobře) s několika druhy masa a knedlíkem, no a pak byli moje "spešl" chlebíčky se zvláštním růžovým salámem, různé křupky a brambůrky. Všichni byli spokojení a před chvíli akorát odjeli. :) A co se týče toho včerejška: měla jsem strašně složitou dopravu, musela jsem nejdřív jet do města (tam jsem ještě koupila nějakej dárek) a pak teprve asi ve dvanáct k E, jela jsem autobusem se Z. Takže na té oslavě byla jen naše "svatá trojice" :D, jak jinak. E dostala od nás společný dárek - stříbrné náušnice ve tvaru květu a uprostřed kamínek (stály ke 400,-), ty se jí moc líbili. A pak jsme jí každá dala lahvinku - Z Staropramen cool grep a já desperanto - což je pivo s příchutí tequily. Chtěla to načít už tam, ale to radši ne, co by na to řekli její rodiče. :P Jsou totiž hrozně starostliví. ;) K obědu jsme měli "polévku gaspacho", byla to nějaká španělská polévka, já bych spíš řekla zeleninový rozmixovaný salát. :D Ale bylo to moc dobrý, takový letní a lehký. :) A pak jsme měli kuřecí prsíčka s broskví a sýrem (mňam, naše pochoutka, řekli jsme si, že tohle jídlo uvaří na oslavě každá z nás, akorát u Z to vařila její máme, protože Z vařit neumí) s rýží - oni tu rýži dělají nějak zvláštně - dušenou s mrkví... No a jako dezert jsme měli tiramisu. Pak jsme čuměli na nějaký videa z cyklisťáku a lyžáku, ještě na nějaký fotky, hráli hry z partičky a kecaly... Pak jsme cca v sedum jeli busem domu. Já vystoupila dřív a Z jela až do města. :) Bylo to fajn, akorát mně štvali její rodiče, jsou vážně moc starostliví, nevydržela bych to.
Zítra odjíždím s bráchou a babičkou do rekreačního centra k Vltavě, budeme tam tejden. Docela se těšim, ale má bejt chladnější počasí, tak uvidim... Držte palce, ať se nám tam oteplí. Pak napíšu, co se tam dělo. :)
Vaše Elevanse

301. Konec školy a začátek prázdnin

9. července 2012 v 21:41 | Elevanse |  Diary
Konec školy dopadl kupodivu dobře. S nikým jsem se nepohádala, všichni byli v pohodě, bavili se se mnou, asi proto, že měli dobrou náladu kvůli nadcházejícím prázdninám... Ale já taky. Poslední den, pátek, se rozdávalo vysvědčení. Dostala jsem dvojky a několik jedniček. Jedničky hlavně z chemie, těláku, biologie, společenek a zemáku, takže docela úspěch. Žádná trojka. Také jsem si v pátek vzala fakt moc pěkný šatičky, trošku se víc vymódila, jakože "jupí, konec školního roku se musí pořádně oslavit". Jeden spolužák (teplouš) mi říkal, teda kdybych byl na holky, tak tě začnu okamžitě balit, čehož jsem si vážila a byla jsem ráda, že je ke mně upřímnej. :) Takže aspoň někdo mi to pochválil... Pak jsem se zmohla akorát na jedno Frisco ve městě, popíjeli jsme s E na vlakáči a jela jsem busem domu. Co bych ve městě trčela takovou dobu, všichni ze třídy stejně jeli domu, nebo kecali v parku, takže co. Cestou jsem se ještě rozhodla, že se stavim u mámy v práci, tak jsem vystoupila o stanici dřív a šla jsem za ní, aby tam nebyla tak sama. :) A pak jsme jeli domu, ani to výzo nijak neoslavovali, spíš jsme se šli koupat a pak jsem čuměla do notebooku.
Ten týden hned po vysvědčení jsem jela s rodičema na dovču na Šumavu - opět. ;) Bylo to docela dobrý. Počasí ušlo, přes den sluníčko, k večeru většinou bouřky, ale to už nám bylo jedno protože jsme každý seděl doma v teploučku s notebookem. :) Jezdili jsme hlavně na kolech, byli jsme až u Lipna (Nová Pec), tenhle cyklovýlet nám vyšel přes 55 km, takže to byla docela fuška, obvzlášť pro někoho, kdo se pořád válí jenom v posteli a nic nedělá. Pak jsme přejeli i k Lipnu autem a jeli parníkem cca 12 km. Výhledy krásný, ale lidu bylo moc - plnej parník. Ještě ke všemu jsme nabourali na molo. :D Aspoň byla sranda, pak jsme si chvíli máčeli nohy, než se nebe zatáhlo a z dálky byly slyšet hromy, tak jsme zas jeli dom. Táta nás tam pozval jednou na oběd - smažený sýr - a jednou na večeři - nějaký řízek (kapsa) plněná šunkou a hermelínem, výborné, ale porce jako blázen, takže jsem pak nejedla snídani ani oběd. :D Taky jsme navštívili město Vimperk, kde jsme byli na zámku - takovej poloprázdnej, jen prázdný místnosti, žádnej nábytek, žádný vybavení... Pak jsme něco nakoupili v Tescu a jelo se zas dom. Dovolená dopadla docela dobře, až na ty občasné (časté) hádky, hlavně s tátou, protože pořád jenom rozkazuje a sám nedělá nic. No ale co dělat.
Dneska jsem jela s babičkou a bráchou za druhou babičkou a dědou na kole. Celkem jsme ujeli 20 km, což je docela dost, obvzlášť na chudinku babičku, která vedla skoro všechny kopce na cestě. Ale nakonec jsme úspěšně dojeli a máme dobrej pocit, protože jsme taky udělali něco pro své zdraví. :) Jinak jsem venčila Macíka (koťátko), koupala se v bazéně, zalévala zahrádku, koukala na film 2012 (strašná pohádka) a ležela u notebooku.
Tak si říkám, jestli vás to ještě baví číst. :D Radši skončím. Napište zkráceně, co jste dělali vy? :)

Vaše prázdninová Elevanse

300. Oslavujme!

9. července 2012 v 11:59 | Elevanse |  Diary
Oslavujme! Již 300. příspěvek v mém deníku. Nikdy bych nevěřila, že se dostanu s blogováním tak daleko... A za to vděčím hlavně vám - resp. affs, že si čtete mé články, komentujete a já aspoň vím, že mé články nejsou k ničemu. Občas na můj blog zavítá i někdo mimo affs, a za to jsem také ráda. :) Mám již 11.123 návštěvníků, což je naprosto úžasné. Budu se tedy snažit psát dál a dál a trochu více, protože zatím je má aktivita: 4 články za měsíc, takže to se budu snažit vylepšit. Mám spoustu nápadů, co psát na blog, ale málokdy najdu čas něco napsat, takže slibuji, že se polepším. :)
Jak jste si jistě všimli, mám zase nový design, tak doufám, že se vám líbí. Je takový jednodušší, hlavně má malé záhlaví, takže je takový přehlednější... Jenom jsem se ještě chtěla zeptat, co byste na blogu uvítali, zda mám stále pokračovat v deníku, psát ho podrobněji, nebo se raději pustit do nějakého příběhu, povídky, či přidat nějaké články o kosmetice, sportu, zdraví, nebo nějakou úvahu? Budu ráda za jakýkoliv komentář či návrh.
Nebudu vás zatěžovat nějakým dlouhým, přeji vám hezké prázdniny, užijte si je, moc se neopijte a hlavně odpočívejte od školy! :)
Vaše Elevanse